Polecane posty

rolnikursus    21

Przecież jest model Kuboty o mocy 86km M8540, chyba wybrałbym właśnie ten ciagnik zewzględu na spalanie i zwrotność która przy ładowaczy jest bardzo ważna. Jeżeli ciągnik ma pracować przy ładowaczu to zwracaj uwagę na promień skrętu, spalanie, wydajność hydrauliki, rewers musi być przynajmniej hydrauliczny, i pół biegi też by się przydały w ładowaczu.

Ps. trzeba przenieść do odpowiedniego działu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domek1992    33

wiec bedzie to brane na prow to nie wiem czy uzywke dalo by rade, a co do john deere to sa nawet z 2011 5080 m wyposarzenie comfort w cenie 166 tys brutto,wiadomo jak ciagniczek wyszedl by nawet te 170 tys to mysle ze tura dobral by za te 26 tys brutto z osprzetem,np. metal fach. a co do deutza to mysle ze wyrwal by jakas sztuke za 170 tys brutto kwestia wyposarzenia tylko, chociaz jak jest tyle drozsza od lambo i same to raczej skupie sie nad tymi tanszymi, a co do agroplus 320 to cena samego ciagnika byla by ok ale ladowacz ciezko by bylo tanszy kupic zeby normalnie na nim wygladal bo jest to maly ciagnik i najlepszy ladowacz do niego to jakis stoll ,moze jakis mx i to z tych najmniejszych, ale wtedy cena juz lacznie przekroszy 200 tys brutto spokojnie...bo pewnie nie za dobrze by wygladal taki maly ciagnik z ladowaczem metal fach t229. A co do CLAASA to pewnie ciezko by bylo wyrwac go z jakims przyzwoitym wyposarzeniem za cene ktora pisalem.

 

Przecież jest model Kuboty o mocy 86km M8540, chyba wybrałbym właśnie ten ciagnik zewzględu na spalanie i zwrotność która przy ładowaczy jest bardzo ważna. Jeżeli ciągnik ma pracować przy ładowaczu to zwracaj uwagę na promień skrętu, spalanie, wydajność hydrauliki, rewers musi być przynajmniej hydrauliczny, i pół biegi też by się przydały w ładowaczu.

Ps. trzeba przenieść do odpowiedniego działu

 

no kiedys myslalem nad tym ciagniczkiem, patrze wlasnie na spalanie i bardzo mi sie ten ciagniczek podoba ale cena , raczej sie nie zmiejszcze w niej , podobno deutz fahr ,same , lambo tez sa zwrotne ,john deere tez chyba ma nie duzy promien skretu i uklad hydrauliki tez w miare wydajne .a co do skrzyni i rewersu to polbiegi nie sa dla mnie az tak wazne rewers to juz wolal bym ten elektrohydrauliczny no i zeby w ciagniczku klima byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Najlepiej jest jak ciągnik np. JD ma tura JD wtedy wszystko jest idealnie dopoasowane itd. choć cena jest wyższa ale jakośc pracy z orgynalnym ładowaczem jest lepsza, bo taki metal fach będzie ci sięgał prawie do połowy kabiny ciagnika i jeszcze ta rureczka.... eh to nie jest to co orgynał że jest nisko osadzony itd. Moje zdanie jest takie: ciągnik bierzesz na MGR lepiej weź troche tańszy ciągnik a lepszy ładowacz bo kupujesz ten ciągnik już do końca życia więc trzeba wziąć jak najlepiej a i tak za niego nie dużo zaplacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domek1992    33

ale no juz deutz fahr chyba nie maja fabrycznych turow to nawet jak zaloze stolla to nie jest to tak idealnie . Zetor niby maja tez fabryczne ale ceny nie sa niskie. Wolal bym juz jednak ciagnik lepszy i slabszy tur bo cena stolla i innych to przesada lekka bo to nie tysiac zl roznicy tylko 10-20 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Witam, chcę kupić ciągnik +/- 80 konny tak żeby zastąpić wysłużoną "sześćdziesiątkę", dodam że ciągnik ma być z turem. Z góry mówię że Zetory i Ursusy odpadaja :) Kwota jaka chce przeznaczyc to maksymalnie 75/80 tysięcy złotych

Oglądałem MF'a 6120 z turem, fajny, poręczny, silnik ładnie pracował, ale może macie jakies inne opcje ?

Pozdrawiam

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

Nie wiem ie w tym prawdy ale słyszałem, że MF z serii 30xx mają problemy ze skrzyniami biegów....


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3512    4

Ciągników spełniających te kryteria jest sporo, wystarczy zaznaczyc przedział cenowy na allegro i wszystko wyskoczy czarno na białym. Skoro masz już jednego MF to będziesz wiedział mniej więcej na co zwracać uwagę przy zakupie. W tej cenie można już szukać czegoś z nowszych serii 42xx,43xx i 62xx, oczywiście wszystko zależy od stanu, nie zawsze młodszy będzie miał mniej przejechane.

 

@Skamp też słyszałem, że MF tej serii mają problemy ze skrzyniami ale tu na forum bo wielu użytkowników powtarza tą formułkę. Te ciągniki mają już ponad 20 lat i nie wiadomo jaki przebieg. Wystarczy wejść w galerię użytkownika @MariuszZDUN i zobaczyć jakie ciągniki naprawia. Wszystko się może zepsuć, skrzynie z różnymi półbiegami w różnych markach prędzej czy póżniej mogą tak samo być nazwane "awaryjnymi" jak w MF z tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Może nowiutki mtz nie napisałeś że nie chcesz. Właśnie tylko jak przesiadasz się z 60 to weż sobie pod uwagę cenę naprawy zachodniego ciągnika. Jeszcze nowy to masz serwis i spokój a w paru letnim to gwarancja się kończy a ciągniki nie robią z tytanu. I z portfela po parę lub paręnaście tyś. poszło na remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Typowa mentalność polaków że jak kupisz zachodni to zaraz się rozsypie i remonty po 20 tyś. To jest bzdura totalna. Ja polecam ci rozejżeć się za jakims JD/Case/renówce. Mało awaryjne ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Nie wiem jak tam moja mentalność ale mnie chodzi o to że nawet nowy fendt się może się popsuć, bo to jest maszyna. Ja sam szukałem coś zachodniego ale koszty mnie przerażają i jak bym sobie kupił starego dziadka z zachodu to chyba bym zbankrutował, więc wolę narobić się starym mtz, ale zarazem mieć na flaszkę czyściuchy i chodzić w niedziele nabzdryngolony.Takie jest moje skromne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

za 70tyś można kupić w bardzo dobrym stanie 80 konny ciągnik z zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Naprawy i koszty czesci jakos mnie nie przerażają, mam MF 6180, i wiem co ile kosztuje. Nie ma co ukrywać że praca zachodnim ciągnikiem jest o niebo milsza od tych naszych toporów..

Oglądałem Renaulta Celtisa 2004 rok, niby silnik JD, ale obok stał JD 6200 i każdy z nich chodził inaczej, jak z tym jest? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Inny tłumik i możliwe że w obu silniki JD ale inne wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

Cineek jesteś vatowcem czy ryczałtowcem i kwota do wydania to brutto czy netto, bo to duża różnica :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jak nie planuje większych zakupów to lepiej zostać na ryczałcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Na razie mam ciągnik ale może bym zmienił na inny no i jaki byście proponowali tak do 50 tysięcy zł, bez tura bo sobie dokupię tak więc chodzi głównie o to żeby były dość tanie części, stabilny = niski, licznie występujący w polsce, 4/4T szerokie koła tylne i obciążniki tylne, no i prosty ale dosyć wygodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Zmieniłem raczej zdanie i chciałbym się dowiedzieć ile by kosztował jakiś najtańszy ciągnik z 4x4, 70KM mimimum z rewersem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldemort    1

witam.

podłączam się do tematu.

jaki byście polecali ciągnik o mocy ok. 70-80KM do tura za ok 40-50 tyś. ciągnik pracowałby głównie w turze oraz w prasie no i w transporcie oraz sporadycznie w polu.

najlepiej żeby posiadał rewers.

Edytowano przez voldemort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

A co bys powiedział na nh ts 90 co prawda ma 90 km ale fajny traktorek mały zwinny wszedzie dotrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj