Zaloguj się, aby obserwować  
Moorgi

Jak mozna doprowadzić ciagnik do takiego stanu? Zetor 6945

Polecane posty

damian23199    1

sluchaj on nie stal on chodzil caly czs w jakims pgr a tam kierowcy nie zaluja ani nie dbaja o sprzet jak sie psuje to nastepny jak zakomuny u nas w pgrach bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

nie jest jeszcze tak zle znam goscia co ursusa 1224 doprowadzil w kilka lat do gorszego stanu

on nie ma wcale maski blotnikow kilku szyb swiatel ale w polu robi dalej :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Sąsiad ciapkiem jeżdzi bez błotkników i maski i sie nikt nie dziwi a tu jest ładny zetorek :blink: maske tylko i juz oraz kabine uszczelnić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Mało żeczy widziałeś jeszcze. Stan przecietny jak większośc u nas wiadomo szyba się zbije przy koszeniu czy przy czymś a maska też moćna zawadzić to jest pikuś


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

A gdzie jest podana cena ??

 

Jakie $$ chca za niego zima na calego trochu bym sie pobawil w remonty :P

 

Jaki to w ogole Zetor jest ???


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Zetor nie jest taki ostatni , ciekawe jak podzespoły pracują bo cena całkiem w miarę a przez zimę to można miłość z niego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

moj niewiele lepiej wyglada a rocznie kreci z 800mtg,jak sie robi to nie ma czasu myslec o pierdolach typu wyglad,prawie caly dol deski rozdzielczej ze 3 miesiace lezy w garazu jak bedzie czas i sie ociepli to sie poskreca i do nastepnej awari kolumny kierowniczej bedzie cacy.

taki wyglad swiadczy po prostu ze traktor swoje zrobil i przede wszystkim ze byl systematycznie naprawiany bo temu jest porozkrecany.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a ja nowym ciagnikiem jezdzilem miesiac bez szyby i lusterek bo rozbilem a robota byla i nie bylo kiedy zalozyc

i niektorzy juz sie smiali ze nowy ciagnik a juz rozwalam go . ale prace skonczylem zalozylem nowe lusterka i szybe oraz umylem i daslej wyglada jak nowy

w koncu traktor to nie auto ma prace wykonywac a nie stac na pokaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

i otóż to, jak ciagnik więcej stoi w garażu to można i się nim zająć, ale jak pracuje to nie ma czasu, a potem się nie chce i tak można doprowadzić do takiego wyglądu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Autami też jeździcie ?-i też tak wyglądają ?-moim zdaniem ktoś kto tak robi z ciągnikiem to niechluj, brudas a nawet inny ...as :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas11    0

A może ktoś nie chciał kupować tylu szyb tylko od razu kupi nową kabinę i nową maskę i będzie jak nowy :P


Zetor 7441 i Ursus C-360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ten zetor nie jest taki ostatni widziałem gorsze ciągniki.U NIEKTÓRYCH roczny wygląda gorzej niż ten ale jak jest robota to niema czasu na naprawy.Zbita szyba czy zgięta maska to nie dowód na to że właściciel niedbaluch.A jeżeli chodzi o samochód to o wiele lepiej mój nie wygląda od tego zetora zboże kiełkuje ale to był jęczmień więc przymarzł teraz .Samochód dziś to najtańsza rzecz na wsi więc nie ma co tak przesadzać z dbałością o niego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pewnie-kiedyś byłem na stacji diagnostycznej i widziałem fajną akcję-jakiś młody kolo wyskoczył "z pyskiem" do diagnosty,wskoczył do auta i pojechał,okazało się że diagnosta nie chciał podbić mu przeglądu bo u gościa dosłownie wylatywał jakiś sworzeń w zawieszeniu-koleś na to "ty stary ch..u i tak gdzieś podbiję",aż boję się myśleć jaki złom jeździ na polskich wsiach-przecież to potencjalny zabójca był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

złom może i jeździ ciężko powiedzieć wiadomo że w polsce nagminnie się załatwia przegląd na lewo sam mam kumpla co pracuje w serwisie i mi podbija ale wie że ile tylko jakaś jest usterka to to jest wymienione na nowe i nie ma się już do czego doczepić ale jak mówisz że jeździł ktoś z wybitym swążniem to tylko jakiś idiota by robił wiadomo niech mu się urwie wachacz albo gałka wyskoczy przy prędkości 100km to mało że sobie krzywde zrobi to jeszcze innemu. a co do ciągnika to z wierzchu nie trudno moim zdaniem lepiej już kupić ciągnik właśnie taki obczaskany ale żeby wiedzieć że w środku jest ok silnik i inne podzespoły co by nie wymagały dużych i nagłych wkładów w końcu pomalować to nic maskę wymienić, wyprostować kabine poprawić elektryke i chodzi. w końcu dużo maszyn stoi całe swoje życie na polu i ani razu garażu nie widzą a takie coś musi zrobć swoje, pewnie że też jak się od razu nie dba to tak jest.a tak pozatym to nieraz ile ciągników nowych stoi na polu, widziałem proxime która miała 4 lata stałą cały czas to była nie czerwona a taki malinowy jasny kolor. myślę że jeżeli silnik pali wyraźnych stuków nie słychać w skrzyni to ta cena jest ok. w końcu mocniejszy od 360 a ma jeszcze przód. no chuba że wolisz od chandlarza kupić odmalowany syf bo nie raz tak widziałem żę robią a później gość się dziwi że taki piękny a się psuje coś od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Sąsaiad ma pogiętą maskę i kabinę tą małą w opłakanym stanie i śmiga bez pokrywy maski tylko na zimę zakrywa nią silnik (355). I byłem u wujka i mówię że ten sąsiad ma chyba największego złoma w powiecie a on mi odpowiedział że ten ciągnik dwa razy przeżyje wszystkie opicowana na pokaz ciągniki. Jest mechanikiem i robi mu wszystkie naprawy na bierząco. Auto ok 2 lub 3 tys zł na gospodarce to tylko jeżdzić rok lub dwa i na złom.Przecież macie wieksze straty w polach i na gospodarstwie i w jeden dzień leci 10 może 20tys zł. A jak ktoś pisał że nie liczy się wygląd lecz środek ( jak w miłości ) ;)

Więc nie narzekajcie- niektórzy nie mają czasu na woskowanie i malowanie silników B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a auta to na gospodarce trzeba miec 2 jedno na pokaz i wyjazdy w niedziele do kosciola i na imprezy w weekend a drugie robocze ktorym wszystko sie wozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mi się zdaje że można równie dobrze połączyć dobry wygląd z dobrym stanem technicznym-myślę że ciągnik czy samochód dobrze wyglądający nie przynosi ujmy gospodarzowi-no ale może się mylę...;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ciekawe czy ci, którzy nie mają na nic czasu, czy się myją? Nie masz czasu, zatrudnij mechanika, oddaj do naprawy, nie musisz sam tego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no wiadomo tylko że nieraz zamiast siedzieć z dziewczyną to można podłubać w autku czy ciągniku coś niecoś wiadomo tak dla relaksu a także żeby zadbać o swoiom maszynke. Jest u nas facet ma zetora 5211 ale jak jedzie to nie jednemu właścicielowi podnosi się ciśnienie jak go widzi ciągniczek nie malowany a lakier wygląda jak nówka w środku jakby wyzedł z fabryki nawet folia jest jeszcze na siedzeniu w pole wozi miotełke wszystko odzamiatane silnikowo ma zrobione 12 tyś mtg motor nic nie był tykany od 90r jeździ na orginalnym aralu na jesieni teraz robił tylko pompe paliwa a mechanik jak sprawdził wtryski to się za głowe złapał bo końcówki trzymają jak nowe a mają 20 lat, ale ciągnik w życiu opału nie widział. oleje np w skrzyni moście to ma reguralnie wymienione co do mtg. fact ma pola koło 15 ha a i do tego koło 40 krów także ma zetor co robić a nie tak że stoi w garżu. Tylko są ludzie któym się chce dbać a nie tak że nie ma czasu bo 10 minut mycia i elegancko a widziałem 7211 to ma tyle ziemi w kabinie że po żniwach to można pszenice kosą w śrdoku kośić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja rozumiem dbac o maszyny ale bez przesady tak jak tu napisales to dla mnie juz troche przesada zeby co dzien praktycznie ciagnik czyscic, on ma 15 ha to moze sobie na to pozwolic, ja dbam o maszyny i zawsze po robocie sa wyczyszczone i wymyte zakonserwowane itp, ale w zyciu w czasie sezonu, tak jak moj kumpel ma nowego nh i kiedys prasowal nim do 23 na drugi dzien rano patrze on o 5 juz z gruberem lata na innym polu a ciagnik taki wycyckany jakby z fabryki wyszedł i sie go pytam kiedy ty go tak zdazyles wyczyscic a on mi na to ze jak zjechal to posiedzial do 1 w nocy i wyczyscil, to juz paranoja!!!!!! wiec nie przesadzajcie widzac brudna maszyne bo maszyna jest dla mnie a nie ja dla niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj