celeronik

Ładowacz do Ursusa 3512

Polecane posty

celeronik    5

Zamierzam kupić ładowacz czołowy do ferdka, aby móc ładować nim bele, a także jako dociążenie przodu podczas orki. Rozważałem kupno do ciapka, ale on ma rozwalony przód i wolny wsteczny. Ile może kosztować taki ładowacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A po co dociążyć przód podczas orki, przecież nie masz przedniego napędu, podczas orki w 3512 bedzie tylko sie lepiej ślizgał :)

Polecam tura z łyżką przechylaną na siłownik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Wiem że 2 lata temu kosztował 4500 zł Tur meprozetu bo znajomy kupował ale ile teraz kosztuje to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

POMAROL Biskupiec:

Ładowacz Tur 3 do MF 255 - czerpaki: zwalniane linką. Cena 4 150 zł + 22% VAT.

Ładowacz Tur 3 do MF 255 - czerpaki:do obornika i do materiałów sypkich obracane 2 siłownikami hydraulicznymi. Cena 6 150 zł + 22% VAT.

 

POL-MOT TUR:

Ładowacz TUR 2A do ciągnika MF 255 z rozdzielaczem 3-sekcyjnym, wyposażony w:

- łyżkę do materiałów sypkich

- krokodyla

- przeciwwagę

kosztuje 8700,00 zł netto, 10614,00 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził jednak Tura do C-330 bo 3512 ma za lekki tył i za szybki wsteczny a jeszcze trzeba obsłogiwać kilka dźwigni a przy trzydziestce jest rozdzielacz na błotniku wie co mówie bo mam ładowacz na 2812 i pracowałem rónierz na C330 o wiele wygodniej.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Do c330 nie kupie, bo silnik jest do remontu, zreszta przód w nim jest też się rozwala, w c330 nie mam obciążników na kołach, a szybki wsteczny to raczej zaleta niż wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Czy ja wiem czy taka zaleta..A skoro masz silnik do remontu do go zrób..chyba nie masz zamiaru pracowac 330 z rozwalonym silnikiem..Osobiscie również polecam tura do 330..Więc dobrze sie zastanów zanim wybierzesz jednak tura do 3512..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
compiler    0

Moim zdaniem lepszy będzie Tur 2A do 3512, gdyż 3512 ma lepszą pompę udzwig 500kg,a 700-800 bez problemu podnosi, jest wyżej zaczepiony bele 120x120 układasz na 4 rzędy od ziemi. A ten tur ma rozdzielacz 2 czy 3 sekcyjny to możesz go sobie zamontować gdzie dusza zapragnie i dzwignie będziasz miał pod reką. Używam tego tura 4 lata na 3512 i bardzo dobrze się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Kiedyś c330 zrobie, ale nie ma kiedy, zresztą na te kilkanaście mtg co rocznie robi to i rozwalony mi starczy, w ferdku wsteczny jest dobry, zawsze jak pod coś podjeżdżam to na szybkim. Wole do fergusona bo będzie mi szybciej podnosił i szybciej bele zwioze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten wsteczny przy ferdku to nie za dobry do łądowacza ja go nigy nie urzwam bo szkoda ciągnika i zaraz sie zakopie a polowy znou za wolny. I w C-330 jest dużo wygodniej obsługiwać poniewarz w 3512 musisz przełączyć rozdzielacz na hydraulike zewnętrzna i jeszczez ustawiać na stały wydatek.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Z czym Ci się zakopie? W tym roku wieżdżałem do garażu na szybkim wstecznym z 6t zboża, bo beton był troche wyżej i nie mogłem się na wolniejszym rozpędzić i jakoś dawał rade :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A mam takie pytanie: Jak jest rama ładowacza montowana do ciągnika [dot. MF 255, ale przy 3512 jest identycznie] i czy pasuje niezależnie od kabiny (bo ojciec ma obawy że nie będzie pasować- ja mam kabinę z Koźnima Wielkopolskiego od "Szyszki"), proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mam taką fotkę :zdjęcie i kabina nie wystaje za mocowanie jej do ciągnika, czy taki zestaw będzie się nadawał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richardo29    41
Witam planuję zakup tura do 3512 z Wol-metu na Eurodance,chciałbym żeby był na hydraulice z Waryńskiego na joystick z sekcją pływającą a nie na zwykłym rozdzielaczu w kabinie. Chciałbym zapytać Was o zdanie na temat obydwu rozwiązań jakie są plusy i minusy. Druga sprawa to łyżka,jaka szeroka? (służyła by głównie do załadunku ziemi,wapna),ja myślałem żeby wziąźć 1m szerokości,a sprzedawca mówi że 1,5m to podstawa nie mniej żeby kryła ciągnik(choć mój jest trochę poszerzony) i ma itak trochę więcejco o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Jeśli chcesz mieć to co chcesz to kup tura używanego i sam go strój według potrzeb ? Mam hydrameta jeszcze na linkę i według mnie inwestycja w taki ciągnik z turem na bogato to nie porozumienie zwłaszcza prace ziemne i wapno z klasyczną łyżka juz buja a co dopiero 1,5m po utwardzonym tak na gruncie ciężko pracować zbyt mały ciągnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Jak kupować ładowacz czołowy to trzy-sekcyjny na joystick. I nie ważne czy używany czy nowy. Sterowanie ładowaczem dźwigniami to katorga a na linkę to już za karę. Jedyny plus tej opcji mechanicznej, to wytrzymałość na wilgoć i tańszy w eksploatacji. Ten traktor niema 4x4 i jest lekki, bez balastu tylko po płaskim i wypoziomowanym, ale szufle dobiera się mierząc przednie opony od zewnątrz i to max. szerokość powinna być. Więc zmierz na standardowych oponach rozstaw przednich opon. Jak dasz węższą szufle niż rozstaw wewnętrzny opon będziesz przednimi kołami po materiale jeździł i go ugniatał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj