Superman

Obora uwięzowa - na rusztach (40sztuk)

Polecane posty

Superman    0

Witam. Chciał bym postawić oborę na 40 krów, ale chciał bym się zorientować jaka była by cena budowy. Dokładnie interesowało by mnie budowa całej obory tz. stanowiska, zbiornik do mleka, dojarka przewodowa, maty itp. Obora miała by być taka jak na tej stronie : http://www.rbprojekt.home.pl/katalog%20-%20rol/wa-019/wa-019.html co o niej sadzicie ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja na twoim miejscu zastanawiał bym się nad bezuwięziową możne trochę droższa ale za to jak bardzo wygodna

a tak postawisz obiekt na który będziesz ciągłe narzekać

Ja przekonałem się tak do każdej krowy na uwięzi podczas doju schylasz cie co najmniej 3 razy 2 razy dziennie to jest 6 x 40 =240 razy dziennie nawet jak na zdrowy kręgosłup to dużo i jak będziesz mieć 40 lat to będziesz zastanawiać się a dlaczego ja taki głupi byłem tyle razy się schylać

 

Zastanów się czy warto

A na dodatek wyjdzie na zdrowie nie tylko dla ciebie ale i dla twoich krów

 

które mogą się ruszać

masz łatwiej wykryć ruję

krowy są spokojniejsze

mogą korzystać z czochradeł

mniej pracy przy doju

no wyższa wydajność ( pod pewnymi warunkami )

 

Ja taką oborę na 120 djp użytkuję i powiem ze nie wyobrażam sobie ze można inaczej krowy utrzymywać

a miałem no mam dokładnie taka samą oborę jak ty chcesz budować tylko ze stoi pusta

Stawiaj na nowe technologie

Obora się spłaci a twoje zdrowie będzie dalej dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Nie stawiaj oby na uwięzi tak jak poprzednik mówił bo będziesz żałował staw wolno stanowiskową i albo obornik usuwany ciągnikiem ładowaczem albo na rusztach i żyć nie umierać. A najważniejsze jest to że możesz łatwo wykryć ruję a więc dobrze będzie ci się budowało stado i poprawisz tym samym wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras258    0

Myślę podobnie jak koledzy powyżej. Trzeba iść z postępem :blink: jeśli masz traktor z turem to ci dużo ułatwi prace w wolno stanowiskowej. Jeśli masz możliwość to udaj się do kogoś w okolicy kto ma wolno stanowiskową i on ci dokładnie powie czy warto czy nie stawiać bezuwieziowa :D


nie ma opierdala... sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

To zależy będziesz ją robił sam czyli najmujesz murarzy np z okolic 2 3 pomocników i sam jeszcze robisz sam wybierasz jakiej firmy wygrodzenia poidła materiał do budowy itp itd wyjdzie taniej pewnie. Lub firma tu nic cię nie obchodzi płacisz a oni robią tyle ze ojciec dzwonił do mleko-systemu i za oborę na 50 sztuk dj bez młodzieży pełne wyposażenie obornik usuwany ładowaczem i z pomieszczeniem na chale tylko wganiać bydło po ukończeniu i tyle cena 540 tyś i robią to w 3 miesiące. A na uwięzioną to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

A czy możliwe by było postawienie obory uwiezowej na rusztach za około 200tys ? Budować bym sam budował + pomocnicy, czy było by realne za 200tys postawić taka oborę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumin    0

Ja nie stawiałem obory ale koledzy z af tak, przykład: DejmondSamWDolinie nowa na 54 sztuki. Piotrus45 nowa 48 sztuki. Zetorki nowa na 30 sztuk. MarcoWzu nowa na 64 sztuki. Damian131091 nowa na 42 sztuki. Gryfel nowa 62 sztuki. Wszystkie obory na uwięzi. Myślisz że kierowali się stereotypami? Obydwie mają plusy i minusy. Ale nie będę się wypowiadać. Niech sami się wypowiedzą. :blink:


"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Ze zbiornikiem na gnojowice czy bez? I czy z wyposażeniem ( dojarka na taką ilość to ok 40tys i zbiornik podobnie, więc 80tys jak nie patrzył, naszą na 30 + młodzież (na same mleczne spokojnie wejdzie 40 kosztowała (bez dojarki i zbiornika na mleko) 250tys netto razem ze zbiornikiem na gnojowice 330m3, budowane przez firmę budowlaną, i sporo samemu się przy niej robiło, tyle że 3 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To zależy

Z jakich materiałów chcesz wybudować tą oborę

W jakim standardzie

Z jaką wierzbą dachową

 

A dlaczego tak się bronisz przed tą bezuwięzioną

 

Zwłaszcza ze chcesz budować ją samemu

 

Ja na twoim miejscu budował bym bezuwieziową

Biorąc pod uwagę to ze chcesz oszczędzić to ba płytkiej ściółce z matami legowiskowymi

 

Zrobił bym 3 rzędy legowisk i korytarz paszowy. Za którym zrobił bym słupy betonowe połączone belką nośną

miedzy słupami wybudował bym ścianę ale w taki sposób żeby można było ja rozebrać a na grze zamiast świetlika na razie zastosował bym kurtyny

W razie czego możesz dobudować drugą cześć drugie 18 m tym razem z świetlikiem

 

Widziałem tez takie rozwiązanie ze zamiast tej ściany są ułożone bloki z słomy te z prasy wielko gabarytowej

a od środka była zaciągnięta folia - za dwa lata facet dobudował druga cześć obory

 

Jeśli już chcesz oszczędzać to hale zrobisz z boku ale musisz zrobić do niej ogrzewanie bo w zimę może być różnie

Fajnie sprawdza się podłogowe w kanale udojowym

 

Hale możesz kupić używana jest tego pełno i w dobrej kasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

Tak się trzymam tej uwięziowej ponieważ w moich okolicach za bardzo nie ma wolnostanowiskowych. W wolnostanowiskowych trzeba wszystko dobrze przemyśleć: gdzie korytarz paszowy, legowiska, hala itp. a na uwięzi to robisz 2 rzędy stanowisk i żadnej filozofii, boje się tez ze krowy będą się bodły, ze będzie zawsze wojna oraz trzeba mieć więcej miejsca na wybudowanie takiej obory z czym u mnie jest problem. Wiem ze wolnostanowiskowa jest bardziej wygodniejsza w użytkowaniu, oraz dla krówek ale w moim przypadku ta obora się nie sprawdzi. Dzięki ze próbowałeś mnie przekonać, może innym się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Zapraszam cie do siebie obejrzysz i oborę uwięziowa z rusztami i nowa wolnostanowiskową

Moja obora była kiedyś w top agrar polska

Uważam ze jest naprawdę fajna

Zobaczysz podejrzysz może wtedy się przekonasz

Nie oglądaj się na okolice tylko buduj to co jest dla ciebie najlepsze, szukaj tych pozytywnych wzorców i podnoś standard

O krowy się nie martw one szybko do luksusu się przyzwyczajają

 

Jednym plusem w tobie jest to ze chcesz ruszt i tego nie zmieniaj to już duża wygoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj