Ursus11

Zetor, Case, Farmtrac czy New Holland

Polecane posty

Ursus11    57

Raczej proxima mają u nas i sobie je chwalą, Tak na modernizacje bedzie brany a we wniosku trzeba dać oferte wiec już raczej zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

zetorek 1607 rozumiem, ze jak kolega się zawiedzie bo mu się ciągnik bedzie sypał i trzeba będzie wzywac serwis, itd to będziesz oddawał koledze kasę?? chociażby za dojazd serwisu do klienta?

Nie mam NH, ale mam kolegę, który pracował długo w Rolserwisie, i on mi powiedział tak: NIE KUPUJ NH! o szczególach nie będę pisał bo długo by pisac. a własnie polecał Farmtacka. Przede wszytskim malutko elektroniki więcek mechanicznych rzeczy w FarmT - a wiadomo ze jak się elektronika sypnie bo nie ma zmiłuj. Takie moje zdanie :lol:

Ostatecznie napisz co kupiłes. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

pic2ek,a gdzie w NH TD jest takowa elektronika bo nie mogę się jej dopatrzeć,nawet w farmtraku jest więcej sterowania elektrycznego. serię TD to chyba nie oglądałeś,bo to najbardziej ubogi traktor będących w sprzedaż w elektrykę,oprócz elektronicznego przerywacza kierunku nic więcej tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

popieram kolegę @wiesmag i powiem ci tylko tyle, ze źle ci mówił, bo seria TD jest teraz najpopularniejszym ciągnikiem w Polsce i już wiesz co to jest za ciągnik, a wiesz coś o wynalazkach typu Farmer, Farmtrac, Kioti, Tym, itp... nikt tego nie wie, a po NH już wiadomo czego się spodziewać i gdzie szukać części, jest dużo serwisów NH w Polsce i tak każdą część dostaniesz albo ci zamówią, a ile jest serwisów Farmtracka??? na pewno mniej niż NH, już Belarus jest lepszym ciągnikiem, bo nie jest drogi, a wiesz co masz, ciągnik jest ciężko zakatować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

skad masz dane ze TD jest najbardziej popularna?

 

jesli wezmiesz oferte teraz na serie T5000 to zawyz cene o 20% bo teraz jest na nie promocja tylko do konca roku, abys nie dokladal.

 

Wkurza mnie gadanie o czesciach. Ludzie, przeciez wydaje sie gruba kase po to aby sie to nie zepsuło. To nie jest Belarus ktory moze sie posypac w kazdym dniu.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

czytałem niedawno w Tygodniku Rolniczym, że TD jest teraz najpopularniejszym sprzedawanym ciągnikiem w Polsce i rocznie sprzedaje się go w naszym kraju ponad 5000sztuk, a to coś jest, co do części, to teraz nie będzie się psuł, ale za kilka lat jak coś walnie, to szukaj części, a co do Belarusa to nie jest takim złym ciągnikiem jak mówisz, że codziennie się sypie, może jest nawet lepszy od Farmtracka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

zetorek1607 od kioti to proszę się odtegować,naprawdę te małe-dk 451c,dk 551c,są bardzo dobre i mają dobrą opinię w Stanach,Kanadzie,Australii,w europie już kupę lat chodzą.mamufaktura deadong to jest naprawdę fabryka,ursus to przy niej robaczkiem.Farmery,Farmtraki to nasi zaczęli coś kombinować,składać.mam kioti 46km i nh td80d,15 ha i nic więcej nie potrzeba,kioti to za 360 w gabarytach 330,wygodniejszy od td.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Raczej nie kupie NH. Mam do wyboru Zetora i Farmtaca. W zetorze najgorsze jest to że za wszystko trzeba dopłacać. A ogólnie ma ktoś Farmtacka z tych co sie wypowiedzieli chyba tylko 2 użytkowników. Wiec jak ktoś do nie ma to dlaczego osądza że jest gorszy od Belarusa. Wrecz wole tego Farmtacka niż NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

to ciekawe co powiesz po kilku latach... Kioti może i są dobre, moze i pochodzą długo, może dłużej niż Farmtrac, ale jak masz już do wyboru to zdecydowanie bierz Zetora, chociaż ja nie wziąłbym go, ale będzie lepszy niż Farmtrac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Solidność nowych zetorów też już zaczyna być dyskusyjna. Pierwsze serie 8441 i temu podobnych jeszcze były ok ale późniejsze wypusty potrafiły częściej sprawiać kłopoty (przykład mam niedaleko) ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Zobaczymy czy wogólem dostaniemy ten prow bo jak nie to do 902 przód sie dorzuci i bedzie chodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Wujek ma 8441 i FT td690 to z retorem żadnych problemów nie miał i jest ogólnie zadowolony a z Farmtraca też jest zadowolony. Mówił że pali mniej niż zetor, wszystkie podzespoły które zazwyczaj się zużywają typu pompa oleju hytraulicznego, pompka sprzęgła i hamulców są na wierzchu nie przykryte żadnymi obutowami. Stwierdził że jest zwrotniejszy i lżejszy od zetora (ma łąki torfowe tak jak ja i to też dla niego plus). Jak narazie ani w zetorze (z początków produkcji ma chyba 5lat) ani w FT nie miał żadnych awarii. Prasuje FT prasą lely z nożami (bele 120-120 ale jaki dokładnie model to nie pytałem się).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

No to ja wole mieć zetora i przyczepe niż johna. Mi jest ciągnik cieżki potrzebny, ja nie mam łąk torfowych. Ale minusem FT jest kabina ale cóż nie ma się czego dziwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Kabina w FT nie jest wcale taka zła na pewno lepsza niż w NH TD tu masz przynajmniej dach otwierany i o wile więcej miejsca. Rok temu tez stałem przed takim wyborem i padło na FT 690 i nie żałuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

@ursus11 jeśli będziesz brał zetora to weź od razu regulacje kierownicy (mała rzecz ale jest o wiele wygodniej) w FT regulacja jest w standardzie i klime wydaje się zbędnym bajerem ale docenisz latem (kumpel wziął NH bez klimy i teraz tego bardzo żałuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja nie widzę sensu kupować nowy ciągnik bez klimy, jak kupować to chyba, żeby sobie życie udogodnić, a nie je utrudniać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Ja mam farmtraca 804wd a za płotem nh 5030 i jakoś strasznej rónicy nie widzę chyba że w cenie bo ze 30 tyś jest droższy ;)


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj