majster

Opinie na temat ursusa 3512

Polecane posty

toniekmf255    6

Chciałbym się jak najwięcej dowiedzieć o u-3514, czy przedni napęd jest awaryjny, jak jest z siła uciągu, jak się sprawuje itp


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ten ciagnik jest malo popularny tak wiec ciezko bedzie o informacjie


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

przedni chyba taki jak w wiekszych modlelach 4514 5314 wiec powinno byc ok. a sila uciagu na pewno wieksza niz bez. niewiele mozna powiedziec nim bo malo rozpowszechniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0

tak jak juz wczesniej mowili ciezko cos o nim mowic mało rozpowszechniony i tez malo byl produkowany jesli mozna tak o nim powidziec. u3514 to był niewypał to juz lepsze są 4514 5314 takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ursus 3514 wg. mnie przejął wszystkie zalety MF255/3512 i dotego dysponuje większą siłą uciągu [4x4] i lepszym komfortem- kabina komfort w standardzie ;)

Mało rozpowszechniony model, bo 4514 był niewiele droższy, a różnica w osiągach jednak jest, oraz to że ten model jest już nieprodukowany [nie dotrwał do SAPARD'u i SPO :rolleyes: ] spowodowało że jest mało popularny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Posiadam 3514. jestem zadowolony, o silniku, skrzyni itp. pisac nie trzeba bo wszyscy to znają. Przedni most taki sam jak w 4514, ta więc o wysileniu tegoż elementu nie możemy mówić skoro był montowany w większym modelu. Podkreślić moge to, że jest sporo cięży 3514 z obciążnikami jest o około 300 kg cięższy od 3512 z obciążnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
tak jak juz wczesniej mowili ciezko cos o nim mowic mało rozpowszechniony i tez malo byl produkowany jesli mozna tak o nim powidziec. u3514 to był niewypał to juz lepsze są 4514 5314 takie jest moje zdanie.

 

Z tym sie nie zgodze :rolleyes: Juz do tej mocy to naped sie przydaje i to sporo wiec nie gadaj ze nie wypal-przeciez to to samo ci i 3512 tylko ze z napedem ;) A czy 3512 to nie wypal-malo kto tak twiedzi (chyba ze te nowe).

 

A to ze byl nie wiele tanszy od 4514 to juz tylko i wylacznie wina lezy po stronie URSUSA-gdyby byly takie modele w rozsadnej cenie to mysle ze ten kto ma 3512 mialby 3514 i wtedy rowniez nikt by nie mowil ze to nie wypal :) Co do tego ze lepsze sa 4514,5314-to to jest calkowicie inna moc i wiadomo ze tamte beda lepsze.Skoro twierdzisz ze 3514 to nie wypal to 3512 jest w takim razie do niczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Z tym sie nie zgodze ;) Juz do tej mocy to naped sie przydaje i to sporo wiec nie gadaj ze nie wypal-przeciez to to samo ci i 3512 tylko ze z napedem :) A czy 3512 to nie wypal-malo kto tak twiedzi (chyba ze te nowe).

 

A to ze byl nie wiele tanszy od 4514 to juz tylko i wylacznie wina lezy po stronie URSUSA-gdyby byly takie modele w rozsadnej cenie to mysle ze ten kto ma 3512 mialby 3514 i wtedy rowniez nikt by nie mowil ze to nie wypal :rolleyes: Co do tego ze lepsze sa 4514,5314-to to jest calkowicie inna moc i wiadomo ze tamte beda lepsze.Skoro twierdzisz ze 3514 to nie wypal to 3512 jest w takim razie do niczego :)

Jak awina ursusa? Przecież każda marka w danym wyposarzeniu ciągnik 4x4 ma nieznacznie tańszy o mniejszej mocy i każdy wybiera droższy, jak już ktoś inwestuje w przedni napęd to chce i miec kilka km żeby wykożystac tą moc, 3514 na główny ciągnik jest za mały bo 3512 jest do lekkich prac w których 4x4 mniej się używa, ale do lasu do rozsiewacza przydał by się przód, niestety ta skrzynia biegów jest za mała bo nawet 1H jest za szybkie jak na moc i 4x4.

Pozatym 3512 zawsze był dużo dużo tańszy od 4512 o kabine z płaską podłogą wspomaganie kierownicy, przy 4x4 te elementy podnosiły cene 2 razy wiecej jak tylko przednia oś i już nieiwele niższa była jak 4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Wina ursusa ze taki drogi dlatego nikt nie kupowal bo woleli troche dolozyc i miec 4514-dlatego 3514 wycofano z produkcji :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

A wiecie może w jakich latach je produkowali i ile sztuk?


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenomen1990    1

a powiedzcie dlaczego w ursusach 2812, 3512 z 93-98 roku nie maja wspomagania kierownicy, w zetorach i innych traktorach z tego roku to standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Bo nie można mieć wszystkiego :rolleyes:


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Słyszałem opinie, że 3514 był za słaby do przedniego napędu, wysokoobrotowy perkins nie grzeszy mocą a doadtokwa masa i przedni napęd w trudniejszych warunkach przy szybko wystopniowanych biegach to nie najlepsze połaczenie, nie do końca się z tym zgadzam ale taka panowała opinia o 3514,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Kiedyś zastanawiałem się nad zakupem 3514 i zaopatrzniu go w TUR-a, ponieważ idealnie pasowałby do mojej chlewni do wypychania obornika. Byłby o wiele lepszy od C 360 z TUR-em, którym teraz pracuje. No ale nie było wtedy zbytnio kasy na nowego, a teraz trudno znaleźć używany, a jak już się znajdzie to cena odstrasza :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja mam ursusa 3512 na wąskich kolach i jego wadą jest tłuczenie w pompie jak sie podnosi za wysoko podnośnik


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nawet nie wiesz jaka to wygoda bronować ze wspomaganiem i z kołami 24 cale na przedniej osi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

3514 jest równie mało popularny jak zetor 5211 na polskim rynku, a z tego tylko powodu że kiedyś (20 lat temu) nie były modne ciagniki 4x4 jeszcze kilka lat temu przybywały zetory 5320 czy 4512 bo raz że tańsze to napewno ważny argument ale panuje jeszcze wsród starszych chłopów przekonanie że awaryjność większa i więcksze spalanie i skręt mniejszy, wina leży po stronie urusa że nei zrobił 3514 w wersji mostowej ale to chyba też niewiele by pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ty wczoraj cos jarałeś czy co :) :) ??????? bo pisząc ze zetor 5211 jest u nas w Polsce mało popularny to tak samo jakbyś powiedział ze teraz w Polsce kryzysu ekonomicznego nie ma :) haha chciałeś zabłysnąć swoim postem lecz sie nie udało haha :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Bartus16 jak byś był inteligentny to byś się domyślił że chodziło mi o 5245 za pomyłkę przepraszam ale nie powód żeby od razu o narkomanie mnie posądzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

to właśnie jak ty byś byl inteligentny to byś napisał 5245 a nie 5211 hahah :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie podnoś tak wysoko żeby pompę było słychać. Gdy pompa wali to podnośnik jest podniesiony na MAX ale dziwna podnośnika ma większy zakres i próbuje podnieść jeszcze. Ostaw sobie ogranicznik tak aby nie stukało.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3512    4

Uważam ze 3512 to bardzo dobry ciągnik, a w wersji 4x4 to wiadomo ze uciąg będzie lepszy szczególnie gdy bronuje się na piachu lub orka po makaronie, ale na pewno na 1H gdy będzie ciężej może mu brakowac mocy a wtedy 4L i będzie spokojnie śmigał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj