Skocz do zawartości
Ursus11

Zetor, Case, Farmtrac czy New Holland

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetorek1607    1

tzn transport nie jest ciężki, bo przyczepa z drzewem, dwukółka ze świniami i nie raz na pusto...:rolleyes:

malkolm    23

ja kiedyś woziłem warzywa tyle że ja mam starszego tdd z silnikiem 4 litrowym, u mnie w transporcie na motogodzinę wychodziło coś około 10 litrów, może ciut więcej, ale ciągałem zazwyczaj po 2 przyczepy, powiedzmy po 5 ton na każdej. dużo zależy od obrotów jak poniżej 2000 to o wiele mniej, a jak powyżej 2200 to już ciągnie jak smok

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorek1607    1

popieram kolegę, sam zauważyłem, że wtedy ciągnik dostaje "kopa" i w baku ubywa, tylko jak jedziesz równym tempem bez zwalniania to jeszcze jest ok ;)

dymek96    0

Witam. Piszę bo stoję przed wyborem ciągnika i interesowały mnie 3 zetor proxima plus 105 nh td5050 i case jx95 i powiem , że ja już sam zbaraniałem i nie wiem , który wybrać który z nich najmniej pali bo wiadomo jakie ceny ropy i , który doradzacie jeśli chodzi mi o wytrzymałość i do którego są najtańsze części?

zetorek1607    1

poleciłbym ci NH TD5050, sam posiadam ten ciagnik, jest zwinny i pali nie wiele, kabina dość komfortowa z dobrą widocznością, to jest praktycznie ten sam ciągnik co Case JX, a co do Zetora to spalić trochę lubi ;)

danielhaker    829

Ja na twoim miejscu wybrałbym Proximę albo NH ale T5050. TD jakoś mi się nie widzi.

Jeśli ci tak bardzo zależy na spalaniu to tego drugiego ale jego cena już chyba jest wyższa.

arekursus    0

zacznijmy od tego że Case JX 95 i NH TD 5050 to to samo tylko w innym ubranku, a jeśli ma to by ciągnik główny to bierz Proximie ponieważ jest cięższa od Case i NH tylko spalanie bedzie więsze w Zetorze <_<

ChiquitaB    50

dymek a powiedz ile masz do wydania kasy bo teraz jest bez liku promocji i ceny bardzo różne np forterre z tego roku za 180 brutto mozna dostac

boluS    0

co myślicie o new holand t5030 zastanawiam się jeszcze nad zetorem proaksimo 8441 new holand jest tez o 10.000 tyś tańszy od zetora

boluS    0

T5030 tańszy od Proxy??? już bardziej pasowałby do tej ceny TD5030 ;)

t5030 128tyś a proxa 138tyś w tym samym wyposażeniu

zeno    7

A więc poniżej przedstawię dlaczego bardziej warto kupić Zetora i Farmtrac niż case i new holland

bo

-masa

-kabina (co to za kabina w której nie mieści się wygodnie 2 osoby i nie tylko case i new holland ale i valtra deutz) (w zetorze to siedzenie jest wygodniejsze)

-pneumatyka (bynajmniej w zetorze) co to za ciągnik w Polsce bez pneumatyki, potem każdy mówi że za każdy bajer do zetora trzeba płacić (jak i w jd) ale bynajmniej ma pneumatykę bo do case i NH trzeba za nią wybulić i wtedy cena będzie większa niż zetora

*co do skrzynie w Zetorze to koszt 1300zł i jest 20P4T co w zupełności wystarcza, ponadto wzmacniacz i bieg pod obciążeniem (i bez tego bym przeżył ale jak jest to się przyda)

EDIT

rewers też jest w skrzyni 12/12 ale mi nie potrzebny

Edytowano przez zeno

zetorek1607    1

każdy ciągnik ma swoje wady i zalety, ja np. mogę powiedzieć, że NH będzie lepszy, bo jest zwrotny(Zetorowi trochę tego brakuje), oszczędny(z czym u Zetora jest kiepsko), a co do kabiny, to mi pasuje taka jaka jest w NH, ma dobrą widoczność i tata nie będzie mi się do ciągnika wpychał:lol: :P

każdy będzie chwalił swoje i taka kłótnia nie będzie miała końca, jak pisałem każdy ciągnik ma swoje wady i zalety...

Edytowano przez zetorek1607

zeno    7

Ale dajmy na to jedziesz z pola a idzie kolega ze szkoły to do New Hpllanda załadujesz to jedno osobę ale jak idzie 3 osoby to raczej nie a do zetora tak

Zalało ci drogę na boisko masz 200m więc bierzesz 6 do kabiny 2 na zadnim zaczepie, 1 na masce 1 na dachu i lota zetorem a do NH to byś załadował max 3 do kabiny ;)

dymek96    0

A jeszcze mam pytanie. Ile kosztuje przegląd do tych ciągników co napisałem wcześniej?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wieslawa_olo
      WItam. Planuje sprzedać ciągnik MTZ 82 TS i zakupić coś zachodniego. Interesuje mnie ciągnik o mocy 100km. Nie wiem czy lepiej kupić 4cyl + turbo czy lepszy 6cyl bez turbo który jak myśle miałby większy zapas mocy. Zastanawiam się nad dwoma maszynami: Case 5130 a Renault Ares 550 RX. Chciałbym usłyszeć kilka opini od osób posiadających takie ciągniki. Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie. Czym różnią się te Case maxxtrack, magnum, pro i plus? Podobno są dobre tylko trzeba zwracac uwagę na pompe. A na co zwrócić uwagę w Renault? Jak ktoś chce sie przesiąść ze wschodu na zachód to jest sporo nowych rzeczy do wzięcia pod uwage. Ciągnik na 20h, staltech U170 4 skiby, agregat agrofactory 3,4m,  taleerzówka bomet 3,15m.  Wystawiłem już MTZ na olx i liczę że uda się poczynić jakąś zmianę. Czekam na odpowiedzi.

• Przez dami99
      Witam planuje zakup ciągnika ,oglądałem ciągnik reanult ergos 95 z automatyczną skrzynią biegów . Czy mógłby ktoś wyrazić opinie na temat tego ciągnika?
    • Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez damianxx54i
      Tak jak w temacie, który ciągnik lepszy, który bardziej polecacie, nie opisujcie mi innych ciągników interesują mnie tylko te dwa Fendt 309CI rok 2007 i Case Jxu 105 rok 2012(nowy).
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.