Zaloguj się, aby obserwować  
StasiekS

Czy Polskę czeka to co Grecję?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniek33    35

Wiesmag.Każdy ma do tego prawo. Ja mam duże gospodarstwo i płacę Zus, ponieważ pracuję też gdzie indziej. To działa w obie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

wiesmag popieram twoja wypowiedz 1/3 by wyleciala i bylo by ok a nie ja bede podwojne skladki placil a emeryture bede mial taka samo co inni . to jest chore .wyzsze skladki ok ale wyzsza emerytura powinna byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Ale produkując prosiaki na sprzedaż można dużo zarobić.

to dlaczego hodowcy tak placza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Znam dwóch takich i powiem Ci że nie narzekają. Jeden ma dość dużą hodowlę i zarabia na tym dobrze bo widać, drugi mniejszą ale też nie narzeka na opłacalność. I chodzi mi o sprzedaży warchlaków dla innych a nie tucznikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Widać że mają pieniądze. I nie mówię o kredytach bo na budowę obory jeden zbierał 5 lat aby go tylko nie zaciągnąć. Teraz wymienił sobie park maszynowy to też odkładał parę lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie ma sensu porównywanie działalności np transportowej do rolnctwa. Żadko kto lub nie wiem czy wogóle zakłada gospodarstwo od 0 a raczej przejmuie i inwestuje podobnie jest z firmami. Oczywiście nie dziwię się, że ludzie nie chcą wyższej składki płacić ale cóż tyle się mówi o solidarnym państwie. Jak juz pisałem największe obciążenia krajów europejskich stanowią systemy emerytalne i tu trzeba szukać pieniędzy prawdopodobnie czeka nas podniesienie wieku emerytalnego ze względu na starzejące się społeczeństwo, toczą się rozmowy ze związkami na temat wydłuzenia czasu pracy służb mundurowych od 2012. Tak więc nie dziwcie się że reforma obejmie też krus.

Co do podatku dochodowego już nie wiem jak tłumaczyć teraz możżna kupować samochody mieszkania ziemię itd. I nikt nie pyta skąd wziołeś a jak spyta mówisz, że z gospodarstwa i skarbówka nie może tego zakwestionować. Gdy będzie podatek dochodowy i rachunkowość rolnik kupi sobie jakies auto, zbuduje lub rozbuduje dom, kupi mieszkanie czy samochód dla dziecka czy jakąś działke nie rolniczą np. Żeczliwy sąsiad napisze donos do us wezwą go i zapytają skąd wzioł kase. Jak nie będzie miał kwitów to leży i robi pod siebie. Pozatym jeszcze raz podkreślam nikt nie wie jakie będą możliwości odpisywania Jakie koszty będzie można uwzględniać.

Oczywiście można przyjąc, że ktoś będzie kupował tylko to co można wciągnąć w koszty. Nie każdy jednak chce jeździć czymś w rodzaju nawary czy l200 inwestować tylko w traktory itd. Pozatym jak już pisałem coraz trudniej ukryć przepływy pieniężne w dobie bankowości elektronicznej.

Widzę, że niektórym szkoda kilka stówek na krus ale chętnie zapłacili by kilka tys podatku dochodowego rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie kilka stówek tylko kilka tysięcy rocznie, ok 10,

co do czepiania się uS skad brałeś kasę na dom samochód to chyba teraz bierzesz to z legalnego źródła więc chyba z ujawnieniem dochodów nie byłoby problemu, u nas i tak US wie ile się zarabia bo we wszystkie faktury ze sprzedaży mają wgląd, a co do zasad opodatkowania podatkiem dochodowym to istnieje zgoda tylko na zasady takie jak obowiązują wszystkich przedsiębiorców, bo to właśnie oni ( rząd, przedsiębiorcy, lewiatan i inni ) chcą aby rolnik był traktowany na równi z przedsiębiorcą i opłacał takie same składki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tym czepianiem się przez us rozpatrywałem tylko teoretyczną sytuacje. Odnosze wrażenie, że niektózy myślą że łatwo można uniknąc podatków, że rolnik może ukryć dochody bo nikt mu nie policzy ile sprzedał. Takie wypowiedzi gdzieś widziałem.

Co do ustawy podatkowej nikt za bardzo nie będzie pytał rolników na co jest zgoda a na co nie ma. Pomijam juz fakt, że w Polsce prawo podatkowe zmienia się bardzo często. Czy ktoś pytał przedsiębiorców czy chcą auta z kratką czy nie (chodzi mi o vat oczywiście)? Wprowadzenie podatku dochodowego otwiera furtkę dla ministerstwa finansów do manipulowania przy tym podatku za pomocą rozpożądzeń nie pytając nikogo na co daje zgode na co nie.

Jest jeszcze problem z redystrybucją podatku. Podatek dochodowy trafia do wspólnej kasy, mały procencik zostaje w miejscu wytworzenia dochodu. Z wspólnej kasy jest redystrybuowany spowrotem do różnych regionów. Podatek rolny trafia do gmin tak więc zmiana systemy wymagała by szeregu zmian prawnych. Tak aby zrekompensować gminom te straty pozatym przy tej redystrybucji niektóre bogatsze gminy mogły by stracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.hotmoney.pl/artykul/prasa-polska-zus-nie-ma-ani-grosza-musi-pozyczac-17082

Czo w tym ZUS-ie jest takiego dobrego i w czym jest lepszy od KRUS,oczywiście poza wielkością deficytu ? ;)

P.S. Hubertus w poprzednim poście napisałeś "Z wspólnej kasy jest redystrybuowany spowrotem do różnych regionów",tylko zapomniałeś dodać, że po drodze jest rozkradziony i przeżarty przez bandę różnej maści pasibrzuchów,bez pomysłu na własna efektywną działalność,a to co z tego pozostaje,najczęściej jest marnowane i wydawane niezgodnie z oczekiwaniami podatnika.Banda tych nierobów,utrzymywanych za moje i wasze pieniądze osiągnęła tak przerażającą ilość że ciężar ich utrzymania powoli staje się balastem nie do utrzymania przez pozostałą część społeczeństwa która na nich zapirdal8.

Dalsze rządy,prowadzone w takim stylu doprowadza wkrótce do zapanowania w naszym kraju ustroju,który powszechnie nazywany jest "anielskim'-krótko mówiąc polega on na tym, że wszyscy będziemy chodzić z gołymi d*pami :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie powiedziałem, że zus jest dobry. Gdyby było można nie płacił bym go wcale a sam odkładał kase na starość. Dużo lepiej bym na tym wyszedł. Ale niestety jest jak jest.

Co do redystrybucji podatków nie twierdze, że jest to doskonałe. Przez 20 lat demokracji w Polsce rządzili praktycznie wszyscy, którzy są teraz w sejmie. Niektórzy pod róznymmi szyldami i jakoś nikt się nie wychylał aby coś zmienić. Zasada jest taka, każdy polityk czy to z pis czy z po czy innej partii dba o swoje a dla ludzi ma obiecanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli wychodzisz z założenia,że jeśli jednym jest lepiej niż drugim,to należy obniżyć standardy tym pierwszym,zamiast podnieść drugim?

To podobnie jak z sąsiadami,gdzie jednemu powodzi się lepiej niż drugiemu,wobec czego marzeniem biedniejszego jest zubożenie bogatszego,by poziom ich życia był jednakowy.

Niestety myśli o powiększeniu swojego gospodarstwa,rozwijaniu produkcji sasiąd nie dopuszcza do siebie z prostej przyczyny-wymaga to pracy.Spalenie,pomór,choroba to lepsze wyjście by poziom ich życia uległ zrównaniu :unsure: .

Piszesz ze płacisz ZUS,czyż nie lepiej agitować za jego obniżeniem,za niższymi podatkami płaconymi przez ludność najmującą się jako pracownicy,zamiast sięganie do kieszeni tych o których pracy,dochodach i obciążeniach wie się niewiele,by nie pisać że nic.Optowanie za podwyższeniem KRUS,jakimś śmiesznym nowym podatkiem jest niestety czymś porównywalnym do grzebania w czyjejś kieszeni zamiast swojej.

Pisanie przez forumowiczów o wyimaginowanym bogactwie sąsiadów-znajomych rolnikach,jest tym samym co pisanie o rozwiązłości dziewczyny,którą podgląda się przez dziurkę od klucza, jednocześnie zaspakajając swoje potrzeby własną ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem czy masz jakie kolwiek pojęcie o ekonomi widzę, że chyba niebardzo. Czy niedociera do ciebie, że w kasie państwa nie ma pieniędzy? Jak można poprawić jednym czytaj obniżyc zus jak i tak kasy nie ma. Jedyna droga to podniesienie składek zus i tak jest stosunkowo dużych, więc rząd szuka pieniędzy w innych miejscach np rolnicy, służby mundurowe czy też zamiast podniesienia składek na zus wydłużenie czasu pracy. Jaka kolwiek zazdrość czy podpalanie nic do tego nie ma nie wiem co to za argumenty poprostu nie ma kasy więc trzeba ją znaleźć. Rozumiem, że kazda grupa zawodowa broni swojch praw ale żyjemy w państwie dość socjalnym i trzeba za wszystkie przywileje socjalne typ zasiłki itd płacić.

Czy tak trudno zrozumieć, że państwo musi zebrac ileś tam pieniędzy. Jeśli nie wzrosną wpływy na cele emerytalno rentowe (teraz braki uzupełniane są pieniędzmi z podatków - dotacje dla krus i zus), podatki trzeba będzie podnieść powiedzmy vat czy akkcyzę. Ewentualnie wprowadzić cięcia w służbie zdrowia, policji, edukacji. Jednak podkreslam jeszcze raz największe obciążenia stanowią systemy emerytalne i tu trzeba wprowadzić najwięcej zmian. Naprawde nie ma to nic wspólnego z zazdrością zemstą itd.

Jeśli któryś rząd wkońcu nie zacznie tego zmieniać naprawdę czeka nas grecki scenarjusz a tego nikomu nie rzyczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proponuje rządowi zacząć szukać oszczędności u siebie.Pensje prezesów ubogiego ZUS,wielomilionowe inwestycje i banda kolesi pojawiająca się wszędzie tam gdzie śmierdzi grosz publiczny,który (niesłusznie zresztą),traktowany jest jak niczyi.

Płacimy podatki,VAT-y,akcyzy,ba płacimy za to, że pozwolą nam wybudować dom na własnej ziemi, za własne pieniądze.

Uważasz że podatnik zachowa się inaczej niż krowa,i pozwoli wydoić z siebie więcej niż ma.

Piszesz jakbyś miał "pretensję do garbatego że ma proste dzieci".

Moze nie mam pojęcia o ekonomi,ale chłopie weż się za podstawy języka ojczystego,zawarte w podręczniku do klas 1-3 szkoły podstawowej.

Słowa pisane w sposób " rzyczę""niektoży,Żadko" i wiele wiele innych świadczą, że żaden z ciebie profesor ekonomi,lecz zwykły głąb obrażający sens życia M.Reja :unsure: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dalej się nie rozumiemy. Podniesienie podatków przedstawiłem jako teoretyczną alternatywę. Rząd niezaleznie jakiej partii wprowadzając niepopularne zmiany patrzy na to, aby dotkneły one jak najmniejszą liczbę potencjalnych wyborców. A że przy okazji są to grupy dość mocno uprzywilejowane pod względem obciążeń emerytalnych więc tam sie szuka pieniędzy.

Nie mam do nikogo pretensji chciał bym płacić jak najniższe podatki lub wogóle, ale niestety tak się nie da poprostu jestem realistą i się nie udzę.

Zresztą pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wobec czego musisz wiedzieć że w związku z tym iż nie należę do kręgu wyborców tego rządu,ani jego bojówek,wszelkie zmiany proponowane przez niego są tak skonstruowane bym odczuł je dotkliwie, w przeciwieństwie do Mira,Zbycha i Rycha,którzy po reformach tego rządu,jako potencjalni wyborcy-sponsorzy będą czuli się niczym ryby w wodzie.

Reformy oczywiście muszą być,gdyż jak powiedział "Miro'-"Polska to dziki kraj".

Normalnie jestem dumny z takiego rządu i jego reform. :unsure: Choć dbałość o własny zadek wydaje się priorytetem. http://www.hotmoney.pl/artykul/gazeta-prawna-podwyzki-dla-poslow-2-17383

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Niestey wszystkie dbają najpierw o siebie. Również nie jestem fanem po ale trzeba uczciwie przyznać, żed poprzedni rząd pis też miał swoich aferzystów do tego czasami niezły kabaret i też niewiele reform zrobił. Chociaż była wtedy koniunktura i wielu ekspertów radziło, aby wprowadzać reformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koniunktura drogi kolego,jest efektem mądrych,przemyślanych decyzji gospodarczych oraz obniżania podatków i napędzania popytu i podaży.

Czemu dzisiaj jej nie ma,a za rządów PIS była,odpowiedz sobie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak tak wiem, ze niektórzy wierzą w to ze całe dobro w Polsce to Jarosław i jego partia. Proponuje jednak zaopatrzyć się w książki o ekonomi poczytac troche o cyklach koniunkturalnych, mnożniku np i będziemy mogli dalej rozmawiać. Rządy nie maja na to żadnego wpływu pisowi poprostu się trafił dobry czas, mimo wszystko nie wytrwali do końca kadencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

http://finanse.wp.pl/kat,104762,title,Wladze-Manitoby-zniosly-podatki-dla-malych-firm,wid,12916620,wiadomosc.html?ticaid=1b757

Ciekawe czy kiedyś tak będzie i u nas?

 

Niestety jak hubertuss wspominał socjal przejada nasze podatki o potrzebna jest reforma emerytur ale niestety każdy rząd boi się tego zrobić bo to oznacza koniec kariery politycznej i zapomnienie. Niestety to jest minus demokracji. Wyborcy myślą krótkoterminowo i dają się łatwo zmanipulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Hubertuss. Jak tak bardzo boli Cię brak pieniędzy w kasie państwa, to sprzedaj swój interes lub go przekaż dla ZUS-u. Będziesz bohaterem i może dostaniesz medal z kartofla :unsure: . Może nawet wskażą Cię jako przykład, jak kiedyś przodownika pracy zbawce świata, poklepią po plecach i kopną w du.... ha, ha. Rolnika najłatwiej się w h... robi, bo siedzi cicho i zapierd.. jak bura suka. Dostał dopłaty i od razu wianuszek pośredników. Porównaj ceny w skupie i na półce w sklepie. I tylko nie mów, że to jest produkt wysoko przetworzony.

Najlepiej robią górnicy. Co dwa, trzy lata zrobią rozpierduchę i dostają wcześniejsze emerytury. To samo stoczniowcy, ba nawet pielęgniarki. Teraz lekarze chcą podwyżki, bo przecież nie mają na chleb. Dlaczego oni nie martwią się o losy kraju? Bo mają niewolników, którzy na nich będą zapierd... I Ty Hubertuss, jeżeli w ogóle jesteś rolnikiem, do nich należysz. Pozdr

I jeszcze jedno. Wszystkim darmozjadom powinni zabrać świadczenia, bo ciężko znaleźć pracownika nawet za dobre pieniądze, chociaż zawsze pełno ich pod sklepem i w mieście i na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem co to za argument sprzedaj interes? Myśle, że jeszcze mi sie przyda w życiu. A tak na powaznie nie wiem czy mój skromny majątek załatał by dziurę budżetową chyba nie. Więc dajmy sobie spokój z takimi wynurzeniami. Strajkować czy protestowac każdy może więc się ludzie zbierają i protestują pamiętacie blokady Leppera.

Co do bólu powiem szczerze tak boli mnie to w mojej rodzinie ojciec płaci zus jako przedsiębiorca, mama krus, ja jestem ubezpieczony jako pracownik na etacie. Jak widze kwit z wypłaty ile mi odciągają na zusy, składki, podatki ile dokłada do tego pracodawca to mnie denerwuje. Za tą kase zapłacił bym rodzicom najniższą emeryture i jeszcze na swoją odłożył. Wiec nie będe mówił kto tu na kogo pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Rolnika najłatwiej się w h... robi, bo siedzi cicho i zapierd.. jak bura suka. Dostał dopłaty i od razu wianuszek pośredników. Porównaj ceny w skupie i na półce w sklepie. I tylko nie mów, że to jest produkt wysoko przetworzony.

 

A czyja jest to wina, że rolnik tak pozwala się traktować? Tylko nie pisz że państwo robi to specjalnie i nie chce pomagać rolnikom. Jak rolnik sobie pozwalał to teraz tak ma.

 

Najlepiej robią górnicy. Co dwa, trzy lata zrobią rozpierduchę i dostają wcześniejsze emerytury. To samo stoczniowcy, ba nawet pielęgniarki.

 

I dlatego teraz mamy dziurę budżetową i państwo musi dopłacać do ZUSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

W innych krajach europy jest też osobny sysytem emerytalny dla rolników , jakoś nie ma tam oburzenia w narodzie np. niemieckim ,a u nas ta mentalność Polaka... ciągłe narzekanie . Zgadzam się tylko z Tobą w tym ,że pseudorolników należy jak najszybciej wykluczyć z KRUS. Dla przykładu , dokładnie nie pamiętam ,ale bodajże w niemczech jest ok. 360 tys rolników , a w Polsce ponad 1 milion...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj