robert812

Nowy ciągnik 45-55KM 4X4?

Polecane posty

robert812    101

Masz rację, Rex'a już usunąłem z listy. A jak myślisz, czy Farmtrack poradzi sobie z moim siewnikiem do kukurydzy o którym jest napisane troszke wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Kubota L5040 ;] Marka jak najbardziej polecana przez użytkowników ;] Gdyby fundusze nam pozwoliły to pewnie bym się taką zainteresował.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    74

Ja to bym ci polecił Zetora ;) W ostateczności NH:D W zetorku dasz jeszcze rewers obciążniki na maxa i będzie gites majonez :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Nie wiem czy da radę, ile ten siewnik będzie ważył razem ze skrzynią zasypaną nawozem?

U mnie c360 3p przytargało agregat 3metrowy Akpil Rylec o wadze 690kg, ale przód miał czasami kontakt z ziemią :P Akurat był odpalony a tu telefon że agregat przywieźli 300metrów musiał dać radę, ale przy samym domu to tylna łapa poszła w asfalt, nie urwała się, zrobiła rowek ;) Ale ten agregat jest długi, a siewnik krótszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

No jak dotąd siałem normalnym C-360, ale z nasypanym nawozem i nasieniem kierownica już chodziła lepiej jak ze wspomaganiem :P

Miał trochę zbyt ciężko mimo że mam na przodzie wszystkie oryginalne obciążniki łącznie z okrągłymi na przednich felgach.

 

Moja tajna lista znów się troszkę zawężą. Wyeliminowałem Farmera i Landini powerfarm.

1. Case JX60

2. Ursus 3724

3. John deere 5055E

4. Lamborghini R2.56

5. Zetor proxima 65 F4

6. NH TD5010

7. Mc Cormick C65L

8. Same Dorado 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Proponuje skrucic jeszcze bardziej listę skoro NH=Case to można je pod jedną pozycją bo wybierzesz ten który wizualnie ci się bardziej podoba podobnie Same=Lamborghini, poza wyglądem niczym się nie różnią...

 

Z tej listy wyeliminowałbym JD ponieważ oferuje najmniej przełożeń jedyne 9/3 gdy konkurenci posiadają conajmniej 12 do przodu


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Z tym akurat modelem JD masz racje, mało ma wspólnego z pożądnymi John Deer'ami.

 

Więc zostaje mi już tylko 5 propozycji:

 

1. Case JX60 lub NH TD5010

2. Ursus 3724

3. Mc Cormick C65L

4. Lamborghini R2.56 lub Same Dorado 60

5. Zetor proxima 65 F4

 

 

Myslę czy nie wyeliminowac jeszcze tego mc cormicka. W sumie to nic nie wiem na temat tego ciągnika.

A jeśli chodzi o NH i Case to jestes pewien że różnią się wyłącznie wyglądem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tu masz dane techniczne McCormick'a

 

http://www.adrol.pl/pdf/mc_cormick/seria_c-l.pdf

 

Niestety po polsku nie znalazłem

 

Co do tych 2 jestem na 99,9% pewien że to to samo B)

 

Wg mie lepiej odstrzelic Ursusa powód może błachy ale nie posiada rewersu aczkolwiek można zamówic skrzynie z tą opcją ale wtedy mamy tylko 8/8 czyli jeszcze mniej przełożeń niż JD ;)

 

Do Same i Lamborghini możesz dołączyc Deutz-Fahr'a Agroplus'a 310 bo to również ten sam ciągnik

 

http://www.traktorpool.pl/media/9507/1399507/1407726/Deutz-Fahr-Agroplus-310-DT-E3-1407726.jpg?height=600&width=800&quality=80


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Z tym akurat modelem JD masz racje, mało ma wspólnego z pożądnymi John Deer'ami.

 

Więc zostaje mi już tylko 5 propozycji:

 

1. Case JX60 lub NH TD5010

2. Ursus 3724

3. Mc Cormick C65L

4. Lamborghini R2.56 lub Same Dorado 60

5. Zetor proxima 65 F4

 

 

Myslę czy nie wyeliminowac jeszcze tego mc cormicka. W sumie to nic nie wiem na temat tego ciągnika.

A jeśli chodzi o NH i Case to jestes pewien że różnią się wyłącznie wyglądem?

Ursusa sobie też daruj.Nie wiem jak ZETOR ale ja jak brałem LAMPO to też rozważałem ZETORA,ale teraz wiem że nie zrobiłem błędu.Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony i gdybym ja miał wybierać to bym wybrał R2.Nie wiem jak CASE czy NH ale one chyba niedawno się pojawiły na rynku i raczej mało o nich wiadomo(może się mylę).MCCORMICK to chyba angielski CASE,nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

W takim razie Ursus wylatuje, w końcu ten ciągnik ma zastąpić c-330M i c-360. Erę ursusa wolę u siebie zakończyć.

Deutz-fahr 310 Łukaszu odpada, ponieważ on ma 70 koni, ja mam 80 konny ciągnik więc ten co teraz kupie niech ma maxymalnie 60, wiadomo po co, żeby była jakaś znaczna różnica między nimi i żeby rozdzielać im zadania względem mocy. Mc cormick też odpada, w promieniu conajmniej 20km nikt niema takiego ciągnika, nie mam na jego temat zadnego zdania i nie chce kupić kota w worku, być może to słabe argumenty dlatego go nie krytykuje, poprostu jest dla mnie zagadką, a jesli to to samo co case to juz wole case ;)

A wiecie może czy NH i Case będa posiadać rewers w podstawowej wersji skrzyni biegów?

 

Pozostało:

1. Case JX60 lub NH TD5010

2. Lamborghini R2.56 lub Same Dorado 60

3. Zetor proxima 65 F4

 

To może jak zostało ich tak mało to ktoś orientuje się w cenach brutto? Byc może teraz już tym należałoby się sugerować. Wiem jedno, napewno musze mieć ciągnik z instalacją pneumatyczną, case i nh niema jej w podstawowej wersji, trzeba dopłacić (ktoś gdzies napisal że 8tys.zł), no i przydała by się klimatyzacja. A dobrze było by się wyrobić z tym wyposażeniem w około 110tys zł. brutto. Myślicie że się uda?

W ostateczności jeszcze 5 tys moze przekroczyć. W końcu kupuję go na 20-30 lat, dlatego od razu zrezygnowałem z fotonów, farmtracków, małych belarusow itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

DF Agroplus 310 ma równo 60KM oto dowód:

http://www.deutz-fahr.com/polska/7080.pdf?ccode=pl-PL

 

McCormick obecnie to poprostu Landini w czerwonym lakierze ;)

 

NH i Case standardowo wyposażone są w rewers mechaniczny po lewej str. siedzenia B)

 

Najdroższy a zarazem najmocniejszy będzie pewnie Zetor ponieważ do niego trzeba praktyczne wszystko od podstaw dokupic nawet skrzynie z rewersem 12/12 bo standardowo posiada 10/2 czyli taką jak starsze ciągniki tego producenta :)

 

Myślę że wyroby CNH będą tańsze w zakupie od SDF ale mogę się mylic ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Jeśli chodzi o DF to rzeczywiście masz rację. Z zetorem to mnie zaskoczyłeś bo myślałem że bedzie najtańszy, ale w sumie to prawda, do niego trzeba wszystko dokupic i wyjdzie drożej niż niejedna lepsza marka, a z kolei kupno podstawowej wersji tego zetora to bym miał to samo co c-360 tylko ze 4x4. Po dłuższej lekturze doszedłem do wniosku że ciągniki SDF mają bardzo dużo elektroniki. Napewno jest to pozytywna cecha tych modeli bo ma dużo bajerów ale mi to nie jest w ogóle potrzebne. Case i NH zaplusowały rewersem, jeździłem ciągnikiem z tym cudem i jest to bardzo wygodne. Doszedłem do wniosku że zostaje wybór pomiedzy Case i NH.

 

Case JX60 lub NH TD5010

 

Tylko czym tu się teraz sugerować. Wybór musze podjąć dość szybko. Ale chyba zadecyduje jutro po telefonach do dealerów.

Jestem z okolic Warszawy, słyszałem że dealer Case jest w Brzezinach woj. Łódzkie. Może ktos mi podpowie gdzie któryś z tych ciągników mógłbym obejżeć? Ponieważ w mojej okolicy w składnicach widze same większe maszyny. Chętnie bym podjechał i zobaczyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Podstawowe wersje SDF nie posiadają elektroniki B)

Słyszałem że teraz podobno na NH jest jakaś promocja a na Case nie więc dzwon do dealera on prawdę Ci powie ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Skoro c360 dał radę z siewnikiem to farmtrack też dał by radę, ale go odrzuciłeś ;)

@jacek1296 nh z serii td są dostępne od 2003roku, więc już troszkę są, a r2 i dorado na pewno nie sa już na rynku 7lat B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do NH to TD5010 stoi w filii Agroskładu w Łowiczu... tak że możesz luknąć... wuja mój za TD60D dał 2 lata temu 86 tyś brutto z pneumatyką lecz bez klimy... a promocja jest do końca roku tak że dzwoń .... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

td5010 to wydatek około 110 000 brutto z klimą i pneumatyką, w tym obciążniki i dość fajne opony, , cena do negocjacji więc myślę że za około 100 tys kupisz, jest też case jx, w podobnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@kubektraktorzysta niezauważyłeś że jest tu mowa o nowych ciągnikach a Zetora 5340 chyba już od 5 lat nieprodukują :lol: :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak ciągniki Case są bardzo dobre ale jak pewnie niewielu z was wie nie mają one wymiennych tuleji tłokowych więc za kilka lub kilkanaście lat trzeba bedzie wymieniać cały blok silnika a to już nie będzie tanie. Więc warto się dobrze zastanowić zanim coś kupimy. No i dotyczy to zarówno New Hollanda bo jak każdy wie wychodzą one z jednej fabryki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Od razu napiszę, że nie czytałem tego tematu, ale ja bym polecił Ci tą Kubotę www.allegro.pl/nowy-japonski-ciagnik-kubota-l5040-gratis-skuter-i1367768291.html to model L5040


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj