Polecane posty

happymisiek    0

no ja się właśnie bardzo boję ciągnika z elektroniką szczerze mówiąc. Tak jak ktos pisał wczesniej boję sie kosztów zwiazanych z eksploatacja takiego sprzetu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Coraz więcej ciągników na rynku z elektroniką i nie słychać o awariach. Nikt ci nie mówi żebyś wziął od razu ciągnik z jakimś komputerem pokładowym ale trochę elektroniki ułatwi ci pracę. NP. taki podnośnik EHR. Dużo lepsza rzecz niż zwykłe wajchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no tak, ale on nie kupuje ciągnika na 5 lat, tylko chyba to jest już inwestycja na całe lata, a po kilkunastu latach ta elektronika już nie będzie tak chodzić... co do spalania to jest naprawdę niedużo jak na tą moc, Zetor o tej mocy spali więcej i co tu się oszukiwać, że tak nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale powiedz mi co nie będzie chodzić w tej "elektronice", tak bardziej konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

nie gadaj, ze seria TD jest serią badziewną, bo tych ciągników NH sprzedaje jak na razie w Polsce najwięcej i użytkownicy sobie chwalą te ciągniki, poszukaj na forum, są tematy o rozczarowaniach ursusem, zetorem i innymi ciągnikami, a o NH jak na razie nie znalazłem takiego tematu, więc to też chyba o czymś świadczy :P

 

 

To chyba kolego słabo szukałeś... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymisiek    0

no właśnie tak jest jak kolega móeił,chciałbym kupić traktor na kolejne co najmniej 20 lat i dlatego boje sie elektroniki aby nie bylo tak ze padnie mi jeden ze stu tysiecy czujnikow i koniec stoje na amen. Tak więc reaumując CASE JX 80 TO BĘDZIE DOBRY WYBÓR???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

według mnie wybór chyba jest dobry, a co do awarii, to chyba są mniejsze szanse, że mechanika walnie niż elektronika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymisiek    0

Szczerze to w takim case mogę mogę wajhować we dnie i w nocy, całe życie miałem tylko ursusa c330 i c30-3p to jest dopiero wajhowanie a taki case to szczyt marzeń i dla zwykłego zjadacza chleba takiego jak ja wreszcie możliwość uzyskania choć odrobiny przyjemności z prac polowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

szczególnie meczące są bieg w C-330 i podnośnik, nie mieliśmy nigdy C-330 więc tam podnośnik to dla mnie czarna magia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

według mnie wybór chyba jest dobry, a co do awarii, to chyba są mniejsze szanse, że mechanika walnie niż elektronika ;)

 

I tu się mylisz. Mam zetora 7211 z mechanicznym podnośnikiem i MF 3090 z EHR oba około 20 lat. Podnośnik w zetorze już 2 razy wymagał naprawy w tym regeneracja rozdzielacza, wymiana rolek i dźwigienek bo po prostu się wyrobiły i zaczepiały o siebie. EHR w MF pomimo tego że ma 20 lat nie był jeszcze dotykany więc nie mam pojęcia skąd te teorie ze elektronika się szybciej popsuje. Mechanika musi się kiedyś zużyć jest pewne że trzeba będzie ją naprawić. Elektronika jak nie ma ingerencji z zewnątrz i problemów z napięciem wytrzyma dużo dłużnej.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no dobrze, wszystko chodzi cacy, ale jak ci walnie ta elektronika, to wolałbyś wymienić kilka razy mechaniczny podnośnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

nie to że nie wiem o czym piszę, tylko staram się wam udowodnić, że elektronika nie jest na długie lata(20 czy 30) bo jak działa to jest wszystko ładnie, ale jak nawali to wtedy zaczyna się płacz, bo wszystko drogie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie to że nie wiem o czym piszę, tylko staram się wam udowodnić, że elektronika nie jest na długie lata(20 czy 30) bo jak działa to jest wszystko ładnie, ale jak nawali to wtedy zaczyna się płacz, bo wszystko drogie B)

ale co drogie? konkrety poproszę :) droższe niż części mechaniczne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no przepraszam, jak ci komputer w ciągniku walnie to chyba jest już jakiś wydatek, o ile ciągnik będzie się już nadawał do naprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj