majster

Opinie na temat ursusa 3512

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

W ofercie Kuboty jest model 33KM, 4x4, a Famrmtrac produkuje 4x4 od 40KM. Przynajmniej nówka i będziesz mógł na dopłaty wziąć.

 

Co do Farmtraca to skrzynie ma raczej taką samą jak 3512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Układ biegów we Farmtrac'u jest taki sam jak w Ursusie ale to nie jest ta sama skrzynia :D

 

A co do tej Kuboty chodzi Ci pewnie o model L3200 to ciągnik dla mnie nie zabardzo dla pracy w polu, ok. 1200kg wagi, 18l zbiornik paliwa, udźwig podnośnika 900kg, mało mało :)

 

Dla porównania Farmtrac 545DT ma ok. 2900kg wagi, zbiornik paliwa 82l, udźwig podnośnika 1000/1500kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Od którego roku w Ursusach 2812/3512 jest wspomaganie kierownicy?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Wspomaganie zaczęli zakładać chyba od 2000r do kabin agro o ile się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolos51    10

ursus 3512? Według mnie ogólnie dobry ciągnik, małe spalanie. Tylko silniki są trochę wadliwe, wszystko chodzi idealnie do pierwszego remontu, potem pojawiają się problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

jak silnik dobrze zrobiony i olej pół syntetyk to pochodzi trochę dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andmar18    0

Ja również posiadam 3512 jak do tąd chodzi bez rzadnych zarzutów nie miałem z nim żadnych problemów jedynie co nie działa to czujnik pomiaru paliwa ta jak u większości ursusów :) Przepracowałem nim coś ponad 2000 MTh i nosze sie z zamiarem sprzedania tego ciągnika ponieważ mam zamiar zakupić większy coś ok 80KM . Jeśli kogoś interesuje to prosze pisać...


ursus C330
ursus 3512
farmer F7258 TE
kombajn IHC 321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Ten model jest najbardziej rozpowszechnionym ciągnikiem w mojej okolicy, pomimo że w latach 80-tych ludzie bali się go kupować przez użycie calowych gwintów w konstrukcji i nie znajomości konstrukcji przez mechaników. Ten ciągnik według mnie jest bardzo dobry do lekkich prac polowych szczególnie jak ktoś uprawia w systemie tradycyjnym i takowych jest całkiem sporo. Jego zalety to: bardzo dobry układ kierowniczy powracający do wyprostu kół, [niskie zużycie paliwa, zrywność, szybki podnośnik, wydajna pompa hydr.]-to szczególnie podług 60-tki, dobrze działające mechaniczne hamulce(MTZ powinien się uczyć od MF, czytaj zerżnąć technologię:lol: dobra świeca płomieniowa, planetarne nie wyjące zwolnice:) znajomość przez mech. Do wad mogę niestety zaliczyć niski poziom wykonania przez polską fabrykę modele produkowane na angielskich częściach lub później pod nadzorem anglików(napis MF na masce) cechowały się większą trwałością i niezawodnością, ale są to najstarsze roczniki, bardzo słaba jakość osprzętu silnika szczególnie elektrycznego, "gnijące" kostki elektryczne przy tylnich oponach, pękające tylnie błotniki(później wprowadzono wzmocnienie i było git) ciężki dostęp do górnej części silnika przez zbiornik paliwa, wiele egzemplarzy uległo przyśpieszonemu zużyciu silnika przez pęknięcie rury doprowadzającej powietrze do kolektora z filtra przez trudności w o cenie jej kondycji, łatwa w popsuciu blokada mech.róż-bardzo delikatna włączanie tylko po zatrzymaniu kół! i łatwo zapiekający się mechanizm jej załączania jeżeli ktoś sieje nawozy "lejem", i ten feralny czujnik poziomu paliwa i zegary zresztą też się psują, a i "jak dołu na podwórku kołami nie wykopiesz, to z ciężarem nie ruszysz":D) Ale ciągnik jak najbardziej godny polecenia, zgrabiarka, brony,kosiarka rotacyjna,siewnik,Bolko,sadzarka-to "jego żywioł" :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

ja tam mogę powiedzieć że to jest SUPER traktor jak by ktoś chciał to na wiosnę będzie do sprzedania :D))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

ten co to wystawił ma trochę nie równo pod sufitem albo wcale nie zależy mu na sprzedaniu, tę aukcję widziałem chyba pod koniec grudnia


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Ten co chce 88900 za 3514 jest trochę dziwny ale ten który by dał tą kasę za ten traktor-ten to by musiał mieć nasrano w głowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VARIO    22

mam ten sprzęt od 1995 roku sprawuje się bdb ma kilka mankamentów:

-styklo by 10 kucy wiencej

-lepsza hydrałlika mianowicie 2 obw. nie zależne

-ciut mocniejszy podnośnik

ale da się wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urzytkuię u-3512 z 1994r ten ciągnik jest dobry do gospodarstwa o powierzchni ok.10 ha.Pali bardzo mało ok.3-4lna h.Poza tym ma zbyt małą masę w stosunku do mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tutaj nie mogę się zgodzić, bo ten ciągnik jak na swoją moc i możliwości jest za słaby!!! W końcu 4512 to to samo a ile więcej potrafi? Dlaczego ursus nie robił modeli z silnikiem 3P turbo!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja się zgodzę z @czeladnik'iem - rzecztywiscie byl taki przypadek w okolicy ze silnik brzytew i został zatarty bo rura gumowa od filtra powietrza została uszkodzona ;) Jedynie moge się nie zgodzić z akapitem odnośnie blokady - u mnie działa świetnie tak samo jak w 330 :D I tak jak piszecie kosiarka, siewnik itp. - to jrgo pole do popisu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Nie wydaje sie wam panowie ze "troche" przesadził sobie facet z ta cena?? nawet faktury nie wystawia

 

http://www.allegro.pl/item919051077_ciagnik_ursus_3514.html

ten ciągnik wg mnie jest wart jakies 60 tyś +/- te 5 tyś co prawda wygląda jak z salonu ale jednak ma 8 lat a za 3512 z tych lat to chca 55 tyś choc to wg mnie i tak sporo bo mozna nowy kupic za 55 tys w bardzo ubogiej wersji z poprzedniego rocznika. no ale cóz może znajdzie w końcu jelenia co mu da tyle kasy za niego. ale nie wart bo za 90 tys można kupic Zefira 85 co jak co ale ma 4x4 i jest to nowy ciągnik ;)


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Dobry do lekkich prac. Planuje go kupić.

 

Dobry do lekkich prac. Planuje go kupić.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaskader911    0

użytkuje ten ciągnik od nowości już 14 lat. Kupiłem go razem z prasą sipmy i tak nie przerwanie każdy sezon żniwny współpracują ze sobą. Ciągnik jak dla mnie nie do zdarcia;P ma już grube 8000 mth i silnik jest palcem nie tknięty. Na tulejach są jeszcze ślady od chonowania.:( Z prasą dostaje latem popalic, były czasy kiedy był odpalany wcześńie rano i gaszony późnym wieczorem. Ma zamontowanego równierz tura. Minusy są takie że kilka razy przedmuchał uszczelkę pod głowicą i zaczął gubic olej spod misy :( . Jest też strasznie głośny. Wolę narazie dolewac olej, bo gdybym chciał to zrobic musiałbym rozebrac pół ciągnika. Mój znalomy mechanik jest nieźle podjarany tymi tulejami które wyglądają jak nowe :( Jak dla mnie świetny traktor :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też mam 3512 super ciągnik chodzi u mnie w pługach 3x35 agregat 2,10m ma teraz 3500mth miał jedną awarię puścił simering na wale i olej szedł na sprzęgło i robiło się jezioro :) pod traktorem. ale po wymianie simeringu nawet kropli nie ma.


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

To u mnie po roku nowy puścił :)

Po dłuższej cięższej pracy polowej trzeba dolać oleju, kiedyś się wymieni bo na razie nikomu się nie chce go rozpoławiać. W ciągu roku z 3-5 litrów trzeba dolać ,ale to jak ciągnik porządnie po d... dostanie :)

Superol tani więc można dolewać :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj