jktuning

JAKI PŁUG KUPIĆ DO URSUSA 1224

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jktuning    18

Witam mam problem bo zastanawia mnie jaki pług kupić do ursusa 1224 mam ziemie klasy 2 orka głęboka na 30cm myślałem o pługu atlas 4skiby firmy awemax (myślę o nowym pługu)i do tego wał campbel i croskil.

post-6343-0-82293000-1292655954_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

A nie myślałeś nad obracanym bo do 1224 to spokojnie 4-obracane no chyba że nie masz tyle kasy no co innego. A ten pług jest spoko ja bym bardziej polecał stal-techa na kołkowych zabezpieczeniach :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

ja bym wolał stary a obracany i ze skibami 35 to w 4 pójdzie ci na spokojnie i daj spokoj z zagonowym po roku wrjdziesz tu i wszzystkim bedziesz dziekował ps. no i jak masz małe koła z tyłu to musisz przy zakupie patrzeć by ci obrócił i nie zawadzał o ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

ale to środki własne czy chcesz na fundusz ? bo za 5 tyś można coś kupić ale bedziesz mial zabezpieczenia i wszystko najwyżej kup 3 skibowy ale za 2 lata możesz sprzedac bo zawsze ktoś kupi a ty zmienisz na wiekszy ale jak kupisz tą 4ke to nikt już tego od ciebie nie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

dołóż jeszcze parę złotych i kup sobie Akpila MIX 40 4+1 jak mam 4+ i chodzi idealnie przy belarusie 952,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

My przy Zetorze 12145 (silnik to samo co 1224)mamy zagonowy unii tur 4+1. Skiby 40cm i nawet przy głebokiej orce 2 metry orze jak nic mimo ze naped troche słabo ciągnie (mikropompka do wymiany). Tez myslelismy nad obracanym ale trafil sie tanio od sasiada ten za 3 tysiace kupiony. 2002 rocznik jest ale uzywany byl tylko 3 lata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Taki lemken to spoko do ursusa lekki i mocny pług części bez problemu w Unirolu czy grene, trochę trudno przestawić szer. roboczą bo reguluje się go przez wymianę klinów w przykręceniu korpusów, tylko to nie przestawia się często.Sprzedałem kilka takich pługów i 80KM spokojnie sobie go ciągnie. Dużo lepszy pomysł jak kupno nowego zagonowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofWo    0

Chcialbym ponowic temat - mam identyczny problem, z tym ze chce wziac sprzet na fundusze UE. Myslalem na jakims Kvernelandem 4 skibowym obracalnym - czy to dobra opcja i ewentualnie jaki mialby to byc model? Ciagnik z importu (Irlandia), ma wzmocniony podnosnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

W ciężkiej serii ursusa jest jeden mały problem- kabina starego typu.Wieżyczka od pługa nijak sie nie może pomieścić .Proponuję więc szukać pługa z niską wieżyczką ewentualnie tzw kabina euro w ursusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

jaki pług zagonowy do ursusa 1224 zastanawiam się nad 4x 40 lub 5x 35 czy może 5x 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczaua    1

Mam właśnie dylemat związany z zakupem pługa do ursusa. Ma dwa stare konie 1212 i 1204 (oba z napędem 4x4)  i chcę do nich dokupić obrotowy AKPIL 80KM  3+1.

Oba mają stare kabiny i nie wiem czy ten pług nie będzie zawadzał. Może ktoś ma doświadczenie z takim zestawem?

Dodatkowo może ktoś podpowie, czy pompa w ursusie da radę z podnoszeniem i obracaniem takiego sprzętu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj