Ursus11

Zetor, Case, Farmtrac czy New Holland

Polecane posty

Ursus11    57

@zeno właśnie mam takie same zdanie jak ty. Dlatego rozważam tylko FT i Proxime. Nie mają tego ciagnika i odrazu krytykują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

@ursus11 i ja rozważam ft i zetora ale 60% to będzie zetor. Jeszcze tylko muszę porównać ich na placu to się zobaczy

 

Nie orientuje się ktoś ile do zetora skrzynia 12/12 lub 20/4 z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

W proximach plus 16/16. Ja włąśnie ogladałem tego i tego i musze stwierdzić że zetor i farmtrack jest bardzo wygodny. Ale jak powidział mi diler to plus dla zetora jest to że wysoko sie siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jedni chwalą zetora krytykując NH, inni na odwrót, a czy jest ktoś co ma te dwa ciągniki?? ja mam , i zetora nie chcę widzieć więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

O znalazł się, a jakiego zetora masz forterre.

 

@ursus to ja wiem ale nie znam ceny do zwykłej proxy skrzyń 12/12 i 20/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

mam 7211 od nowości,

co do forterry to trzeba by do niej porównać przynajmniej serię t5000 aby cenowo podobnie wyszło, nadal bym wolał NH :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja mam swojego ponad miesiąc, może to o niczym nie świadczyć, ale to, że wujek ma swojego ponad 2 lata, to chyba o czymś świadczy, a znajomemu w Zetorze zrobiło się zwarcie i kable się potopiły, co do spalanie Zetor moze mniej palić, ale chyba tylko jakiś 3 cylindrowy(5211) mój NH na pusto pali trochę więcej od byłego Zetora 7211, a różnica w mocy chyba jakaś jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Oj zetorek1607 ty to jak dziecko jak ty porównujesz silnik z lat 80-tych do tych wyżyłowanych co teraz produkują, a zetor teraz oszczędniejsze silniki robi co pisało w gazecie i z opinii użytkowników

 

 

 

 

@malkolm a ja mam zetora i case na podwórzu i muszę powiedzieć że raz tego wolałem raz tego ale teraz raczej obstaje przy zetorze z np. silnika który jest kilka koni słabszy od casowkiego i już nie długo potrzebny będzie remont a ciągnie lepiej jak silnik z case który jest w bardzo dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

zeno a może z tym uciągiem to zobacz jaką te ciągniki mają masę, NH przynajmniej te mniejsze są dość lekkie, przez co mają mniejszy uciąg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jak dziecko, jak dziecko...

Zetor jest typem ciągnika bardziej głównego, bo jest ciężki i lubi spalić i w ciężkich pracach, jak i w lekkich, a NH jest ciągnikiem do wszystkiego i w lżejszych pracach spali mniej, a w ciężkich też nie jest o wiele gorszy i może spalić tyle co Zetor, a może też nawet mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

A mi jest ciągnik potrzebny ciężki. Na pewno zetor spali mniej niż 902. A i w gazecie pisąło że zetorek mniej spalił od cejsa z tym że cejs miał 70km a zetor 82km. Po zatym w cejsie jest mała kabina a to jest dla mnie minus. Takie jest moje zdanie i go nie zmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

małe ciągniki spalą więcej, na stronie NH czytałem, że NH TD5020 może optymalnie spalić 225g/kWh, a TD5050 219g/kWh a różnica w mocy jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Sprawdź sobie co to jest kWh - po ile mają opisane przez Ciebie KW ciągniki i wtedy napisz który tak naprawdę więcej spali. Pamiętaj - nic za darmo nie ma - mocy z samego powietrza nikt nie wymyślił - niestety!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja właśnie wyliczałem i wyszło mi, ze mój NH może spalić ok 11,5l/h, a jak piszą użytkownicy Zetorów to im palą ok 14l, a w kilka lat to trochę kasy się uzbiera, jeszcze przy dzisiejszej cenie ropy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Nie no aż wrzuce to spalanie na AF. A czym wiekszy model proxy tym mniejsze jest spalanie tak na katologu jest napisane

Edytowano przez Ursus11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

tylko nie porównujcie case jx80 do jx90 bo mniejszy ma 3.2l a drugi 4.5l

mylisz się kolego, 3,2 litra mają jx 60 i 70 a 80,90 i 95 mają 4,5 litra

co do spalania jest to ilość na uzyskanie kWh mocy a nie na godzinę czy motogodzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj