Krzysiek89

Jakie najśmieszniejsze teksty słyszeliście o nazwach maszyn rolniczych itp.

Polecane posty

pOngO88    4

C-330 to ciapek chyba wszedzie tak jest ale ja na swojego mowie Kanrkowy Rumak :o , a tak do tematu jak bylem mamly (na agregat uprawowy - kultywator) to na kultywator mowilem kurwator jakos tak samo wychodzilo :) beczkowoz to szambowoz (woz asencyjny) a tak zapytam kiedys do wykopywania ziemniakow czy burakow byla taka maszynka ciagana konno z gwiazda z tylu i ona tak krecila lemiesz podcinal i wyrzucala na bok ... orlik to nie jest orlik byl chyba poziomy a nie pionowy ale unas na to wolaja armata a fachowo jak to sie nazywalo? a co mi sie utrwalilo to na Kirowca wolali Gwizdek :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

to tak mój brat jak jeszcze chodził do podstawówki to na kultywator mówił "kurwyrator"

jak byliśmy u jednych po cielaka i gadaliśmy o łąkach to taki łepek taki tekst dał:" nawet ciongnikiem z czterema napędami tego nie zesiecą(zesiec, zesiekłe - kosić, skoszone)

słyszałem kiedyś jak na Masey Ferguson mówili "master ferguson"

wóz asenizacyjny to "jołchociąg"

gnojowica to "jołcha"

rozrzutnik obornika to "gównochlap"

przyczepa z wywrotem to "hibitka"

na ursusy z przednim napędem to słyszałem- "żaba", "knur"

a na ursusy duże bez przedniego to - "bocian", "maciora"

 

to kiedyś też taki kolo gadał że poldanor kupił sobie kombajny z większymi hederami,

no i kolega się pyta jakimi tymi pól metrowymi czy metrowymi a on te metrowe se kupili


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterror    0

ja pamiętam jak do nas na podwórko wpadł znajomy ojca starą c 355 i coś chciał pożyczyć to gadali z ojcem a on nie wysiadał z ciągnika a po rozmowie dał mojemu tacie klucz 19 i powiedział 'smyrnij romeczku' chodziło mu aby zewrzeć przewody przy rozruszniku ale my nie wiedzieliśmy o co chodzi potem miałem z tego pompę :mellow: a tak to z ciekawszych zwrotów to koło sąsiada mieliśmy pole i zasiały się dzikie kartofle nazywane topinambur i zasiał się trochę w polu sąsiada to kombajnista zatkał tym heder i powiedział zamiast topinambur- kidnapur :D a na cyklopa to mówią fadroma albo karuzela :lol: na kosiarkę rotacyjną sąsiad powiedział rotarka pamiętam jeszcze jak na zetora sąsiad mówił zeptor :D albo taki zwrot 'weź mnie na zaciąg' powiedział raz sąsiad jak nie miał akumulatora :D


ZETOR ;P kto ma ten wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1    0

U nas jest jeden co na John Deer-a mówi "jochan dżordan"

Na jakikolwiek sprzęt z JCB mówi "dzej-si-bi"

 

A np. bronowanie to u niego bronienie, wałowanie- walczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

U mnie nie ma za duzo takich zwrotow tylko 30 mają taki zaszczyt i są nazywane taś taśki

 

Ortografia!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja się spotkałem jak tacy starsi rolnicy mówią na JD "Jonder".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

1 Drapacować

2 zompa

3 centerfuga

4 sośnik

5 świstak

6 zczyszczenie

7 damfa

8 mejsel

9 nazad

10 welbunek

11 kołko

12 skowroda

13 kruzyk

14 śrubśtak

15 śtelwaga

16 gable

17 kopańka

18 loda

19 siora

 

To zgadujcie co znaczą te nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

U mnie na duże ciągniki z przednim napendem to mówi się napędzior albo byk


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

u nas na kaszubach to może nie tak śmiesznie ale niekture maszyny mają swoje nazwy po kaszubsku,niemiecku a nawet ze szwedzkiego:dresz tromel-mlocarnia,kragla-kultywator,centerfuga-wirówka,hungaarka-zgrabiarka,i wiele innych.napiszę wam z czega składa się wóz konny;disielczi,cankrant,tił,unterloga(kłonice,temrote,kłynce,dół).lub w narzędziach;dorn-wybijak,pasyciel-duży młotek,mejsel-tak się wszędzie mówi na przecinak.i najlepsze grubszy kij żeby komuś przyłożyć to:śmok.wyrazy piszę jag się je słyszy,gdyby napisać alfabetem kaszubskim to dopiero była by jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prasa zwijająca-belarka

kultywator-krymera

brony-bruny

ciągniki ursusy i zetory produkowane od w latach 80 i 90 to kancioki.

rzepak-rzyp

pług-oracz

sieczkarnia do ciągnika z podbieraczem do traw to-posiekacz <_<

rozsiewacz do nawozu bąk-siewnik do nawozu

bele od prasy zwijającej to snopy,wały kulki,bole,baloty.

 

Noi najlepsze sieczkarnia fortschritt e-281c to "kombajn do kukurydzy" :P . a z podbieraczem do traw to kombajn do trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie słyszałem określenie bałdy(chodzi o bele). A jeżeli chodzi to maszyny to niektórzy nie mówią kultywator tylko kragiel.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kultywator-Kremer

Zetor 25-Bocian

Prasa zwijająca-Balociarka

Włókowanie-Śleprowanie

Opelacz do buraków-Wielorak


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

U mnie na ciagnik SAM mowia: papaj


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj