bartek1992

Oryginalnie namalowana nazwa ursus C-360

Polecane posty

bartek1992    145

tak jak w temacie jak namalować nazwę tak jak było fabrycznie


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

w sklepie są tylko naklejki czy też są szablony i jak ten szablon sie nazywa ??


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ClaasEuropa    40

jak nie ma szablonów to kup naklejki i wytnij litery przyklej pomaluj i jak farba przyschnie to zerwij bo od szablonu to ciężko bo pędzlem to mogą od spodu zacieki a spręzarką to szablon odleci chyba że papierem samoprzylepnym ale to już lepiej naklejki wyciąć

Ja żałuje że u siebie nie zrobiłem malowanych by było troche profesjonalniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

piotrek naklejki to ja mam ale chciałem żeby było orginalnie, zrobie tak jak claas pisze wytne w naklejkach


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotttrek    94

Byłem przed chwilą w agromie i przy okazji spytałem się o te właśnie szablony. Kiedyś były już ich nie ma, są tylko naklejki. :lol:

Kupnem nowych nie ma co sobie głowy zawracać, najlepszym pomysłem będzie chyba właśnie wycięcie, jak Claas mówi. :P

A więc wycinaj, maluj i chwal się jak Ci to wyszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

piotrek naklejki to ja mam ale chciałem żeby było orginalnie, zrobie tak jak claas pisze wytne w naklejkach

Pomysł z malowanymi napisami jak najbardziej słuszny i popieram,

natomiast wykonanie jest do d...

Szablony robi się z brystolu (taka gruba tektura)a nie z naklejek.

Po pierwsze ile napisów tyle musisz wyciąć naklejek,

bo nie odkleisz całej naklejki a jeśli nawet ci sie uda to i tak będzie rozciągnięta.

Po drugie każdy napis pewnie będzie inaczej wycięty.

Po trzecie istnieje ryzyko że na świeżym lakierze odkleisz naklejkę razem z farbą.

Po czwarte napewnie zostanie klei którego ze świeżego lakieru nie usuniesz.

 

Ktoś wcześniej napisał że zdmuchuje mu szablon,wystarczy przycisnąć nakrętkami albo na brzegach delikatnie przykleić taśmą malarską,taką ze słabym klejem.

Plik z załącznika spróbuj wydrukować na grubszej kartce i z tego zrób szablon.

Trochę zabawy ale satysfakcja gwarantowana.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Dzisiaj byłem w sklepie rolniczym z częściami i artykułami do rolnictwa. Na półce stał grill do chyba 60 z namalowanym napisem URSUS :blink:

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

A można zrobić poprzez właączenie worda i napisanie Ursus C-360

 

Potem wybranie odpowiedniej czcionki i wydrukowanie.

 

Na koniec wyciącie w kartce literek i można przyklejać na maskę

 

Uwaga !! Kartka musi być dobrze przyklejona bo jeśli będzie nie naprężona to zrobią się zacieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W wordzie podejzewam ze nie znajdziesz takiej czcionki która by idealnie pasowała :unsure:

Najlepiej gdyby była mozliwosc odrysowania orginalnego napisu z maski , kiedys próbowałem ale za młody i za głupi byłem i nie wyszło zbyt pięknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ja też zrobiłem szablony najpierw w pergaminie oczywiście odrysowałem z maski a potem wyciąłem i pistoletem prysnąłem na pudełko kartonowe ale pomysł prysnął na wycinaniu :). Po prostu sposób wycinania zmarnował cały szablon :( Teraz to ja myślę żeby kupić naklejki i spokój ale nie do końca zrezygnowałem z malowania :), Może jeszcze kupię naklejki i spróbuje napis wyciąć i też prysnąć :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pomysł z malowanymi napisami jak najbardziej słuszny i popieram,

natomiast wykonanie jest do d...

Szablony robi się z brystolu (taka gruba tektura)a nie z naklejek.

Po pierwsze ile napisów tyle musisz wyciąć naklejek,

bo nie odkleisz całej naklejki a jeśli nawet ci sie uda to i tak będzie rozciągnięta.

Po drugie każdy napis pewnie będzie inaczej wycięty.

Po trzecie istnieje ryzyko że na świeżym lakierze odkleisz naklejkę razem z farbą.

Po czwarte napewnie zostanie klei którego ze świeżego lakieru nie usuniesz.

 

Ktoś wcześniej napisał że zdmuchuje mu szablon,wystarczy przycisnąć nakrętkami albo na brzegach delikatnie przykleić taśmą malarską,taką ze słabym klejem.

Plik z załącznika spróbuj wydrukować na grubszej kartce i z tego zrób szablon.

Trochę zabawy ale satysfakcja gwarantowana.

 

828395.jpeg 830458.jpeg

 

 

Widzę, że @asharot dodał moje zdjęcie i nie napisał, że nie jest jego właścicielem. Nie ładnie, tak bez pytania, oj nie ładnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camael    0

Panowie. Żadnych naklejek PROSZĘ . Ja kupiłem od mechanika ,który również maluje traktory , gotowy wzornik. Parę złotych a efekt za*****ty . Sami zobaczcie w mojej galerii. Malowanie może nie najlepsze , ale efekt świetny :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

ile taki wzornik mniej/więcej może kosztować?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

ale macie problem

kupujesz naklejki, naklejasz na cienki bristol, wycinasz i masz szablon jak z fabryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

elegancko wyszło tylko jeszcze jak byś pomalowań na grilu nazwę na czarno i dodał - przed 3P ale i tak jest super

Edytowano przez bartek1992

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

powiedzcie oryginalnie napisy były malowane tak jak na zdj asharota? Czyli czarne napisy na żółtej masce? A na grilu w jakim kolorze były?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekK4    0

To różnie się spotyka, u mnie w c355 oryginalne wszystkie napisy są namalowane niebieską farbą taką samą jak cały korpus, a w mam c 360 3P naklejki też oryginalne, w c360 zwykle były namalowane czarne napisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Generalnie jeśli jest niebieski korpus to napisy też były niebieskie, jak szary to napisy były czarne, a pod koniec produkcji były już naklejki. Dotyczy to Ursusów 330, 360 i 360-3P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Sory ze odświeżam temat ale gdzie dostane szablon do c-330? ma ktoś może sprzedać lub podpowie gdzie kupię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Człowieku pytasz się o niemożliwe rzeczy :D Ja tyle części przeglądam i tyle kupiłem ale szablonów jeszcze nie widziałem żeby ktoś miał a tym bardziej na sprzedanie.Kupuj naklejki i idz do drukarni żeby taką samą czcionkę zrobili na szablon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj