majster

Opinie na temat ursusa 3512

Polecane posty

GSX    0

Aha to od c360 :) ha orze około 3h


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Nie będę się spierał bo nie mam tego ciągnika ale jeśli to prawda to byłby naprawdę oszczędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Gsx to dużo na poślizg czasu ucieka Ci. 1.56ha=3.58min.=17l ropy. 1H=1700 obr, orka na siew jesienny z zegarkiem w ręku i ciągnik zapalony i zgaszony w garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

raczej nie mogę zmienić na szersze opony w nim ponieważ 32 mieszczą mi się akurat w międzyrzędzia ziemniaków druga sprawa jest taka że wszystko zależy od rodzaju ziemi oraz pochyłości :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

To na szerszych problem bo będzie po rządku jechał. Ma t25 do takiej roboty. U mnie równy teren i lekka ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ja mam i jestem zadowolony. Tylko na szerokich kołach i siłowa w pługu i agregacie i nie ma mowy o kopaniu się. Pali 2.5 litra w lekkości i do 4.5 w pługu trójce. I nie rzęzi w kabinie jak w 60tce.

potwierdzam takie spalanie, a c 360 to jest co najmniej 1l więcej a nawet i 2 litry pomnóż to sobie przez 300-400mtg rocznie razy 5zł ;) to masz ze 2 tyś na paliwie oszczędności, ciagnik to nie tylko orka, ile rocznie orzesz 20-25mtg a 10 razy tyle latasz w lekkich pracach, jeśli sam ganiasz ciągnikami i masz tak że nie używasz 2 na raz to możesz zastanowić się nad zamianą ;) a 3512 zrobi to samo co 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

@Ferdek07 mam na co dzień do czynienia z tymi dwoma ciągnikami i jednak 60 zrobi więcej 4,5l w pługu trójce no proszę was 3512 wcale nie jest też taki oszczędny jak wy piszecie na pewno nie w pługu,agregacie.... napiszę wprost to są kłamstwa z tym spalaniem u was chyba że to (spalanie chwilowe które zmierzyłeś komputerem pokładowym) :P

Aha do autora tematu to ma być ciągnik główny ?


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorx    0

GSX zgadzam sie z toba w 100% z tym spalaniem mfa bo tez mam 3512 c 360 i zetora 7211 i jest tak jak mowisz w plugu czy agregacie wcale nie spali mniej od zetora.Gdyby ciagac tym i tym jakis woz z lasu z drzewem to wtedy spalanie mfa bedzie mniejsze ale normalnie podczas pracy w ciezkich warunkach w polu potrafi zdoic wiecej od zetora liczc na hektar obrobionej powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Ferdek07 mam na co dzień do czynienia z tymi dwoma ciągnikami i jednak 60 zrobi więcej 4,5l w pługu trójce no proszę was 3512 wcale nie jest też taki oszczędny jak wy piszecie na pewno nie w pługu,agregacie.... napiszę wprost to są kłamstwa z tym spalaniem u was chyba że to (spalanie chwilowe które zmierzyłeś komputerem pokładowym) :P

Aha do autora tematu to ma być ciągnik główny ?

No z tą 3jką to sam się złapałem na tym że jak uczepiłem do mf 255 żeby tylko 2 razy w około oblecieć po oborniku, a wcześniej było robione tym samym pługiem z dużo większym ciągnikiem, to najpierw zdziwiłem się co się tak ciągnik przechylił jak wjechałem w bruzdę a potem albo się kopał albo dusił i musiałem spłycić, ale jak się nastawi płytko tak żeby nie przeciążać lub z 2x30 czy w rotacyjnej to te 4-4,5l jest realne a w lekkich pracach i 2-2,5l ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorx    0

@Ferdek07 ja oram gleboko na 30cm z miarka w reku i nieraz bywalo ze na buraczysku po kombajnie z dwoma skibami w takiej orce ten ciagnik sobie nie radzil a c 360 szedl i spalanie 3512 w takiej orce bylo sporo wieksze jak te 4,5l na godzine bo to juz jest meka nim tak orac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No jak buraki to i ziemia cięższa ja mam w przewadze 5-6ta klasa, orka u mnie to było 22-25cm fergusonem mam takie pole 2,75ha oddalone 16km od domu w 2 skibach schodziło 40l na zaoranie tego z 3x30 ojciec jakimś cudem zrobił to na 30l ale ojciec płyciej ora, no ale lampek w 4x30 zrobiło to na niecałych 30l ;)

z moich pomiarów co do ferdka bo temat dotyczy ferdka to wiem że ten ciągnik jak dostanie na maxa po garach to spali do 5,5l/godz no niech komuś będzie że 6l ale na pewno ani grama więcej, zrobi to co zrobi, z rotacyjną czy odpowiednio dobraną maszyną do mocy zrobi to samo co c 360 a paliwa oszczędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorx    0

Rolnik1973 ja kazdym jednym swoim ciagnikiem oram na pozycyjnej bo chodzi mi o to by wszedzie wyorac na jednakowa glebokosc ustawiona na kloe a silowa w 3512 jest bardzo czula i o zachowaniu jednakowej glebokosci na calym polu nie ma mowy.A tak na marginesie to w plugu najlepiej sprawdza sie zetor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

To się cięgło zapina na dolną lub środkową dziurę i mniej czuła i koła nie grzebią. Ja wogule bym na swoich ziemiach na pozycyjnej nie orał bo się grzebie, a na siłowej nawet koła nie zrywają ziemi i idzie jak strzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Lubię nazywać rzeczy po imieniu i wy niezłe głupoty pieprzycie spalanie 4,5 l na h a tym bardziej na ha jest nie realne ludzie po co takie durnoty wypisujecie.... w kosiarce prędzej ale nie przy pługu no miejcie litość dla normalnych i ogarniętych ludzi....


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorx    0

Owszem na dolnej diurze jest troch mniej czula ale i tak splyca jak tylko moze a jak oram na twardym to chce wziasc wszedzie na jednakowa glebokosc dlatego tym ciagnikiem praktycznie juz nie oram tylko c 360 bo radzi sobie znacznie lepiej od 3512 i po mimo tego ze silowa w c 360 jest mniej czula jak w 3512 to i tak c 360 oram na pozycyjnej bo chodzi mi o zachowanie jednakowej glebokosci.Ale i tak z calej tej trojki 3512 c 360 i zetor 7211 to wlasnie zetor w plugu jest najlepszy :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Kolego gsx czytaj uważnie 4.5 l na godzinę, co w praktyce przełoży się na motogodzinę, a nie 4.5 l na hektar. Kupcie deutza i nie narzekajcie. A jak trybek w skrzyni jebnie to pół ursusa za niego dacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Lubię nazywać rzeczy po imieniu i wy niezłe głupoty pieprzycie spalanie 4,5 l na h a tym bardziej na ha jest nie realne ludzie po co takie durnoty wypisujecie.... w kosiarce prędzej ale nie przy pługu no miejcie litość dla normalnych i ogarniętych ludzi....

 

Nie jestem pierwszą osobą która to potwierdza, ale spalanie 4,5 l na godzinę orki jest realne. Co roku sprawdzamy spalanie i MF 255 z pługiem 3x30 głębokość orki ok 25 cm, gleba klasy IV to spalanie oscyluje w granicy 4 do 5 l na godzinę na biegach 1H lub 4L. Na hektar 4,5 l nie realne. C 360 z wielką radością się pozbyliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

ile czasu wam zajmuje ha orki ?


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

posiadam c-360 (jest to traktor który trzymam przez sentyment i mam zamiar dołożyc do niego przedni napęd),jak również 3512 ,3512 - to traktor u mnie jako pomocniczy ,zgadza się -spalanie ma małe, komfort jazdy o wiele lepszy jak w c-360 ,(nadmuch ciepłego powietrza na jesieni pożądany w kabinie) nadaje się jak ktoś pisał wcześniej do lekkich prac,kosiarka,opryskiwacz,(w kombajnie ziemniaczanym może byc problem 3512 jest na jedynce za szybki , wolniejsza jest c-360) itp.

ja mam ziemie 1,2,3i4 klasa są nie wielkie pagórki i górki,niestety ale 3512 przegrywa z c-360 jeśli chodzi o uprawę i orkę ,jest mu za ciężko,ratuje go pług dwojka aby można było dobrze wyorac np. pod buraki,pod siew trójką pługiem ;) ,no da radę bo podnośnik ma super,kiedyś testowałem 3512 w orkanie,aby miec porównanie jakie będzie miał spalanie względem c-360,wyszło mi że tyle samo spaliły obydwa ciągniki,z tym że c-360 miał lżej nie cierpiał aż tak bardzo jak 3512 ,3512 dostawał w d*pę aż było szkoda patrzec,w każdym razie posiadam ten ciągnik 3512 od 1999 roku i bardzo dobrze mi się sprawuje nie ma wycieków,chodzi jak zegarek,nigdy nie miałem z nim problemów i żal trochę będzie się z nim rozstawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja mam takie pytanie, bo zamierzam kupić owy ciągnik, i na co mam zwracać uwagę przy zakupie :)

Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Ciśnienie oleju w silniku, luzy w ukł. kierowniczym, luzy poprzeczne na osi przedniej (szczególnie widoczne po podniesieniu całego przodu), komplet zaczepów (łącznie z dolnym, żebym miał możliwość opuszczenia dolnego zaczepu), szybkość opadania podnośnika. Kompletność układu pneumatycznego, działanie blokady mechanizmu różnicowego (w niektórych MF 255 bywały z tym problemy, nie załączały się). Odpalanie na zimnym silniku, w tej temperaturze powinien od razu łapać. No i drugi stopień sprzęgła, przeczytaj to o co pytali niektórzy, również w dziale o MF 255 i szukaj typowych usterek, zawsze to możliwość zbicia ceny. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

A czy do ursusa 3512 da się założyć jakieś dodatkowe obciążniki ? Czy można mu założyć opony na tył 16.6-28 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Oczywiście. Ja posiadam w swoim 2x50kg na jedno koło. Dużo lepiej idzie we wszystkim. Bez nich miał problemy z 3 skibami. Po górach trzeba było jeździć na blokadzie. A opony ma standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj