Tomtu

Ile koni na 150ha

Polecane posty

Tomtu    1

Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.

Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:

Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)

agregat siewny Amazone RPD 301

duże przyczepy 10t 14t

 

wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak jeszcze MOD tematu nie zamknął ;)

Proponuję Ursusa 1614 lub 1634 albo Zetora 16145 lub 16245, ciągniki nie do zdarcia tanie w eksploatacji i ogólnie gniotsa nie łamiotsa jak z CCCP tylko lepsze bo nasze ;) Dla ciebie jak znalazł ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ja proponuje 15x T-25 , mnostwo czesci zamiennych w razie awarji. Podczepisz plug do 10 linką złączonych i pociagnie tę piątkę z wałem. Jak sie którys zepsuje to 5 sztuk masz w razie czego na wymianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

rozumiem że ty tak masz na swoim gospodarstwie tyle że ja pytam poważnie

na dzień dzisiejszy myślę nad w kolejności od najciekawszego według mnie (cena do wyposażenia)

DF AGROTRON M 620 / DF AGROTRON M 640 / JD 6930 /clas Arion640 / case cvx 160 lub 175 (minus daleko serwis) ile tak naprawdę każdy ma mocy bo to co podają w katalogach to są różne normy. Którą normę biorą pod uwagę do PROW

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na poważnie zapytaj w innym temacie..jest ich sporo o podobnej tematyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

o podobnej jak powiedziałeś ale nie takiej samej. może są osoby które mają podobne potrzeby i właśnie tu by znalazły odpowiedź. a myślę że temat byłby ciekawy i nie powielający się bo już trochę czytam to forum i odpowiedzi nie znalazłem.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niech Ci Będzie...

Poważnie to jestem tego samego zdania co @JanekJelonek, jeśli znajdziesz 1614, 1634 w dobrym stanie mozesz sie nad nimi zastanowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.

Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:

Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)

agregat siewny Amazone RPD 301

duże przyczepy 10t 14t

 

wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4

 

Macie problemy. Moim zdanie 120 km wystarczy. a pług kup sobie 4+1 (zawsze z wałem nie będziesz orał). Zastanawia mnie ilu z was którzy zakładają takie tematy pisze prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

ursus odpada był u nas jakiś trefny i były z nim same kłopoty

planuje zakup na PROW i dlatego raczej z nowych i raczej zachodnich mamy deutza agrotron 115 ale jest za małej mocy i mamy forszaja 323 również więcej przy nim pracy niż w polu dlatego jest konieczny nowy ciągnik tak jak pisałem powyżej coś z tych modeli. ale jaki?

 

no właśnie zdaje mi się że 120 KM będzie za mało deutz-em 115KM oraliśmy 5 PHX i ciągnik ledwo zipał na lekkich glebach jechał max 7km i to z górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Do porządnego pługa 5 skibowego z vario, resorami, i packomatem lub wałem trzeba 180-200 koni żeby było czym jechać. 160 koni nieco za mało - podnośnik może być za słaby. Dla takiego JD 6930 4 z pakomatem to max. Jak chcesz 5 ciągać to raczej trzeba JD z serii 7730-7830.

No i do takiego zestawu trzeba mocny podnośnik i dobrze dociążony ciągnik moc to nie wszystko.

Chyba że jakiś mały pług, 5x40, bez vario, bez zabezpieczeń - znaczy kołkowe czy tam coś podobnego ale to żadne zabezpieczenie, na cieńszej ramie to może ciągać 140-150 koni.

Ale do porządnego pługa to trzeba te 180-200 koni z wałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

ursus odpada był u nas jakiś trefny i były z nim same kłopoty

planuje zakup na PROW i dlatego raczej z nowych i raczej zachodnich mamy deutza agrotron 115 ale jest za małej mocy i mamy forszaja 323 również więcej przy nim pracy niż w polu dlatego jest konieczny nowy ciągnik tak jak pisałem powyżej coś z tych modeli. ale jaki?

 

no właśnie zdaje mi się że 120 KM będzie za mało deutz-em 115KM oraliśmy 5 PHX i ciągnik ledwo zipał na lekkich glebach jechał max 7km i to z górki

 

Witam.Pracowałem Ursusem 1614 i Zetorem 12245 i wiem zę oba te ciągniki nie pociągną ci wiele więcej niż Deutz 115 KM .Na 150 ha proponował bym ci do pługa 5 skib +wał 150-170 KM, zakładając 170KM do płuda Uni Grudziądz,a 150 do zachodniego.Z agregatem wystarczy 150 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

ja się zgadzam z @ yarecki12 @ , raczej ciągnik rzędu 180-200 km i wtedy do niego porządną 5 z paco lub wałem ciągnionym, myślę że 7730 byłby w sam raz, albo 7530premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla takiego JD 6930 4 z pakomatem to max.

 

 

heh..ja JD 6830 śmigałem z 6 Kvernelanda JD + 6 KVER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Z tym że ja cały czas miałem na uwadze tylko i wyłącznie pługi zawieszane. Uciągnąć 6tkę to uciągnie, gdzieś nawet na youtube jest filmik z zetorem forterrą i pługiem 6skibowym półzawieszanym.

Sam pisałeś że było ciężko.

Jest gość na agrofoto nie pamiętam loginu, ma JD 7730 i chodzi z kvernelandem EG100 5 skibowym vario resor i packomat i sam się zastanawiał czy brać EG czy jakąś lżejszą wersję. A co dopiero taki pług do 140-150 koni i dużo lżejszej maszyny. U mnie ciągnik 8,5 tony i trzeba było dodatkowe obciążenie dać do 5tki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Yarecki@ pług zawieszany jest cięzej ciagnąc niz zawieszany. W zawieszanym masz troche docisku, w polzawieszanym 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No tak, ale do dużego zawieszanego trzeba dobry podnośnik mieć i dobre dociążenie żeby ciągnik miał dobry uciąg oraz dobrze się nawracało.

Pociągnąłbyś tym JD 6tkę zawieszaną? Np takie coś + jeszcze jedna skiba

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1280321528/gallery_11797_68_340293.jpg

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1289734138/gallery_11797_68_67232.jpg

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1283973172/gallery_11797_68_13174.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jeśli bierzesz pod uwage pług uni z wałem (ok.2.5t) to ja tego zestawu nie widze przy mniejszym ciągniku niż 180km i tone na przednim tuzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No tak, ale do dużego zawieszanego trzeba dobry podnośnik mieć i dobre dociążenie żeby ciągnik miał dobry uciąg oraz dobrze się nawracało.

Pociągnąłbyś tym JD 6tkę zawieszaną? Np takie coś + jeszcze jedna skiba

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1280321528/gallery_11797_68_340293.jpg

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1289734138/gallery_11797_68_67232.jpg

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1283973172/gallery_11797_68_13174.jpg

6 zawieszanego by nie podniósł. 5skib zawieszane Kvernelanda takie jak na zdjeciu może i by ciągał, ale jak to by wygladało nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zauważcie, że jak ktoś ma 150ha i nie wiem jaki ciągnik kupić to trzeba mu doradzić jak najprostrzy, żeby umiał go obsługiwać ;[ Kirovec K-150 albo 170 :)

Edit:żeby postów nie nabijać, Hubert ale on nie chce ursusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Jasiu albo ww Ursus/Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

no to i ja dodam pięć groszy,

kupilismy na dniach Lemkena VariOpal 8X 4+1 (5 x 30-55cm) , przywieźliśmy go transportem z odkręconym piątym korpusem, zaczepiliśmy go do Ursysa 1614... podniósł w miarę dobrze :) ale po dokręceniu ostatniego korpusu mało co się nie pos.. ;[ po prostu nie dał rady, przód stracił kontakt z ziemią a nowa pompa oleju nie dała już więcej rady, dodam że pług ma około 1,8t

 

na drugi dzień przyjechał znajomego JD6920 ze standardowym balastem na przodzie (bez TUZa) normalne obciążniki, dał radę choć było widać że przód jakby troche na pograniczu styczności z ziemią

 

docelowo pług będzie chodził z naszym FENDTem 818 Vario TMS, z balastem na przednim TUZie 1300kg, zobaczymy jak to będzie, ale po przymiarkach wygląda ze bedzie OK, widać że pług ma masę, nie wyobrażam sobie tego pługu na polskim sprzęcie, wiem co mówię bo widziałem :)

 

dodam jeszcze że w/w Fendt będzie chodził na 150 ha, gospodarstwie, jako pomoc będzie miał lekko zmęczona już 1614 i 4 letniego Zetora 7114 (chyba, ciągle zapominam tego modelu :) , 74KM ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

dzięki za wszystkie wpisy

no więc pojeździłem po dilerach i to co przeczytałem upewniło mnie że 4 skib+ wał na ciągniki 150-160 koni to w sam raz więc nie ma co kombinować.

Wiec rozsądna czwórka plus wał i myślę że i tak przeskoczę w inny wymiar szybkości.

nadal mam ból głowy jaki ciągnik takie dziwne czasy że jest w czym wybierać ;[ ,

na polu bitwy został

1. JD 6930 comfort TLS + TUZ na przód cena 275netto

2. DF M620 TLS +TUZ (w promocji) 255netto

 

do każdego z nich opcja PREMIUM podobnie w obu modelach dopłata około 50 tys ale nie wiem czy to już tylko nie potrzebny wydatek choć możliwość zaprogramowania sobie sekwencji jest przynajmniej ciekawa jak nie pociągająca a premium z tego co zauważyłem to dochodzi jeszcze automat półbiegów w transporcie ale nie uważam by było aż tak potrzebne przynajmniej za tą cenę.

 

Ciekawi mnie wasza opinia na tematy tych dwóch ciągników

plusy i minusy

czy pewnie pozostanie ostatecznie własne upodobanie do marki a podobają mi się obydwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

około miesiąc temu JD 6930 Comfort z przednim TUZem wycenili nam na 250 tys netto, a premium na 300 tys netto bez TUZa, było to w Jelonku pod Poznaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert to półzawieszany lepiej dociska tył ciągnika. wink.gif Orząc zawieszanym nie na pływającej też jest dociążenie. smile.gif Jednak to półzawieszanym orzesz na pozycyjnej. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj