Jelen3640

Czy opłaca się kupować warchlaka z Holandii

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leniwy27    48

A wogóle w jakiej są obecnie cenie ? Cena żywca to jeszcze nie stanowi problemu bo w końcu przy takim niskim pogłowiu musi skoczyć do góry ale problem to wysokie ceny zboża i dodatków że trzeba dobrze kombinować by wyjść na zero. Ale jako towar to polecam bo szybko rosną i prawie zerowe straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelen3640    0

Jak się nie mylę to poszła cena o 10 groszy do góry, ale z mojego punktu widzenia to jest zagrywka żeby wstawić dużo a potem sprzedać za gorszą cenę niż teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

Jeszcze dwa lata temu bym można by było brać bo wtedy sprawdzała się metoda że kupować wtedy jak nikt ich nie chce ale w tych czasach to wszystko możliwe i jak teraz jest tanio to wcale bym się nie zdziwił jak za pół roku będzie jeszcze taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@leniwy27 nie gadaj koledze takich głupot, że cena żywca zależy od pogłowia w Polsce. Ceny są dyktowane przez kurs euro/zł, a dokładnie $/euro.

 

Po drugie jak kupujesz prosiaki z Holandii to podawana cena liczy się coś do ok. 21kg a nadwyżka wagi prosiaka jest liczona jakoś inaczej(taniej). Za odchowanego tucznika dostajesz ok. 50gr/kg więcej, no i później premie, wynegocjowana cena itd.

 

Tempo wzrostu jest naprawdę imponujące bo u mnie wynosi średnio 1000g/dobę, czasem może trochę więcej. Co do strat to jak dasz na starcie jakiś antybiotyk i ogólnie dbasz o stado to ich nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fluron + szczepionka na cyrkowirozę no to podaje domięśniowo. W dozowniku z wodą rozrabiana jest 1% roztwór doksycykliny zapobiegawczo, a jak zachorują to 2%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Dobra, dobra, nie tak szybko, doksycyklina to rzeczywiście antybiotyk należący do szerszej grupy - tetracyklin. Secundo - doksycyklina ogólnie podawana jest doustnie, a w myśl obowiązujących przepisów rolnik może lek podać do wody lub zamówić w mieszalni paszę z danym lekiem (zresztą jest chyba jeszcze taki środek jak Doxy RW - obecnie na ulotkach piszą, że jest on stosowany do rozpuszczenia w wodzie, ale jeszcze kilka lat temu był on stosowany do paszy. No, a wracając do tego co na co działa, każda grupa antybiotyków ma swoje charakterystyczne spektrum działania, a także istnieją mechanizmy blokujące działanie danego antybiotyku. Tak więc doksycyklina działa na choroby wywoływane przez drobnoustroje z takich grup jak: Streptococcus, Staphylococcus, Haemophilus influenzae, Escherichia coli, Bacillus anthracis, Clostridium tetani, Clostridium perfringens, Listeria monocytogenes, Actinomyces, Enterobacter, Klebsiella, Shigella, Yersinia oraz pneumokoki Diplococcus, Pneumococcus, Pasteurella, a także bakterie atypowe czyli: Mycoplasma, Chlamydia, Legionella, Rikteksja.

Czyli pisząc prościej, doxy stosujemy głównie w przypadku zakażeń układu oddechowego, bądź pokarmowego i pomoże ona na takie choroby jak m.in. enzootyczne zapalenie płuc(czyli jest to m.in mykoplazmatyczne zapalenie płuc), w zapaleniu oskrzeli, w odoskrzelowym zapaleniu płuc, w promienicy i w kolibakteriozie, a także w leptospirozie oraz wielu innych nie wymienionych chorobach.

Jednocześnie zaznaczyć należy, że przy długim stosowaniu tego samego antybiotyku, może z czasem dojść do powstania mechanizmu oporności, który, spowoduje, że antybiotyk przestanie być skuteczny(ale, nie oznacza to, że inne antybiotyki z danej grupy też nie działają), dlatego warto zmieniać antybiotyki, jak nie między grupami, to przynajmniej wewnątrz grupy czyli w tym przypadku stosować zamiennie np. doksycyklinę z chlorotetracykliną, lub oksytetracykliną.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No my akurat nie stosujemy jej ciągle, tylko jak napisałem zapobiegawczo albo gdy już choroba się rozwinie. Teraz w przerwie gdy nie dajemy doksycykliny to dajemy zakwaszacz. Normalnie podaje się ją przez min. 5-7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam my tesz stosujemyn doksy rw naprawde dzałai mysle ze jezeli stado dobrze pobiera pasze to lepiej dac ja do paszy choc jest to zabronione bo te dozowniki to jakos ja nie umie z tym dojsc ładu w tym pojemniku osada sie musał by co 5 minut mieszac zeby to jakos o stałym % leku lecieła a tak 1 kg na tone pies złancucha spuszczony i nikogo na podwurko nie wpusci szczegolnie powiatowego ;)


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dlatego trzeba robić roztwór 100g w 5l wody a później na dozowniki ustawić procentową ilość. U mnie nie ma problemów z rozpuszczaniem tylko raz na jakiś tydzień trzeba rozebrać i wyczyścić dozownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj