Zaloguj się, aby obserwować  
StasiekS

Czy Polskę czeka to co Grecję?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
StasiekS    73

A właściciel firmy budowlanej nie ma możliwości skorzystania z dotacji unijnych w sposób bezpośredni?

Czy właściciel firmy budowlanej nie korzysta z dobrodziejstw kasy unijnej w pośredni sposób wykonując zlecenia np. urzędu miasta przy budowie chodników?

 

Tak może skorzystać ale nie w takim stopniu jak rolnik. Kasa dla przedsiębiorców jest dużo mniejsza i trudniejsza w uzyskania co świadczy o tym słabe jej wykorzystanie. A o zlecenia z Urzędu to musi walczyć z innymi budowlańcami obniżając ceny, często balansując na krawędzi opłacalności. Chyba że przetarg jest ustawiony ale to już inna bajka.

Dochodowy może byłby dobrym rozwiązaniem ale znając nasz kraj i tak coś zaraz spieprzą przy wprowadzeniu. A co do kryzysu. To kryzys do nas dojdzie ale z opóźnieniem jak inne wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raz    0

Ja tam nie chciałbym płacić podatku dochodowego. Na pewno nasz ustawodawca nie da się oszukać wprowadzając takowy.

http://www.rp.pl/artykul/157701,580046_Auto-z-kratka-przestanie-sie-oplacac.html, oto przykład jak MF manipuluje kosztami i decyduje obligatoryjnie co nimi jest, a co nie.

 

Co się tyczy konkurencji to śmiem podejrzewać że w rolnictwie jest pełna. Polscy rolnicy nie tylko konkurują między sobą, ale i rolnikami z UE, wchodu (zboże), obydwu Ameryk, Chin. Nigdy nie słyszałem o żadnej zmowie cenowej.

 

Odnośnie KRUS i ZUS http://podatki.wp.pl/kat,98674,page,2,title,KRUS-nie-jest-idealny-ale-ZUS-jest-gorszy,wid,11377751,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Próbowałem wyjaśnić Ci to obrazowo... . Dalej nie chwyciłeś. Obie strony równania muszą być takie same. ZUS + x = Krus + y . Jak zrównasz krus z zusem ( zus=krus) to x=y. Inaczej będzie nierówność. Więc podniesienie tylko składki krus jest niesprawiedliwe. Tyle. Jak jesteś humanistą to Ci nie pomogę ;)

 

Matematyk się znalazł. Tą metodą można wszystko opisać np to że, składka zus powinna się równać składce krus. Stać cię na jakieś bardziej obrazowe wyjaśnienia czy tylko matematyka na poziomie szkoły podstawowej. Dla miłośników matmy z podstawówki. Średnia emerytura w krus to 745 zł bo jak wiadomo rośnie ona z wiekiem a ludzie troche żyją. Podatek dochodowy 18 %, 675 zł dokłada państwo.

675-{745-(745x0,18)}=675-{745-134,1}=675-610,9=64,1 Celowo to rozpisałem, można w pamięci policzyć. Oczywiście biurokracja jest przerośnięta. Ale ktoś kto przelewa pieniądze z konta czy robi inne operacje domysla się chyba, że wszystko kosztuje.

 

Widzisz,zaczynasz kumać.,choć zapomniałeś w kosztach umieścić,imprezy okolicznościowe,trunki,hotele , ośrodki wypoczynkowe i wiele innych uciech które finansowane są z moich składek,choć nikt nie pyta czy się na to zgadzam.Jeśli jeszcze te wszystkie czynności wykonane na moich ciężko zarobionych pieniądzach, wpłacanych od 27 lat do KRUS nazwiesz po chłopsku-złodziejstwem,a pracowników tym się zajmujących-pasożytami żerującymi na mojej i większości trzeżwo myślących forumowiczów krwawicy,wtedy zapanuje między nami nić porozumienia.

Za czym ty chłopie agitujesz?

 

Funkcjonowanie krusu czy zusu to nie tylko pensje czy bankiety. Oczywiście za darmo nikt pracowac nie chce. Przelewy, listonosze czy co tam jeszcze nie wiem ale chyba łatwo sobie wyobrazić. To wszystko ma jakiś wpływ na koszt pojedyńczej emerytury. Nie wiem jak wyjaśniac prosciej. Ci co płacą zus dostają jeszcze mniej więc nie wiem, kto jest bardziej pokrzywdzony. A agituje jak zawsze za tym co mi pasuje jak każdy z was. Pożyjemy jeszcze rok dwa i zobaczymy. Trybunał Konstytucyjny juz zakwestionował niezgodnośc finansowania składki zdrowotnej dla rolników z konstytucją. Sejm ma czas bodajże do jesieni 2011 na zmiany.

 

Co do podatku dochodowego to juz pisałem, ale niech tam napisze jeszcze raz. BO widzę, że u niektórych z mysleniem cięzko.

- rolnik nie ma gwarancji jakie będą przepisy podatkowe, co będzie można odliczyć. Tej ustawy jeszcze nie ma.

- MF zmienia przepisy podatkowe bardzo często za pomocą rozpożądzeń. Powiedzmy wprowadzą podatek, który rolnicy zaakceptują. Po roklu wprowadzą jakies niekorzystne zmiany a rolnik nie będzie miał nic do powiedzenia. To jest tak jak z autami z kratką i vatem. Nikt nie pytał przedsiębiorców czy chcą czy nie. Możliwośc odliczania vatu wstrzymano i kropka. Naprawde to takie trudne do zrozumienia.Podatek gruntowy jest prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hubertuss-miałem sobie odpuścić ale jak widzę przemycane w wypowiedzi teksty typu "Ci co płacą zus dostają jeszcze mniej więc nie wiem, kto jest bardziej pokrzywdzony" to nóż mi się w kieszeni otwiera-powiem Ci tak, piszesz o przyszłych emeryturach a ja napiszę o tym jak było do tej pory -a pisać możemy o ludziach 60-70 letnich :

Mieszkaniec miasta-ciepła posadka (choćby i w hucie ;) ) ,mieszkanko z przydziału,samochodzik,ZUS opłacany przec pracodawcę (państwo)-realna emeryturka 1200-2000 zł.

Mieszkaniec wsi-plany (wiesz co to było ?),oddawanie gospodarstwa za emeryturę (zresztą i ta to dopiero coś mi świta że w latach 70-tych),KRUS że tak powiem z własnej kieszeni,partycypacja we wszelkiego rodzaju kosztach (od elektryfikacji po telefon),dopiero ostatnimi czasy cos się zmieniło in plus więc od razu tacy jak TY podnoszą krzyk pod niebiosa-jak to a gdzie sprawiedliwość społeczna ?-odpowiem-już była .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Najszybsza reforma KRUS to wprowadzić definicję gospodarstwa rolnego od 10ha w górę. W ten sposób można wyrzucić z KRUSu 80% ubezpieczonych. A to da oszczędności na poziomie około 12,8mld złotych. Państwo nie będzie dopłacało 16mld a tylko 3,2mld. Co jeszcze małe oszczędności ?

 

Najszybsza ale czy najlepsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jakie znaczeni ma to co było kiedyś. Wiem, że w Polsce lubimy żyć przeszłością. Sens całego tematu jest jednak troche inny chodzi o przyszłość i o to że w kasie państwa nie ma pieniędzy. A rządzący, kto by nie rządził w końcu muszą tą kase znaleźć. Nie wiem ile razy jeszcze powtarzać, że największe obciążenia stanowią systemy emerytalne i starzejące się społeczeństwo. Tak trudno to zrozumieć. Państwo co prawda zapowiada redukcję urzędników o 10% (w agrobiznesie wczoraj słyszałem). Jednak jest to mało w porównaniu z tym ile trzeba dokładać do ubezpieczonych w zus, krus, emerytur służb mundurowych itd. To śą największe koszty czy tak trudno to zrozumieć. Systemy emerytalne krajów europejskich są zagrozone to nie jest mój pomysł, agitacja to jest fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a co z emerytami którzy pracują i pobierają emeryturę?przecież to tez niepotrzebne wydatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak to jakie znaczenie-przecież ci ludzie żyją,od jakiegoś czasu dostają emerytury-jeżeli przeszłość nie ma dla Ciebie znaczenia to poddaj swoich Starszych eutanazji-same korzyści-a jakie odciążenie dla systemu emerytalnego ;) .Nie chodzi mi o to że jestem przeciwko reformie systemu emerytalnego-zastanawiające jest tylko to że mamy reformować jedynie KRUS (bo co od czegoś trzeba zacząć ?-no to zacznijmy np. od służb mundurowych ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oczywiście emeryci nie powinni miec możliwości pracy. Albo praca albo emerytura, lub jesli praca na emeryturze to opłacać powinni zus. Młodzi ludzie w naszym kraju jadą za chlebem za granice bo miejsca pracy zabieraja emerytowani policjanci np. Nie płacą zusu pracując na emeryturze dodatkowo zabierają możliwość pracy innemu, który płacił by zus.

W latach 50 tych czy 60 tych, gdy powstawał system emerytalny pierwsi emeryci dostali emerytury nie płacąc składek. Nie mam do nich o to pretensji bo tak musiało być. Rozpamietywanie lat 70 tych czy innych nie ma sensu bo to poprostu mineło i nie ma żadnego wpływu na to co jest teraz. Płacili składki dostaję merytury więc nie wiem jaki ma sens wspominanie i kiedyś i dzisiaj jeden miał lepiej inny gorzej czy to na wsi czy to w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Hubertuss Należysz do ludzi, którzy potrafią gadać przez godzinę i nic nie powiedzieć. Nadajesz się na polityka:) . A co do szkoły podstawowej, to popracuj nad ortografią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Hubertuss Należysz do ludzi, którzy potrafią gadać przez godzinę i nic nie powiedzieć. Nadajesz się na polityka:) . A co do szkoły podstawowej, to popracuj nad ortografią.

 

Twoje równanie matematyczne mówiło wiele jak na to wpadłeś? Ja przynajmniej nie mam problemów ze zrozumieniem tego co ludzie piszą. Skoro twierdzisz, że potrafie gadać/pisać przez godzinę i nic nie powiedzieć. Może poczytaj wszystko jeszcze raz dokładniej. Co do ortografii nie sądze, aby moje teksty były aż takie złe to że czasami ą czy ę nie wstawie to naprawde nie problem. No chyba, że ktoś nie ma merytorycznych argumentów wtedy głupot się czepia.

 

Przedewszystkim Zus ma problemy z przekazywaniem kasy do OFE. Do tego stopnia, że premier chciał zawiesić jej przekazywanie. Fundusze emerytalne inwestują nie tylko w obligacje skarbowe. Zasada inwestowania polega na róznorodności walorów w portwelu inwestycyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Nie będę tego komentował. Sprowadzisz mnie do swojego poziomu, a następnie wykończysz doświadczeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Matematyk się znalazł. Tą metodą można wszystko opisać np to że, składka zus powinna się równać składce krus. Stać cię na jakieś bardziej obrazowe wyjaśnienia czy tylko matematyka na poziomie szkoły podstawowej. Dla miłośników matmy z podstawówki.

 

Ja to napisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Próbowałem wyjaśnić Ci to obrazowo... . Dalej nie chwyciłeś. Obie strony równania muszą być takie same. ZUS + x = Krus + y . Jak zrównasz krus z zusem ( zus=krus) to x=y. Inaczej będzie nierówność. Więc podniesienie tylko składki krus jest niesprawiedliwe. Tyle. Jak jesteś humanistą to Ci nie pomogę ;)

 

Zarzucasz mi, że czegos nie chwytam. Uzasadniasz to jakimiś dziwnymi teoriami o wszystkim i niczym i jeszcze pretensje masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Jak w kabarecie, przestańcie się spierać.

 

a swoją drogą, ile razy słyszeliście, jak zapytany o coś polityk odpowiadał: "Jeśli mogę być szczery..."? Zwłaszcza ostatnio na szczerość coś im się zbiera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

 

I proszę was, nie róbcie z rolników męczenników tego cudownego kraju bo zalatuje mi to Jarosławem i jego jakże wspaniałym bratem który zginął broniąc dzielnie Naszego kraju.

 

 

i proszę was,nie róbcie z robotników męczenników tego cudownego kraju bo zalatuje mi to Marksem , Engelsem i ich wspaniałym kompanem Leninem,który zmarł na syfilis w głębokim żalu, że nigdy nie rozkułaczył polskiego rolnika i nie pokonał dzielnie bronionego naszego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Źródło Tygodnik Rolniczy:

Procentowy udział subwencji na zadania ustawowe rolniczych systemów ubezpieczeń w UE w 2008r.

-Austria 74,3 %

-Finlandia 75 %

-Francja 82 %

-Grecja 76,8 %

-Niemcy 80 %

-Polska 65 %

 

Hubertuss i StasiekS nie pomyśleliście ile pieniedzy idzie z waszych dochodów na zasiłki dla bezrobotnych i opieke społeczną w mieście?? Oni też doją waszą kasę..

Wracając do Krus to z roku na roku spada udział dostacji na KRUS w wydatkach budżetowych, a do ZUS nie miłosiernie rośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Co do ortografii nie sądze, aby moje teksty były aż takie złe to że czasami ą czy ę nie wstawie to naprawde nie problem.

 

troche wiecej samokrytyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Hubertuss i StasiekS nie pomyśleliście ile pieniedzy idzie z waszych dochodów na zasiłki dla bezrobotnych i opieke społeczną w mieście?? Oni też doją waszą kasę..

Wracając do Krus to z roku na roku spada udział dostacji na KRUS w wydatkach budżetowych, a do ZUS nie miłosiernie rośnie...

 

Wiem ile dopłacamy do socjalu co też mi się bardzo nie podoba jak i pewnie hubertussowi. Ale teraz piszemy o KRUSie i ZUSie. I nie porównujcie innych krajów do Polski bo to mija się z celem. System który jest w Austrii nie koniecznie musi się sprawdzić w Polsce. Rząd każdego kraju musi sam stworzyć od podstaw systemy (prawne, emerytalne, podatkowe itd.). Często się rządy wzorują na innych państwach ale nigdy nie jest to to samo. I z krajów które podałeś to do Polski możemy jedynie porównać Grecję. A co się teraz z nią dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Ok StasiekS nie ma co porównywać Polski do inych krajów, Niemcy i Francja mogą ponad 80 % dotować a Polska tylko 65 %, no i mamy za dużo pseudorolników.

Chciałbym odejść od tematu i napisać o czymś innym ,a mianowicie: Spotkałem dzisiaj kilku ludzi powioedzieli co to dzisiaj jest na nic nie ma i nie ma pracy ,a za komuny to wszsytko było ok. A ja już chciałem zapytać dlaczego upadła komuna skoro było tak dobrze? (dobrze że tego nie powiedziałem ,bo jeszcze źle bym skończył).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale sami by nie dali. Dzięki pomocy innych teraz stają na nogi.

 

Niemcy czy Francję stać na utrzymanie swoich rolników których łącznie w obu krajach jest i tak mniej niż w Polsce. Wywal pseudo rolników to zobaczysz ilu jest naprawdę rolników i o ile zwiększy się emerytura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj