Samiec

jaka prasa na 6 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Samiec    0

Witam,

 

szukam prasy rolującej, która będzie zwijała tylko na sianokiszonkę. Posiadam 6 ha łąk. Ciągnik 112 km. Jest możliwość dofinansowania, a zależy mi na tym by być niezależnym. Budżet do 90.000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Witam, jak na 6ha to trocje szkoda 90tys, bo wiecej bedzie stała jak pracowała, ale jak bedziesz jezdził na zarobek to całkiem inna sprawa :lol: Jesli tylko do robienia siankiszonki to przydałby sie rotor http://moto.allegro.pl/prasa-rolujaca-z-rotorem-metal-fach-nie-sipma-i1338858957.html tutaj znalazłem polska.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samiec    0

Napewno będzie więcej stała niż pracowała. U nas we wsi jest tylko jedna prasa rolująca, ale bez noży. A na moje potrzeby noże są konieczne. Dobrze pocięte jest poźniej dobrze zakiszone.

Ta z Metal-Fachu ma dobre recenzje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Po co ci nowa prasa na 6 ha :lol: ja na ok 40 ha łąk z czego 70 % sianokiszonka reszta siano i ok 20 ha słomy mam poczciwą kr 125 bez żadnych tam siatek i wogóle i mi wystarcza a ty chcesz wyda 90 tyś na 6 ha :P kup sobie jakąś używaną do 20-25 tyś i starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jak ma koniczyne na sianokiszonkę to pomnóż razy 5 te hektary :blink: Używka JD 590 wystarczy i do 30 tys kupi w stanie bdb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

A może nie lepiej nową już Sipma-e ? w 50 tys. zł się zmieścisz ! Nowa to nowa !

 

A Panowie dla czego jest tak dużo od sprzedania prawie nowych pras Sipma i Metal-Fach - jak powód ?


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Dlatego że zobaczyli jak chodzą zagraniczne u sąsiadów? :unsure: Każdy sentymentalnie wybiera Polskie ( bo podobno dobre ) ale zachodnie zawsze są do przodu pod względem jakości i wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A nie lepiej kupić samozbierającą(używaną) z nożami?? Na te 6ha trawy to szkoda tyle kasy wydawać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja ostatnio czytałem dużo o prasie Lely i nawet mi przypadła do gustu:) Firma tylko zajmuje się takimi rzeczami to doświadczenie ma bo przecież to stary welger :unsure: Koledzy niektórzy wolą dołożyć $$ i kupować nowy sprzęt który będzie na lata chociaż wiadomo używki to różnie ale można na dobra trafić co posłuży równie długo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co ci nowa prasa na 6 ha :o ja na ok 40 ha łąk z czego 70 % sianokiszonka reszta siano i ok 20 ha słomy mam poczciwą kr 125 bez żadnych tam siatek i wogóle i mi wystarcza a ty chcesz wyda 90 tyś na 6 ha :) kup sobie jakąś używaną do 20-25 tyś i starczy.

jak ci się sprawuje ta prasa jakim ciągnikiem ją ciągasz pytam dlatego bo niedawno taką kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Lely czyli krótko mówiąc Welger to nie tania sprawa, nowe prasy to ceny 30 tys. Euro netto wzwyż - na 6 hektarów ?? :)

 

Jak masz duże stodoły to kup przyczepę samozbierającą prod. Jugosłowiańskiej SIP PRP-2 ! Polecam - użytkownik ! :o


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

GRZESIEK1684 zależy jak na to spojrzeć ja za bardzo nie dbam ale tak to hydraulika łańcuchy działa jak w zegarku żadnych wycieków , ale ostatnio poszła mi linka od podnoszenia podbieraka i sznurek nawala tz. muszę wychodzić za każdą belką podciągać bo pewnie tam co są te kółka co się kręcą obrobiło się ale tak to bardzo fajna prasa a ciągam ją mtz 82lub ursus c330m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hodowca94 c330 daje rade dobrze dobija snopy? ja bede ciagał ja nh86km jak robiłem próbę to snopy jak kamienie na surowej trawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxCof    0

Dobry post polecam Nigdy nie zastanawiałem się nad tego typu rzeczami,. Doceniam tym bardziej poruszenie takiego tematu na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

przyznajcie sobie medale górnika miesiąca, odkopali temat sprzed 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

witam

mam podobne pytanie potrzebuje prasę na ok 10 ha siana (suchego)

i troche na usługi ok 20-30 ha rocznie część na kiszonkę a część suchego

zastanaiam się nad prasą sipma bo jest stosunkowo tania i lekka bo po górach to będę ciągał

ale ostatnio u nie robił na usługę prasą JD niezwróciłem uwagi jaki model ale byłem pod wrażeniem jak ta maszynka chodziła i poszperałem że prasa 450E około 55 tys.netto kosztuje prosze o opinie wasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj