robert812

Nowy ciągnik 45-55KM 4X4?

Polecane posty

robert812    101

Nie znalazłem podobnego temetu więc zakładam nowy. Bedę w styczniu składał wniosek na modernizację i zamierzam w nim zamieścic kupno nowego ciągnika o mocy 45-55KM 4X4. Jaki ciągnik polecacie? używany ma być do siewu kukurydzy (siewnik Becker 4-rzędowy z podsiewaczem nawozu), siewka nawozowa 600l, transport, opryski, jakieś siewy wapna i inne lekkie prace, posiadam ciągniki o mocy 80km i 106km więc ta moc będzie odpowiednim uzupełnieniem mo0jego gospodarstwa. Dodam że ma on zastąpić c-360 i c-330m(która i tak jest niewiele używana). Proszę o propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

jak za c-330 i c-360 to pewnie za 25000tyś zł. Dodaj 7 tyś i polecam zetora 5245 bo inne do głowy mi nie przychodzą takiej mocy 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Jeśli ma być to nowy ciągnik który ma być wykorzystywany w różnych rodzajach prac to dobry będzie Ursus 3724 ,ponieważ :

 

Ma dobry silnik Perkinsa 50 km.

Udźwig podnośnika 2400 kg (jak na 50 km to bardzo duży)

Wydajność pompy 45 l/min

Skrzynia 12/4 lub 8/8 z rewersem

Bardzo dobra kabina (komfortowa i z dobrą widocznością)

Jest to polska marka a jak wiemy trzeba wspierać polskie produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

@zeno, ciągnik będę kupowal na dotacje i nowy więc nie za kwote którą wezmę ze ursusy tylko za około 100 tys. brutto.

@Hllary, ale czy ursus bedzie dośc dobry? Chciclabym jednak zrezygnować z tej marki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Nie wiem jak innym ale mi sie podoba Johne Deere serii E (jak dobrze pamietam)jest to prosty ciagnik o mocy 55km i 65km. Cena okolo 85000 brutto. Mysle ze stosunek jakosci do ceny jest odpowiedni. Pozatym to jeszcze zostaje farmtrac zetor proxima 6441.Moze jeszcze jakis Deutz ale nie znam modeli i cen a marka napewno godna polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Właśnie też interesowałem się tym JD dokładnie 5055E. z tym że za 85tys. masz goły ciągnik i to bez kabiny. Firma NAGLAK produkuje kabiny do tego modelu i nawet nieźle to wygląda, ale znalazłem juz oczywiście mnóstwo negatywnych opinii na ten temat, że niby źle dopasowana ta kabina, że szpary dookoła widać ale na żywo tego nie widziałem jeszcze więc nie moge zaprzeczyć. Dzwonilem do dealera John deere i powiedział mi że ten ciągnik z kabiną NAGLAK i pneumatyką będzie kosztował 100tys. brutto (około). Więc gdyby ta kabinka zdała egzamin to mimo wszystko nie jest zbyt wysoka cena za JD. A może ktoś widział gdzies takiego Johna w jakiejś składnicy, chętnie bym podjechał i obejrzał, poza tym prosze o dalsze propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

A znasz może jakies prawdziwe opinie użytkowników tych ciągników? Bo u mnie w okolicy absolutnie nikt nie użytkuje tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

Dobrym rozwiązaniem może być lamborghini lampo 50 60 70 wiem że już tego modelu nie produkują ale odpowiednik obecny chyba R1 niewiele się różni. Wujek ma 70ha gospodarstwo i od 2001 roku nabił ponad 9000 mtg mało pali i świetnie daje sobie radę ze wszystkimi pomocniczymi maszynami:) model lampo 70


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

R1 jest jakoś wyjątkowo mały gabarytowo, chyba bardziej pasuje do sadu, małe kółeczka, nie wydaje mi sie że nadaje się w pole, Lampo to napewno sie nadaje i byłby idealny ale już go nie produkują, myślę że R1 to już inna bajka całkiem. Wolałbym R2, ale on z kolei zaczyna się od 60 km. A ja szukam czegoś maxymalnie do 55km. :/ Wiem że trudno mi dogodzić ale prosze jeszcze o dalsze propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

mimo wszysto upierać się przy tych 55km a wcale w przypadku modelu R2 nie jest to poparte oszczędnościami paliwa - troszkę większa moc zawsze się przyda.


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Chodzi o to że następnym pod względem mocy ciągnikiem w gospodarstwie jest MTZ 820, i chce żeby była większa różnica między moimi ciągnikami, dodam jeszcze że nowego R2 nikt mi nie odda za 100tys. brutto o których wspomniałem na poczatku tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Wcześniej z siewnikiem do QQ jaki traktor pracował? 55 KM do tego siewnika może być troszkę mało, pracowałem tekim siewnikiem z Zetorem 7211 uciąg był ale maksywalna liczba obciązników na przodzie i było zamało.Zastanów się nad ciągnikiem o mocy 60 KM, może Proxima 6441?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

Jak by ten ursus był tańszy tak z 20 tys albo to była by bardzo fajna oferta a tak to za 50 kony ciagnik tyle pieniedzy cos nie halo :lol:

Ja jak bym mial pieniadze to bym bral ursusa jakos tak przemawia do mnie a czemu to nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Cena ursusa ok 105 rys zł jest wysoka ,jednak ciągnik jest dobrze wyposażony , posiada dobry silnik i jest według mnie jest idealny to różnego typu prac poprzez to ,że ma bardzo dobre dane tech. ciężar itp.Sprawdź sobie na stronie ursusa i obczaj foty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@romanekdeutz umiesz czytac bo tam pisze jak wół - ciągnik z kabiną :blink:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Ja też bym cię namawiał na R2.Sam mam LAMPO 50.Mam też MF255.Tych ciągników nie da się porównać.Do lampo zapinam rozsiewacz AMAZONE jet 12m pneumatyczny plus tona nawozu.MF tego w ogóle nie podniesie.Podejrzewam że z siewnikiem do QQ może być podobnie.Dorzuć parę groszy na pewno nie będziesz żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mam już totalny mętlik w głowie. Przejrzałem szczegółowo już oferty dosłownie wszystkich producentów ciągników i za kazdym razem jak jakiś coraz bardziej mi pasował to za chwile znajdywałem o nim bardzo negatywne opinie. Wniosek chyba z tego taki że idealnego ciągnika niema. Teraz mam na tapecie Case jx60 lub NH TD5010.

Może ktoś wie czy te ciągniki mają podobną budowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

NH TD i Case Jx to takie same ciągniki produkowane chyba we włoszech w jednej fabryce rożnią się między sobą jedynie opakowaniem :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Zawęziłem zakres wyboru do tych modeli:

Modele do wyboru

 

1. Case JX60

2. Farmer F4-6258

3. John deere 5055E

4. Lamborghini R2.56

5. Zetor proxima 65 F4

6. Landini Powerfarm 60

7. Mc Cormick C65L

8. Same Dorado 60

9. NH TD5010

10. Ursus 3724

 

 

Tylko który wybrać? Przypominam że ma to być ciągnik pomocniczy i służyć do siewu kukurydzy 4-rzedowym Beckerem z podsiewaczem nawozu, siewka nawozowa 600L, siew wapna, transport, brony, opryskiwacz ciągany 1600L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Na pomocnika pasowało by coś na 3cyl?

A o takim czymś jak farmtrack 555dt słyszałeś?

Landini rex to przypadkiem nie jest wersja sadownicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj