Ursus11

Zetor, Case, Farmtrac czy New Holland

Polecane posty

tomusgigant    1

mam od 2007 ma ponad 1100 mtg i narazie aby oleje wymieniam:) smaruje i sprezyne gazową od prawych drzwi wymienilem:)) spalanie w plugu 4x35 z kolczatką i na klimie ok 11 litrów, w agregacie nie wiem bo tylko z 3 razy go czepialem z ciekawosci czy da rade:) jestem zadowolony polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

ja wiem swoje ty nie musisz wierzyć 7211 palił wiecej bo mialem kiedys takze mam porównanie i palił wiecej. Mam kolege co ma JD 6630( ciagnie 4 skiby obrotowe unii ) i mu pali dokladnie tyle samo co crystal jakis tam model 180 km (ciagnie unie 5 skib obrotową) jak by tu ktos napisał to bym nie wierzyl a jednak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a u mnie forterra w plugu 4x40 zagonowym potrafi 15l/h spalic, i co?

 

nie jest to absolutnie wybitnie oszczedny ciagnik


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

mam Zetora Proximę 7441 z 2006 roku, ten traktor w ciężkiej pracy (agregat bierny dwa wały + gęsiostopki szer. 3m) pali jak smok :rolleyes: w 8 godzin wytrąbił 140 litrów ON !!! spalił tyle co w tym samym czasie Ursus 1614 z biernym agregatem uprawowo siewnym AgroMasz 3m, piszę to z własnego doświadczenia

 

generalnie ciągnik jakiś taki bez jaj od samego początku, w transporcie fajny, dość wygodny, ale jako wół roboczy to nie bardzo, za lekki, przy ruszaniu z ciężką przyczepą potrafi podskakiwać przód :o

 

moja opinia: nie nadaje się do pracy, jedynie jako ciągnik pomocniczy spełnia swoje zadanie

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No to wesoło 17,5 l/h-aż niemożliwe prawie-musiałby pracować cały czas na 100 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

bo pracował, warunki nie były lekkie, ziemia 3 klasa, było miejscami mokro, każdy pamięta jaki był rok, koniec sierpnia, uprawa pod rzepak, chodził cały dzień (~9ha), z 30 minutową przerwą na obiad :rolleyes:

 

traktor był zatankowany do pełna w domu.. 120 litrów weszło + 40 litrów w bańkach które na polu pod koniec dnia trzeba było dolać bo by nie wrócił do domu, piszę jak było, nic nie ściemniam, ten ciągnik pali straszne ilości w ciężkiej pracy,

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

Bo pewnie to dla niego było już za dużo. 100% mocy. Większym byś spalił mniej bo było by jemu lżej wiadomo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Masz jakieś fotki tego zesstwu ?? Jakim biegiem jeździłeś? Jakie obroty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

moja podczepiona do 2 rzedowej sieczkarni do kukurydzy, 2 terenowa obroty 2200 i dusilo go czasem to potrafil 18l/h zjesc:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

[/quoteDawno nie słyszałem takich głupot - widać jak wysokiej klasy znawcy są na tym forum... Belarus prawie to samo co Farmer... :lol:

To jest moja opinnia i jej nie zmienie i nigdy bym tego farmera nie kupil wole już starym 902 jeżdzić niż tym farmerem. Niektórzy piszą zę to złom a niektórzy ciagnik zaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego sympatyczny nie interesuje mnie czy kupiłbyś Farmera czy też nie - jest wiele różnych ciągników do wyboru na rynku - i jak widać wszyscy znajdują amatorów na swoje sprzęty. Natomiast jak masz pisać brednie typu Farmer to to samo co Belarus to lepiej nie pisz nic bo szkoda miejsca na głupoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Już niedługo dowiecie sie co wybrałem czyli w czerwcu ;):P Teraz sobie ogladam broszule zetora to czym wiekszy model tym mniejsze spalanie ciekawe czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jest to kolego spalanie jednostkowe na uzyskanie 1 kilowatogodziny a nie na motogodzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kilka dni temu miał to tłumaczone w tym temacie kolega zetorek1607...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

nom kolega @zbych mi tłumaczył i już zakapowałem :P do czerwca jeszcze trochę czasu więc trochę jeszcze poczekamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

No wiem ale i tak mniejsze jest z wiekszym modelem. Ale do czerwca tylko 6 miechów prawie nic tylko czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Do autora, nie pędź tak, nabór jeszcze trwa a w marcu dopiero będą listy. Niby w mazowieckim ma starczyć kasy dla wszystkich... ale nigdy nie wiadomo bo zainteresowanie duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj