Marek46ha

Uniwersalny osprzęt do wybierania kiszonek

Polecane posty

Stachux    6

Skoro on ma zachodniego dał dużo więcej kasy i gubi to po co płacić więcej kupić krajową produkcje za mniejsze pieniądze a efekt ten sam tu trzeba po zgarniać i tu więc jak na mnie to kupiłbym polską prod. bo tańsze i przy ewentualnej awarii też mniej będzie kosztować takie moje zdanie


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj polskiego, jeśli chcesz wycinać trawę. U mnie na wiosce krąży opinia, że w polskich pękają mocowania przy siłownikach, ponieważ działa na nie duże obciążanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Wydaje się że taka prosta sprawa jak wybór osprzętu, a ciężko się zdecydowac. Oferta na rynku jest duża, sporo ludzi już ma i można zobaczyc u kogoś w pracy, ale wybrac ciężko.

Z tego co zauważyłem to tylko jedno da się stwierdzic - po każdym sposobie pobierania paszy mechanicznie można coś jeszcze ręcznie zgarnąc. Chyba tylko przy wielkoobszarowej produkcji nikt nie ogarnia okruchów.


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

nie prościej, i taniej, byłoby przerobić delikatnie zwykły wycinak piłowy? tak z tuza, przystosować do tura

 

Piły wycinają bardzo równo sianokiszonkę i kukurydzę, dokładniej niż te szczękowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

to racja ale jeśli ktoś ma mniejszy sprzęt to raczej nie bo sam wycinak już trochę waży...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Wycinak waży, owszem, ale można go odchudzić, nie musi przeciżż wycinać np. aż tak wysokiej kostki.

 

Mój np. ważyłby sporo mniej gdyby odpiąć mu windę i obniżyć go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Zawsze są plusy i minusy, ale bardziej uniwersalnym jest łyżko-wycinak. Napewno szybciej wycina, można nim załadować prawie wszystko do paszowozu, a cena tego z MT to niespełna 13 000 netto.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Za swojego Strautmana na windzie i z siłownikiem zamiast łącznika górnego zapłaciłem deko ponad 3 tys., od 5 lat pracuje każdego dnia i bez awarii. Pryzm nawet ogarniać nie muszę, ciągnik chodzi na wycinaniu przy obrotach 1000-1200.

W wypadku przeróbki takiego na tura widzę więcej plusów (nie tylko finansowych) niż minusów. Tam ktoś podał link z filmem/filmikami, jak pracuje taki łyżko-wycinak...to to raczej szarpie niż wycina. Nigdy takiego syfu przy pryzmie nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj