Polecane posty

b0gdan    90

Jaki komputer od czego? :) Wiesz w ogóle o czym piszesz? O jakim ciągniku mówisz? O FENDT 936, czy też może NH T5*** ?

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

no powalający argument. Wychodząc z twojego założenia to lepiej usiąść bo można się przewrócić. Zawsze można powiedzieć jakby coś... tylko jak na razie to u mnie te mechaniczne podnośniki są bardziej uciążliwe i awaryjne. Mam 3 ciągniki z mechanicznymi podnośnikami i 1 z EHR. No i przy pomocy jakiej filozofii to wyjaśnisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

komputer od wszystkiego, mój daleki wujek ma komputer w T5030, tylko że musiał za niego dopłacić 30tys zł...@rafik256 czy ten ciągnik z EHR ma ze 20 lat czy ze 2??? dlaczego w Niemczech i nie tylko kupują ciągniki naładowane elektroniką??? bo tam mają kasę i co kilka lat wymieniają ciągnik i ta elektronika nie zdąży się popsuć, a potem kupi to Polak i się męczy z naprawami i ponosi koszty...

widzę chyba że wam nie da się przemówić do rozumu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Ten ciągnik z EHR ma już dokładnie 21 lat i oprócz tego ma "komputer pokładowy" sterujący funkcjami skrzyni biegów. No i pomimo swego wieku wszystko jeszcze działa bez zarzutów i mało tego dzięki tej elektronice praca tym ciągnikiem 16 godzin an dobę 6 dni w tygodniu staje się mniej męcząca i bardzo wygodna. Właśnie dlatego nigdy nie zrezygnuje z elektroniki w ciągniku jeżeli w pewnych okresach roku spędzam tam więcej czasu jak w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jeżeli ciągnik jest wykorzystywany w jak najwięcej % to tak, ale jak ciągnik ma pracować na 20ha, gdzie większosc stoi w garażu to może lepiej nie ryzykować, a robota i tak będzie o niebo lepsza po przesiadce z C-330/360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

komputer od wszystkiego, mój daleki wujek ma komputer w T5030, tylko że musiał za niego dopłacić 30tys zł...

czy można zgłosić to to "posta bzdury roku"? kolega nie ma pojęcia co w ciągnikach NH siedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

to jak skomentujesz fakt ze EHR ma 21 lat i działa bez awarii?? ("komputer" sterujący ma jeszcze plomby)cud? czy możne mam tak wyjątkowy egzemplarz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a co powiesz o wykonaniu jakościowym ciągników z lat 90, a z dzisiejszych??? jak ciągnik dobrze wykonany to i ma prawo chodzić, a jak zrobiony, żeby sprzedać na ilość, a nie na jakość to jak ona ma dobrze chodzić po kilku latach???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

no przepraszam, jak ci komputer w ciągniku walnie to chyba jest już jakiś wydatek, o ile ciągnik będzie się już nadawał do naprawy B)

Kolego jeśli twierdzisz że elektronika jest skomplikowana to zapraszam do siebie rozgryziesz mi w moim case jak działa sterownie podnośnika (oczywiście wszystko hydrauliczno-mechamiczne). Złapał byś się za głowę :) , a jeszcze jak coś padnie to dojść co ...... trzeba też mieć łeb na karku tak jak i w elektronice (chociaż w tym drugim w nowych ciągnikach tek komputer powie ci co dolega w postaci "kodów błędu")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

w obsłudze elektronika nie będzie aż tak skąplikowana, bo będzie lepiej niż w ciągniku mechanicznym, ale jak przyjdzie co do czego naprawiać, to sam chyba nie naprawisz, bo mechanikę to jeszcze pójdzie samemu zrobić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matirp12    10

Witam chciałbym sie dowiedzieć czy massey ferguson 3060 będzie dobrze chodził z turem bo mam w planach takiego zakupić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

b0gdan@ no to pojechałeś w 121 poscie :P:D

matirp12@ to może powiesz coś wiecej do czego ma sluzyć ten ladowacz ile bedziesz nimk pracował i z jakim osprzetem i podstawowe pytanie jaki to ma być ładowacz ? bo tak na sucho to niky ci nie powie czy bedzie on chodzioł chociarz jestem wręcz perzekonany że bedzie raczej jeździl a nie chodził :P :P


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Witam, mam zamiar kupic cos w stylu mf o ktorym wspomnial matirp12 dlatego przyłączam sie do pytania. Zależy mi na ciągniku, Który bedzie miał okolo 80-95KM do tego dobrze dopasowany do tura, bedzie to najsilnieszy ciagnik w 20-paro hektarowym gospodarstwie. Chce go przeznaczyc do orki, agregat i uprawa, wiadamo obornik i przewozenie bel słomy, siana(tu bedzie potrzebny dobry tur). to wszystko :) NIewiem moze lepszy bedzie jd ostatnio widzialem tez ladnego case'a CS86 prosze o porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Dzieki ale moze ktos mi podsunac pare ciekawych modeli ciagnikow i konkretnych marek ktore dobrze sie spisuja wspolpracujac z turem ? Bede szukal na allegro i w ogłoszeniach tylko niewiem na ktore ciagniki najbardziej zwracac uwage . A moze sa takie ktore powinienem od razu odrzucic bo zle sie sprawuja z turem? Prosze o odpowiedzi bo nie jestem w tym tak na bieżąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

jaki ciagnik z turem wybrac zeby zastapic wysluzonego c 385. max wysokosc 255 bo mam nisko sufit w oborze. Ciagnik z napedem, bedzie uzywany na codzien, te 80km wystarczy. Mysle ze 30tys max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

385 jest z kabina i spokojnie sie miesci. chodzi tylko z nie moze byc wyzszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domek1992    33

Wiec jak w temacie jaki ciagnik najlepiej kupic z przedzialu mocy 80-90 km ,ciagnik do tura pracowal by jako pomocniczy , cena ma nie przkraczac 195 tys brutto w tym ma byc ciagnik ladowacz i osprzet do ladowacza(Lyzka,krokodyl,chwytak do bel). Zastanawialem sie nad kubota 7040m (lecz ona jest z mniejszego przedzialu mocy ale moze jest warta), Deutz fahr agroplus 320, agrofarm 410, Same Explorer3 85, Lamborgini R3 EVO 85, Case farmall 85A , John deere 5080m, Zetor proxima power 90. Moze cos doradzicie? polecicie, jezeli ktos zna ceny tych ciagnikow to podzilcie sie tym i opiszcie wyposarzenie wliczone w cene.A i moze jakies opinie o tych ciagnikach

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Deutz fahr agroplus 320, ceny dokladnej aktualnie nie znam ale taki na mechaniku ze skromnym wyposazeniu ciagnik to ok. 115netto

agrofarm 410, o tym mozesz zapomimec ciagnik z turem bedzie kosztował ok. 215tys brutto wraz z ładowaczem i osprzetem ale wyposazenie bez biegów pod obciazeniem (jest klima i sprzegło idealne do tura chyba najwyhtrzymalsze

Same Explorer3 85, nie wiem jak wyglada cena ale chyba bedzie mniejsza od Evo R3

Lamborgini R3 EVO 85, tak samo jak DF ale ok 10tys tańszy

Case farmall 85A , 136netto (full wypas tylko bez przycisków na błotniku)

John deere 5080m, hmm chyba nie zmiescisz sie w tej kwocie ew. tylko ciagnik bez tura

Zetorproxima power 90. nie wiem ale chyba w granicy 150tys brutto powinno wystarczyc

 

jak to ma byc ciagnik do tura i w tych pieniadzach wybierał bym w DF, Lamb, Same (niby to samo), Case ale to na prawde trudny wybor bo właściwie jestem w identycznej sytuacji. Bo jak widze za kazdą pierdołe ładnie sobie liczą przykład kawałek plastiku na siedzonko pasazera w tych ciagnikach to zena w granicy 700-1500PLN :o

 

Musze powiedziec ze podoba mi sie Farmall U ale pieniadze nie te :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claasteam    1

taki fendt też niczego sb ;p

z tego co wypisałeś powyżej ja bym wybrał tylko JD ;D

a polecił bym jeszcze pomyśleś nad Fendt i Claas ;)

ten ciągnik nie musi być nowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Czytajcie troche z zrozumieniem podał autor modele i chyba używki nawet nie podchodzą pod cene ~200tyś więc po co ten Fendt wogolę tutaj?? Z claasów to Axos wyrwać może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj