Skocz do zawartości
Krzysiek89

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp.

Polecane posty

WHATEVER

andrzej2110    529

może troszkę nie na temat no ale :rolleyes:

jak pojechałem do jednego gospodarza (ma ponad 30 ha) prasować to usłuszałem taki tekst

" Kamil (syn gospodarza) leć do Romana (sąsiad) i pożycz widły" :lol:

wojtus    1

:rolleyes: W moich stronach to na "zawłóczyć" mówi się slepowanie,czyli wyrównywanie pola po orce.Natomiast bronowanie pola wykonuje się broną a ślepowanie ślepą,czyli czymś takim co nie ma zębów.Być może troche zagmatwałem,ale wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Tak jak mój kolega mówił że Ursus z "przodkiem" (tzn. z przednim napędem) jest mocniejszczy i ma ok. 20KM

więcej :rolleyes:

pati    10

Mój kolega mówi, ze sąsiad se "Glaaza kupioł" (chodzi o kombajn Claas Matador) ;) . U mnie różnie mówią, bo mieszkam na styku kilku regionów: śląska, śląska opolskiego(4km), wielkopolski i łódzkiego. Rolnik od, którego bierzemy zborze powiedział kiedyś, że mamy nie przyjeżdżać, bo "jadymy po połedniu gnój Iwańcem (T-25) rozciepnąć" :D A nie dawno kupił sobie "Dejcza". :) I ma Claasa "Domatora". :rolleyes: I zamiast powiedzieć, że ma grubera, to mówi "mam grubego Kosa z Uni", a ostatnio "skrzynia biegów przy domatorze klynkła". :) Ale tak mówi jego ojciec, ale młody to wie jak wymawiać nazwy, chociaż też gwarą mówi i na rozsiewacz Amazone mówi Amazing. :lol:

max2505    1

u nas niektórzy takie pomysły mają

warjat - karuzela

gnojara - rozrzutnik

sprężynówka - kultywator

sepi - z224/1 i z 279/1

iwan - pług ruski

Krzysiek89    0

W zeszłym tygodniu były u mnie koleżanki mojego brata na praktykach i jedna się pyta mojego brata: "Piotrek a powiedz mi, a co to było takiego wielkiego ale to bardzo wielkiego i czerwonego z takimi wielkimi zębami z przodu" (chodziło jej chyba o kombajn z hederem do kukurydzy). A druga mówiła przy kurach: "Ja to bym chciała sobie rzucić tak ziarno wokół siebie i żeby te kurki tak się do mnie zleciały w kółeczko". :rolleyes:

robertbara    57
Mój kolega mówi, ze sąsiad se "Glaaza kupioł" (chodzi o kombajn Claas Matador) :rolleyes: . U mnie różnie mówią, bo mieszkam na styku kilku regionów: śląska, śląska opolskiego(4km), wielkopolski i łódzkiego. Rolnik od, którego bierzemy zborze powiedział kiedyś, że mamy nie przyjeżdżać, bo "jadymy po połedniu gnój Iwańcem (T-25) rozciepnąć" :lol: A nie dawno kupił sobie "Dejcza". ;) I ma Claasa "Domatora". :D I zamiast powiedzieć, że ma grubera, to mówi "mam grubego Kosa z Uni", a ostatnio "skrzynia biegów przy domatorze klynkła". :) Ale tak mówi jego ojciec, ale młody to wie jak wymawiać nazwy, chociaż też gwarą mówi i na rozsiewacz Amazone mówi Amazing. :)

Al się uśmiałem, najlepsze teksty to: "skrzynia biegów przy domatorze klynkła"

Kurczę ale tekścior :):)

Hvb3000    4

U mnie na prase mówi sie presa, na bele, baloty, a kiedyś to słyszałem że 3p ma silnik fergusona.

A teksty na topie to "dej mu, dej mu" lub "rura, ogień" znaczy przy gazuj. Na przetrząsaczo-zgrabiarke potocznie mówimy figa. Poza tym to jest wiele zwrotów z niemieckiego, długo na ciągnik mówiłem traktor.

michal16    1

:rolleyes: u mnie sie mowi jade zawłóczyc mój kolega nie mówi ciagnik z przednim napedem tylko ciagnik z pędnym przodem :lol: a na moja obrotówke to mówia a michał pojechał majganym orac ;)

Marcincho    95

A u mnie się zboże bizonuje, potem słume sie presuje a potem jest podłorywka albo sie drapie (drapokiem ofc. czyli kultywatorem :rolleyes: ) i brunuje pole. Potem na zime jest łurka i heyah :lol: Na starą konną przegrabiarke mówi się fitacka albo widłówka a na gwiazdówke grabiorka, przetrząsacz to bąk albo pająk. Na wiosne jak bronuje kartofle to mówi się że pyrki powłucze. Mój wujek new holland wymawia tak jak sie pisze a niektórzy na fergusana mówią ferbuson, a wielu starszych ludzi na samochód mówią taksówka. Jak mi się przypomni coś ciekawego to dopisze ;)

marcin974    25
U mnie na prase mówi sie presa, na bele, baloty, a kiedyś to słyszałem że 3p ma silnik fergusona.

A teksty na topie to "dej mu, dej mu" lub "rura, ogień" znaczy przy gazuj. Na przetrząsaczo-zgrabiarke potocznie mówimy figa. Poza tym to jest wiele zwrotów z niemieckiego, długo na ciągnik mówiłem traktor.

troche odbiegne od teamatu...

U nas jak ktos sie slimaczy (jest powolny) to się mowi ,,...idziesz jak by ci jaja dwa kilo wazyly..." :rolleyes:

samo    3

mój dziadek "bizonuje" zboże, na przewracarkę widłową mówi sie trzepaczka a na wóz "kaszta" każdy kombajn to bizon niezależnie od jego marki a ciągnik to massey oprócz ursusów oczywiście. nikt nie jedzie robić podorywki tylko pokłada pole

marcin974    25

ojciec gada ze znajomym;

-,,Ty Roman kupil ciagnik"

a ojciec

-,,a jaki?"

-,,taki czerwuny tyz z takimi duzymi kolami z przodu"

ale z sie z niego usmialem :)

longerbycz    1

jak kupiłem ibisa 4 obracaną to mój kuzyn sie ze mną sprzeczał że kupiłem 8 skibowy pług :) a jeden gościu u mnie na wsi mówi na claasy klajsy a na john deere dzon dery

TumeK    9

u nas naprzyklad niektorzy nie mloca zboza tylko je "kombajniom'

a na gosci co maja NH mowia ciucholandy

a jeden mowil "jak wasz kombajn zobaczy to pole to podwinie kiece i ucieknie do raby (raba- rzeka)

janusz14    1

mój tata jako pierwszy we wsi kupił uzywan pług obracany gassnera a jak go testowaliśmy to chłop przyszedł i pytał czy żeby go odwrócić trzeba recznie go pchac :) hheh a na nasz kombajn to mówią jon dere albo dżon dżon dery....... :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez semos
      Mam taki mały problem, co kupić dziewczynie pod choinkę? Ma 24 lata.

A więc tak:
      -kolczyki i wisiorek odpadają, bo otrzymała je na mikołajki.
      -co do perfum to trochę głupio mi jest je kupić ponieważ ona pracuje w jednej z ogólnopolskich sieci drogerii wiec zna wszystkie perfumy oraz kremy i może zawsze porównać cenę tych perfum, a tego bym nie chciał aby wiedziała ile prezent kosztował.

Pluszaka już kupiłem do tego chce coś jeszcze w kasie max 80zł.
    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
    • Przez valeTudo
       Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Kanuni5125
      A więc tak jak w temacie po prostu co lubicie jeść. Dla mnie najlepsze jedzenie to ziemniaki ze skwarkami i kwasem mmmm to jest najlepsze. A po jakiejś robocie lub nawet w trakcie dobrze jest coś przekąsić i wypić a tu najlepsza jest zasolona słonina z cebulą a jakby do tego na popitke trafiła by się jakaś ekologiczna to już wogóle jest super