majster

Opinie na temat ursusa 3512

Polecane posty

pawlus224    2624

Heh to mój ma 1500mth i od wymiany do wymiany czasem trzeba dolac ze 2 litry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxcvbnmm    0

Witam wszystkich mam takie pytanie czy wie ktoś gdzie można zamontować przedni napęd do URSUSA 3512, czy jest to możliwe i ile by to kosztowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Zamontowanie napędu napewno jest możliwe tylko czy się opłaca, kiedyś nawet patrzałem jak go założyć a koszt to minimum 10tyś, przedni most jest chyba taki sam jak w ursusach 4514.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

moj sosiad wlasnie przed wczoraj sprzedal 3512 z 97r za 29tys (wg. mnie zdecydowanie za malo) a kupil 3p za 21tys, nie wiem dlaczego przecież 3512 mial od nowosci, jest zwrotniejszy od 3p i wiekszy komfort w kabinie, fakt taki ze kiedys urwal wal i wtedy poszedl do kapitalnego remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sagrol    0

Dopiero kupiłem taki ciągnik i chętnie poznam opinie na jego temat. Z góry dziękuje

 

posiadam 3512 od 1993 roku obecnie ma 11540 mtg .pierwszy remont silnika robiłem przy 7200 mtg .podobno młodsze tego nie wytrzymują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek    3

A ja mam pytanko, może wie ktoś ile kosztuje wspomaganie do ursusa 3512, czy są dwa tłoki czy jeden na jedno koło ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1985    0

A ja mam 3512 od 1995 roku. Ma 5500 mtg i gdyby nie pękł przewód od powietrza, silnik byłby nie do zdarcia jeszcze długi czas. Teraz jest 3 miesiące po remoncie "góry" i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATUS2    3

polecam jedyna wada to to ze bardzo często się zakopują w sytuacjach w których nie powinien się kopa :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Wg mnie 3512 nie jest dobrym ciągnikiem.Jeżdżę takowym 95 rok 2560 mth od nowości.

Dla mnie wadą są słabe cięgła już z 4 zostały wymienione, łącznik centralny pod dłuższej przerwie tak ciężko chodzi że niemożna go wyregulować, jest za lekki tył, dosyć głośny, mało miejsca w kabinie.

Zaletą jest silnik małe spalanie, zwrotność i szybkość podnośnika.

Chyba to wszystko


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
słabe cięgła już z 4 zostały wymienione

To co ty dźwigasz ?

Mój mf 255 jest z 89 rocznik i cięgła są oryginalne, nic złego się im nie dzieje :blink:

Czyżby jakość elementów tak rażąco się pogorszyła :D


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

To co ty dźwigasz ?

Mój mf 255 jest z 89 rocznik i cięgła są oryginalne, nic złego się im nie dzieje :blink:

Czyżby jakość elementów tak rażąco się pogorszyła :D

 

Ursus pracuje na 17 ha sam więc musi dźwigać wszystko siewnik opryskiwacz talerzówkę pługi co trzeba


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

U mnie jest juz 3 cięgło. Zaczęło się od tego, że ojcu sie przy zrywce drewna jedno połamało, a co kolejne to gorsze. Jakoś z 3 lata temu było kupione nowe cięgło i nawet pół roku nie wytrzymało. Obecnie jest oryginalne cięgło tylko, że pospawane. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdynand    0

Jako operator takiej maszyny znam go juz na wylot,wiem co potrafi co nie moze i co moze.

Jak na jego klase to mozna wymienic sporo pozytywow, jedynie co mnie denerwuje w tym ciagniku to elektryka,jest jedno razowa :S, masa caly czas jest w blocie i rdzewieje.Brakuje mi w nim piątego biegu ;D.Pomyślcie ile Ursus zarobil na tej licencji,ile takich fergusonkow w polsce smiga, pamietam jak go kupywalem 13lat temu (nowka) jak swieze bułeczki schodziły.To takie wspomnienie jak kiedys bylo z ursusem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Mam do was pytanie czy 3512 ma serwo czy niema bo w porównaniu z c-360 z ferdku lżej się kręci


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek926    3

powiem tak ja mam ursusa 2812 ale to prawie to samo co 3512

 

Zalety tego ciągnika to:

--> oszczędny w paliwie

--> tani w explatacji

--> tani w utrzymaniu

--> zwrotny

 

Wady tego ciągnika to:

---> troche głośni w kabinie

---> wrażliwa pompa wtryskowa

---> brak obciążników

---> troche zasłaby do orki

 

To moja opinia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie 3514 był droższy o 10 tyś. złotych od 3512. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guzek82    0

Witam mam pytanie mam zamiar kupić ursus-a 2812 i założyć do niego opryskiwacz zawieszany 600l lecz obawiam się o tylny most gdyż on jest delikatniejszy niż w ursusie 3512 lecz jestem bardziej nastawiony na 2812.Jak myślicie z tą osią ? Proszę o pomoc i podpowiedzi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaskader911    0

lepszy według mnie jest 3512 a w 2812 słyszałem że od zawsze były problemy z tylnym mostem więc to trochę ryzykowne... mój 3512 z 96 roku ma juz 8500 mth ale już nadszedł czas by mu zrobic remont bo woda z układu się wkrada do oleju, poza tym sprzęgło już wysiadło prawie i nie można włączyc WOM już swoje zrobił ale dopiero teraz doczekał się większego pomocnika w ciężkich pracach a ursus będzie teraz służył do tych lżejszych.. prasa,kombajn, opryskiwacz. Chodź prasa daje mu nieźle popalic, wyrabiam w niej ok. 200 mth na sezon. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Co do dostawania się wody do oleju to sprawdź pod pompą wody czy nie wyżarło pokrywy rozrządu, mi tamtędy szła woda do oleju w MF255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Witam mam pytanie mam zamiar kupić ursus-a 2812 i założyć do niego opryskiwacz zawieszany 600l lecz obawiam się o tylny most gdyż on jest delikatniejszy niż w ursusie 3512 lecz jestem bardziej nastawiony na 2812.Jak myślicie z tą osią ? Proszę o pomoc i podpowiedzi :]

 

 

 

Oś wytrzyma ale możesz mieć problemy z kierowaniem. Mój sąsiad do 2812 pryskał opryskiwaczem 600l i miał z przodu 150kg obciążników bo mu przód podnosiło i nie było jazdy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj