Tomtu

Ile koni na 150ha

Polecane posty

yarecki12    2

A nad MF nie myślałeś? Jakiś tam 74 coś tam, widziałem ktoś miał wycenę na 300 tys netto ale DynaVT czyli vario, z Dyna6 by było taniej, w dobrym wyposażeniu ten Mf był coś 150 koni. Skrzynia Dyna6 dużo lepsza od tej w JD czy DF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

MF nie bo

1. Daleko serwis więcej niż 200km

2. silnik Perkinsa może ja nie mam nic przeciwko ale ojciec jest negatywnie nastawiony a ja się słucham starszych i bardziej doświadczonych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert to półzawieszany lepiej dociska tył ciągnika. wink.gif Orząc zawieszanym nie na pływającej też jest dociążenie. smile.gif Jednak to półzawieszanym orzesz na pozycyjnej. wink.gif

 

 

pólzawieszany dociska tył ?? chyba zartujesz?? coś Ci sie pomyliło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

ja mam 6830 comfort i powiem Ci że troszkę dużo Ci wycenili tego 6930, ale na pewno będzie lepszy niż DF (mój sąsiad ma takiego jak napisałeś rok czasu i sam mi mówił że w drugi dzień już serwis u nich był i to coś poważnego;/ Jeleń to twarda sztuka ale wynegocjuj dużo opcji w cenie, np dodatkowe światła, łącznik hydrauliczny, dodatkowe złącza hydrauliki i weź sobie koła 650;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

fakt wpisałem cenę z oferty do agencji na JD a cena na dziś to 260zł wiadom trochę więcej w ofercie na wszelki wypadek choćby na te opcje co napisałeś

dzięki za opinie beret1990 czuje że jestem na dobrej drodze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert miałeś rację wink.gif Koniec OT. smile.gif

 

Do auotra:

Najpierw jak bym sobie zadał pytanie ile koni, potem nowy czy używany, a markę wybrał na końcu. smile.gif Jest jeszcze bardzo popularna w Polsce opcja wyboru, czyli założyć ile się chce wydać i kupić najmocniejszy ciągnik w takim wyposażeniu jakie jest nam potrzebne. biggrin.gif Obecnie masz na pewno jakieś ciągniki i mniej więcej wiesz ile potrzeba koni na jednostkę szerokości maszyny, więc można w miarę dokładnie określić ile KM Ci potrzeba. wink.gif Szczerze nie powinieneś pytać innych ile KM potrzeba Ci na 150ha, bo to powinieneś wiedzieć sam, gdyż wyłącznie Ty znasz specyfikację, kierunek produkcji swojego gospodarstwa. My nie wiemy, czy lubisz robić po nocy i bić dużo godzin w ciągniku, czy może robić za dnia i mieć rezerwę w potencjalne eksploatacyjnym maszyn. unsure.gif Ciężko nam zza ekranu monitora powiedzieć, czy u Ciebie terminy agrotechniczne są bardzo napięte i prace trzeba wykonać szybko i precyzyjnie, czy może jednak posiadasz ten komfort, że masz więcej czasu na siewy, uprawy etc. Jeden napisze Ci, że do 5 skib w obrocie to potrzeba 150KM, a inny, że jemu to i 220KM mało. wink.gif Do takiej Amazonki RPD301 sądzę, że więcej, jak 160KM to nie ma co zapinać, ale nie wiadomo czy ktoś inny nie napisze, że jak ma 180KM to szybciej jeździ i lepszą robotę zrobi. tongue.gif

 

Ile rolników/userów tyle zdań... Także sprawę trzeba indywidualnie przemyśleć i podjąć świadomą decyzję, której Ci życzę. happy.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

Aha. No jak serwis daleko to lipa ale zobacz sobie tu , ciekawy całkiem ciągnik http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32546-df-m615-profiline-czy-jd-6630-premium/page__view__findpost__p__601923

Tu już masz silnik sisu a nie parkinsa.

 

yarecki12 Ty masz NH a wczoraj byłem u dilera i jestem w szoku bo nie brałem NH wo gule pod uwagę ale jak zobaczyłem wyposażenie i cenę (teraz jest promocja prawdopodobnie do końca roku) no to wyprzedza on znacznie JD i DF i teraz już myślę poważnie o NH T6080/T6090

Więc mam pytanie do ciebie jak sprawuje się twój T6070 jak postrzegasz te ciągniki np do JD jak z serwisem (ja mam najbliżej do oławy osadkowski czy znasz ten serwis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

NH T6070 się dobrze sprawuje, ale dopiero 1500 godzin więc trudno powiedzieć co będzie potem. Serwis w oławie bardzo dobry. T6080/6090 to już range/power command więc one się trochę różnią od mojego bo mam wersję plus, tamte mają silniki z CR i inne skrzynie.

Nh oferuje dobry stosunek jakości do ceny oraz dobre zaplecze serwisowe w przypadku osadkowskiego.

JD na pewno solidniejszy ciągnik, oprócz tego konstrukcja ramowa, i jest to popularna i ceniona marka - łatwo potem sprzedać i niski spadek wartości. Ale np NH ma lepsze skrzynie biegów pod względem wygody obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może i ciągałeś 6 ale na pewno nie śmigałeś. Po tym co widziałem na twoim filmie nie chciał bym mieć tak pooranego pola.

 

A ja nie chciałbym mieć Niemki za żonę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No masz rację... 4 metrowy siewnik na 3000 hektarów to lekka przesada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czy ja Kamil pisałem, że on jest wystarczający? Pojechałem sobie z tym pługiem dla jaj, zobaczyc czy da radę. Na codzien inny ciagnik go ciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z tego co wiem NH 6090 są trefne.Pracownik który sprzedaję ciągniki u dilera mi to mówił,więc coś w tym musi być.Nie poleca nikomu chyba że się uprze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

może dla tego zaproponowali taką dobrą ofertę na niego właściwie pełna opcja tylko 265tys :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

Jestem winien wyjaśnienie na jaki wybór padło. Więc zdecydowałem śię na DF m620 z Przednia oś resorowana przedni TUZ kabina amortyzowana i najszersze opony jakie wtedy dawali tył 650 Ze była na niego promocja dałem za niego 255netto.

u mnie na podwórku pojawił się 08-2011.

do dnia dzisiejszego mam 1080h jest to główny ciągnik na 150 ha

Jeździ z pługiem obracanym 4s +pacomat, siewnikiem horsz pronto 3m, talerzówką ares XXL3m, transport mam na nim jeszcze Stola do rozładunków przede wszystkim BIGBAGów i czasami palet.

Jeśli chodzi o moc czy jest wystarczająca na moje gospodarstwo oczywiście jest choć jak by miała być większa to i pług musiał by być 5 skib a nie mogłem sobie na taki zestaw pozwolić

Z usterek to na samym początku

1)był orbitrol wymieniony bo puszczał olej.

2)Cięgło od regulacji tylnego TUZa się zapiekło że ciężko było kręcić wymienili.

3)jedno szybko złącze od hydrauliki ciekło wymienili a co gorsza widzę że zaczęło cieknąć następne (więc tu może być jakiś później problem)

4) nie działały pokrętła od regulacji przepływu oleju (hydraulika) była to kwestia ich regulacji ale zanim do tego doszli minęło trochę czasu

Co do obsługi to jak człowiek się przyzwyczai przełączać półbiegi pod obciążeniem albo biegi naciskając guzik na dźwigni zmiany biegów to już szuka tego w każdym innym pojeździe. A najczęściej po jeździe m620 jak wsiadam do auta to do przodu lub tyłu próbuje ruszyć za pomocą migaczy bo tam jest w ciągniku ustawiony rewers. natomiast wkurza mnie obsługa tylnego tuza po odblokowaniu jak przełączę na automat to działa a jak ustawie na manual wysokości to aby zaczęło działać to muszę pokręcić potencjometrem od głębokości i dopiero się uaktywnia i nie wiem czy ja coś źle robię czy to jest trochę skopane. Denerwuje mnie również że jak jest sucho i się uprawia/sieje zawsze w środku po jakimś czasie pojawia się warstwa pyłu, ciekaw jestem czy tak jest w innych ciągnikach oczywiście filtry również kabiny po dniu w takich warunkach do przedmuchania. Nie jestem go w stanie porównać do innych ciągników w tej klasie/cenie ale jeśli chodzi o spełnienie moich oczekiwań to ocenił bym go na 8 punktów na 10

Edytowano przez Tomtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

pewnie masz racje ale chyba 3 traktorzystów na 3 zmiany by musiało jeździć aby z wszystkim na czas zdążyć ja jeździłem sam i można powiedzieć że albo ledwo się wyrabiałem albo z pewnym opóźnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swinkitrzy    0

wiem co pisze.Niecałe 400ha w tym 100haQQ obrabia w polu 160km.Jeden traktor jeden traktożysta tylko fakt że na tym polu trzeba siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja sam robię na po nad 80 ciągnikiem 105 i 150. 150 tylko orze, sieję, jakaś uprawa i transport. Myślałem 150 sprzedać ale nie dał bym rady 105, bo nawet nie mam sprzętu do niego żeby zastąpił 150.

koło mnie na 350 zbóż to chodziły MTZ 105km zetor 16245 i ZTS 18345, i nie przemęczały się z 3 traktorzystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje że zechciałeś podzielić się informacją jaki model wybrałeś i jeszcze opinią na jego temat. To się chwali.

 

Pozdrawiam

 

Jestem winien wyjaśnienie na jaki wybór padło. Więc zdecydowałem śię na DF m620 z Przednia oś resorowana przedni TUZ kabina amortyzowana i najszersze opony jakie wtedy dawali tył 650 Ze była na niego promocja dałem za niego 255netto.

u mnie na podwórku pojawił się 08-2011.

do dnia dzisiejszego mam 1080h jest to główny ciągnik na 150 ha

Jeździ z pługiem obracanym 4s +pacomat, siewnikiem horsz pronto 3m, talerzówką ares XXL3m, transport mam na nim jeszcze Stola do rozładunków przede wszystkim BIGBAGów i czasami palet.

Jeśli chodzi o moc czy jest wystarczająca na moje gospodarstwo oczywiście jest choć jak by miała być większa to i pług musiał by być 5 skib a nie mogłem sobie na taki zestaw pozwolić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj