majster

Opinie na temat ursusa 3512

Polecane posty

atomik    148

czy ktoś mi pomoże i zapoda schemat PUSZKI BEZPIECZNIKÓW OD 3512 AGRO BIS ? bo ten co jest w książce obsługi jest od starje wersji ciągnika te tumany z ursusa oczywiście nie raczyly uaktualnić tej pozycji i niewiadomo który bezpiecznik od czego jest mowa o tej wersji ciągnika http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/301307-ursus-3512/


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

gra nie warta świeczki lepiej sprzedać 3512 i kupić 3514 cenowo to samo wyjdzie, a fabrycznie złożony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkowski    0

Witam też posiadam 3514 już prawie 8 lat i jestem z niego bardzo zadowolony wzmocniłem podnosnik i robie nim bardzo ciężko. A jeżeli chodzi o dołożenie przedniego napędu do 3512 to może wyjśc to koszt nawet ok 15 tys z nowych części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

wiecie jak zrobić żeby mój 3512 mógł chodzić z SIPMA OS 7510 KLARA?


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

grzegorz508 Ty chyba się nie znasz na ursusach 3512.bo tam jest rozdzielacz i można włączyć hydraulikę tylko na jedno gniazdo a są potrzebne dwa do tej owijarki . Będzie chyba potrzebny jakiś rozdzielacz ,ale gdzie go dostać i od czego ewentualnie pasuje ?Słyszałem gdzieś że może być od T-25.


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ty chyba mnie na PW źle zrozumiałeś. Ty chcesz żeby działał ci podnośnik i hydraulika razem. Wyjścia zawsze działają razem. Można jedynie ustawić tak ze tylko jedno będzie podawać ciśnienie a drugie tylko powrót.

  • Like 1

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

@ciapekc328 nie twierdzę, że się znam, ale owijarka napędzana jest silnikiem hydraulicznym, działanie takie samo jak siłownik dwustronnego działania. Czyli jak pisał andrzej2110, że jedno wyjście to podaje ciśnienie a na drugim jest powrót oleju do ciągnika. Do działania podnośnika i hydrauliki zewnętrznej było juz tyle przeróbek na forum, że wystarczy tylko poczytać. Nie wiem czy RBSy były montowane jeszcze w 3512, ale w MF 255 jest tak, że się wkreca taki zaworek sterujący za rozdzielaczem chcąc zeby to chodziło na 2 wyjscia. W Kontakach chyba juz tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek3512    0

Panowie zakupiłem mf, mam problem z podnośnikiem hydraulicznym, na wolnych obrotach podnosi a na szybkich nie. Czy może mi ktoś podpowiedzieć, co może byc tego powodem. Jeżeli to pompa, to gdzie ona się znajduje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94    0

Witam my też meczyliśmy się aby swojego ursusika podłączyć do owijarki. Da się to zrobić wystarczy odkręcić przy rozdzielaczu śrubokrętem jedną śrubkę i rozdzielacz bedzie działał w obie strony. Ten sam problem mieliśmy przy beczkowozie oby otwierać i zamykać zawór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz20    0

Witam. Jestem posiadaczem Ursusa 3512 od jego nowości. Ma przepracowane ponad 10000 mtg bez żadnego kapitalnego remontu i większych usterek!!! przy czym dobrze jeszcze się trzyma a nie miał w swoim życiu tak lekko. Jestem z niego bardzo zadowolony. To była bardzo udana seria ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Witam zastanawiam się czy te ursusy3512 nowe ,których jest kilka na allegro są nadal takie jak te z lat 90tych,czy lepsze czy gorsze i czy ogólnie warto zamienic starą 60ke na takiego nowego ursusa, co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek53    48

Witam zastanawiam się czy te ursusy3512 nowe ,których jest kilka na allegro są nadal takie jak te z lat 90tych,czy lepsze czy gorsze i czy ogólnie warto zamienic starą 60ke na takiego nowego ursusa, co o tym sądzicie?

 

Według mnie może i wyglądają solidnie ale nie wiadomo czy nie będą się psuły gwarancja pewnie jest ale ja bym musiał się pożądanie zastanowić czy wywalić 50 000 zł na coś przez co będę nażerał. A nie myślałeś nad jakimś Ursusem 4512 w tej cenie kupił byś, jest pare takich na allegro

http://otomoto.pl/ursus-4512-4512-A246967.html http://otomoto.pl/ursus-4512-nie-3512-i-5312-A252192.html http://otomoto.pl/ursus-4512-nowy-nie-4514-5314-5320-A252186.html http://otomoto.pl/ursus-4512-5312-3512-4514-5314-A252739.html http://otomoto.pl/ursus-4512-2006rok-stan-jak-nowy-orginal-1wl-A255138.html


Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

witam posiada ktoś nowego 3512? zastanawiam sie nad kupnem takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Nasz ursus ma 6000mtg i jest z 96 r . 10 lat pracował z ładowaczem na linkę .

 

W ubiegłym roku dostał ładowacz 3 sekcyjny z hydrametu plus wspomaganie fabryczne. Praca z tym turem plus wspomaganie coś przyjemnego .. Niski ciągnik , usuwanie obornika krokodylem jak najbardziej , szufla 1.5 m do zboża , ziemniaków i wszelkich innych prac , widły do słomy , plus paleciak do skrzyniopalet na ziemniaki , jabłka. aronię..

 

Bele 120/120 układam 4/3/2/1 .

 

12 lat pracy w ładowaczu chyba daje odczuć pompie i wydaje mi się że trochę słabnie przy ciężkich ładunkach .

 

Orientuje się czy regeneracja takowa jest możliwa ?

Skrzynia zalana olejem agrol.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z tego co słyszałem to regeneracja 800zł, chyba w Tucholi to wykonują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

koledzy ursus 3512 roborte robi w lekkich pracach opryski sianie nawozu . Mam takiego i powiem ze najlepiej mi sie nim pracuje przy kosiarce rotacyjne kiedy szybko trzeba sie obrocic. Minusem jest u mnie ze mam lipne opony 12,4 r32 chce wymienc na 14,9 r 28 albo 16,9 tylko nie wiem ile to pomoze. Bo mam ciezkie ziemie i troche pod gorke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

U mnie mamy mf255 (to to samo co 3512) i c360 i przyznam, że sześcdziesiątka pracuje więcej, jest po prostu umniwersalniejsza. Ciągniki typu 3512 i podobne są dobre do pracy przy sianie, prasowaniu słomy, świetnie radzą sobie w bronach 5 polowych i jeszcze może byc do siewnika. W innych robotach 60 - ka bije go na łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Kolego juz bez przesady C-360 to dobry ciągnik ale az takiego od skoku od ursusa 3512 nie ma . Jak U3512 ma szerokie koła jest dobrze dociążony to lepiej idzie jak c-360. Ma zdecycodwanie lepszy podnośnik jak w C-360, i Komfort pracy o niebo lepszy jak w szcześciesiątce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj