Polecane posty

Reyo    0

siemka, jakie znacie nowe ciągniki które spełniają te kryteria:

- moc 75-90km

- 4cyl. i pojemniość ok.4000cm3 a nie 3200cm3

- brak tych dodatków tj. CR bo koszty napraw są wysokie w razie czego

- do pracy codziennej z ładowaczem o udźwigu ok. 1600kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Jaki traktor byście polecali w tej mocy? Gospodarstwa nie mam dużego (max 15-20ha bo łąki głownie) ale pracuje ojciec a ja szkoła, tak że mało czasu zostaje, ten traktor by był potrzebny do załadunku bel, formowania pryzm, załadunku obornika, do tego jakieś prace przy gospodarstwie, może w przyszłości jakaś większa beczka do niego, jakieś pole zaorać, nie mam strasznie konkretnych wymagań, byle nie był awaryjny, dało się kupić części, masowa produkcja modelu, rewers, jakiś komfort bo często jeździ się ciągnikiem w zimie (wtedy najwięcej mtg). Musi posiadać 4x4 i być na tyle stabilny żeby z balotem nie było problemów bez przeciwwagi, robimy koło 200 balotów i pasuje ładować je i wozić do domu a teren u mnie górzysty.(FT sąsiada (88KM) w wielu miejscach nie może jechać po asfalcie z przyczepą d47 z 6 balami na 1 szosowej tj koło 10-14km/h) Finansowo to 40-50 tys ale jakby się trafiło coś ciekawego to warto dopłacić te 5 tys przykładowo, chcę ciągnik bez ładowacza bo kupię sobie jaki będę chciał. Nie chcę ciągników takich jak: ursus, belarus, fendt, renault. Pasuje żeby 40km/h też było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Witam.

Szukam ciągnika pomocniczego to tura/rozsiewacza/opryskiwacza i innych drobnych czynności i niskiej cenie.

Pod uwagę biorę

same explorer 80

case farmall 85a

Farmtrack 70 -90km (nie znam modeli)

zetor proxima 80

df 70-80km (nie znam modeli)

Głównie chodzi mi o ceny w podstawowym wyposażeniu co ewentualnie moża do nich dobrać i jak z awaryjnością.

Ciągnik jak wyżej napisałem nie zmęczy sie zbytnio.

Co powiecie o same dorado?

Z góry dzięki za rady,

Pozdrawiam.

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ja mogę napisać że farmtrac do dobry wybór za nieduże pieniądze, jest zrobiony na sprawdzonych podzespołach, ekonomiczny i komfortowy, choć wiadomo brakuje mi do zachodnich ale za takie pieniądze nie można narzekać. Jeśli się nie mylę to podstawowy 70KM będzie 105000zł. A doposażyć go możesz jak chcesz, wyposażenie masz na stronie farmtraca. Wydaje mi się że większe modele są wyposażone w półbiegi, bo kiedyś u gościa widziałem w 80km, była dźwignia która zwalniała wybrany bieg lub przyśpieszała. A odnośnie do awaryjności to miałem aby dwie naprawy: wymiana licznika i założenie nowego zabezpieczenia na sprzęgle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Co do fartracka to wszystko fajnie tylko martwi mnie te suche sprzęgło. Sąsiad ma przy turze farmtracka po 2 latach robił sprzęgło i nie wiem czy było wadliwe, źle użytkował czy po prostu jest mało trwałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnexx    0

Polecam rozejrzeć się za nowym MTZ'em


Rolnex <--- Hurtownia części do ciągników i maszyn rolniczych. Sprzedaż ciągników MTZ Belarus.  www.rolnex.pl   rolnex97@gmail.com 

  (81) 855-54-43   Lubartów... Łucka ... woj. Lubelskie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Nie wiem co tak wszyscy polecacie te MTZ-ty ale to ostatni traktor nadający się do TUR-a. W porównaniu z takim Case IH JX90 czy mniejszym JX80 to niebo a ziemia. Poważne argumenty za to: wysokość (MTZ 265cm - Case 255cm), Promień skrętu (9,9 m - 8,4 m), skrzynia (18+4 - 12+12 z rewersem przy kierownicy) oraz cała masa takich udogodnień jak wyprofilowana maska, lepsza widoczność ( przeszklona kabina ), przedni most typu belkowego a nie jak w MTZ jakiś wynalazek na kołach stożkowych. Jedynie co podobne mają te ciągniki to silniki ( chodzi o spalanie ) i wydatek pompy ale komfort o niebo lepszy w Case. Ze starszych ciągników to MF serii 3xx ( np 390, skrzynia 12+12 z rewersem przy kierownicy, wydajne 2 pompy, zwrotny i mały z mostem przednim co nawet w przypadku luzów nie rozwala przekładni bo na wał kardana z boku itp.) lub np. Renault Ceres np. 85. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Z podanych przez ciebie cena najbardziej przemawia za MF 390. Jest też ekonomiczny dzięki silnikowi perkinsa i dość niski dzięki czemu można wjeżdżać do niskich obór i stodół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Panowie, może wy doradzicie. Rozgladam się za jakimś ciągnikiem z turem, ok 60-80KM, najlepiej 4x4 i te dwie oferty jakoś wyróżniająco rzucają sie w oczy mianowicie rocznik-cena. Powiedzcie czy te ciągniki to jakiś szajs? Nie mam z czym porównać ceny bo nie znalazłem więcej podobnych ogłoszeń, ale jakoś podejrzanie mało kosztują wg mnie. Chyba że one chodzą w takiej cenie, no ale jeśli tak to chyba i tak nie są wiele warte skoro taki mf3060 starszy z dziesięc lat kosztuje 2x tyle.

http://olx.pl/oferta/new-holland-4835-CID757-IDasxkB.html#ffa7487e98

http://otomoto.pl/oferta/fendt-304-lsa-ID6y6ehH.html#e3238e9e13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ogłoszenia tego typu (dużo poniżej ceny rynkowej, brak tel., tłumaczone translatorem itd) mają na celu wyłudzenie zaliczki. Zdjęcia najczęściej są podkradane z innych ogłoszeń, a kupujący jest nie posiada tych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_IHC    17

Moim zdaniem wybrał bym Zetora Majora 80 lub nowe C-380, ewentualnie zastanawiał bym się nad Farmtrackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

Podepnę się tutaj mam taki dylemat , chcę kupić ciągnik o mocy tak od 60 do max 80 km ,głównie do prac zielonkowych: kosiarka 2.10 , prasa zwijająca (mam w planach zakup sipmy z 276 lub 279) , ponadto samozbierająca polska , rozrzutnik 4 tonowy no i na koniec praca z ładowaczem czołowym. Zastanawiam się nad zetorem 7711 (wiem że każdy będzie mi doradzał traktor z 4x4 no ale jest też tu aspekt cenowy). Na ciągnik mogę wydać Max gdzieś 35 tysięcy więcej nie dam rady, więc może mi doradzicie że warto iść w stronę takiego zetora czy może polecicie inne marki. Pozdrawiam :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak jak wspomniałeś doradził bym Ci coś 4x4 przy TUZ-e ciężko bez tego,a i w całokształcie prac to zupełnie inna praca. Jeśli te 35tys. to na sam ciągnik bez tura to polecił bym Ci coś ze stajni Same, Deutz Fahr oraz Renault.  W tej cenie można coś znaleźć i poczuć inny komfort pracy. Polecam DF DX 85 bądź 4.50, Same Explorera, Renault 80.14.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

Tak ta cena bez tura , tura mam w domu... Tak wiem że w zachodnich lepszy komfort pracy i podobają mi się te ciągniki , ale obawiam się jak u nich z awaryjnością no i dostępnością części w razie czego... wpadły mi też w oko te ursusy 4512 tylko on raczej będzie za słaby do takiej prasy jaką wymieniłem wcześniej.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ciągniki które Ci wymieniłem to ciągniki banalnie proste w obsłudze i jeśli dba się o nie ( wymienia olej, filtry itp. ) są można powiedzieć bezawaryjne sam posiadam DF DX 85 kupiłem go o czym wiedziałem przy zakupie z uszkodzonym silnikiem tzn. brał olej i czuć było brak mocy zakupiłem zestawy naprawcze wymieniłem i od 8 lat oprócz oleju nic nie robię przy nim. Dostępność części bez problemowo w większych sklepach rolniczych o internecie nie wspomnę bo dostaniesz 99% części w ciągu max 3 dni. Co do ursusa da radę w tej prasie ale na mokrym bądź górzystym terenie będzie miął już problem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

Dziękuję Kolego za wypowiedzi :) ciągnika będę szukał zimą to gdybym się zdecydował na DF to będę jeszcze pytał o szczegóły na temat tego traktora :P


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie ma za co polecam się jak coś to pisz na prv. I najważniejsze silnik w tym DF jest chłodzony powietrzem co moim zdaniem jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid4141    2

Witam,

Panowie rozglądam się za ciągnikiem do tura do maksymalnie 80 koni z turem i napędem, ciągnik ma być w zamian za c360 z turem, chciałbym uzyskać podobne spalanie mogą być ciągniki 55,60,65 koni itp. Generalnie chyba najbardziej interesujące zdają się być Renaulty 68-14, 75-14 coś tego typu. Może ktoś ma coś do polecenia za wysłużoną i nie wygodną c360, cena do około 40 tyś.

Pozdrawiam :)

Edytowano przez dawid4141

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeik812    55

zetor 7245 lub coś podobnego - solidny, tani w utrzymaniu, mało pali i w konstrukcji zbliżony do c360 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid4141    2

Zapomniałem dodać najlepiej z rewersem, zetor jak na swoją wygodę jest lepszy niż ursus ale jednak to jeszcze chyba nie to czego szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ja polecam mf 3050. Pracuje u mnie na 40 ha jako główny oraz z turem. Ciągnik mało awaryjny, wygodny, ma rewers mechaniczny i mało pali, w końcu to perkins ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanako339    7

Według mnie to też raczej MF z serii 30xx (50 albo 60) tych drugich jest chyba więcej na rynku. Za przemawia silnik Perkins wydajność hydrauliki 55l/min, zwrotność, komfort który jest większy niż w poczciwym zetorku a i dostępność części też dobra bo MFów na rynku mnogość. Sam się o tym przekonałem jak miałem awarię kompa w Fordzie 8340 mechanik mówił panie jak by to był MF to modułów i części w opór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj