semos

NH TD5020

Polecane posty

semos    77

Poszukuje opinii o tym modelu ciągnika, a konkretnie w co oprócz pneumatyki warto go doposażyć?

 

 

Czy opłaca się dopłata do skrzyni 20x12 i jaka będzie różnica w cenie? Standard to chyba 12x12.

Na jakich oponach go kupić? przód 20 tył 30 czy przód 24 tył 34?

 

Może ktoś ma ten model ciągnika i może się podzielić swoimi opiniami na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Użytkowników tych ciągników jest dużo, popatrz w galerii, poczytaj opisy pod zdjęciami i dużo się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

o oponach mogę ci coś podpowiedzieć, jeśli chcesz to pisz na gg, mam chwilę czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

w jakie opony można wyposażyć ten model NH??

 

Tył 420/85 R30 a przód 280/85 R24

 

 

Tył 14,9 na R30 a przód 12,4 R20

 

czy istnieją jeszcze jakieś inne warianty?

 

 

I drugie pytanie czy NH ma w standardzie obciążniki na przodzie? Ile ich jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

do wyboru masz coś takiego :

01

Przód: 11.2R24 (280/85R24)

Tył: 12.4R36 (320/85R36)

02

Przód: 12.4R20 (320/85R20)

Tył: 14.9R30 (380/85R30)

03

Przód: 360/70R20

Tył: 420/70R30

do czego ma być używany ciągnik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no ja jeszcze doposażyłbym go w klimę, a obciążników standardowo jest chyba 8x40kg... z tego co wiem, to chyba skrzynia 20x12 wyjdzie o 2 tys taniej niż skrzynia 12x12, a standard to 12x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ciągnik ma być używany do wszystkiego - prasa, beczka, orka i kiedyś w przyszłości może będzie założony na niego tur.

 

Zastanawiam się czy warto do takich prac brać skrzynię 20x12 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

do tego co napisałeś to wystarczy ci 12x12, chyba że będziesz używał sadzarek do rozsady albo kombajnów do warzyw to wtedy mogą się przydać wolniejsze biegi, co do gum wybrał bym najszersze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

do wyboru masz coś takiego :

01

Przód: 11.2R24 (280/85R24)

Tył: 12.4R36 (320/85R36)

02

Przód: 12.4R20 (320/85R20)

Tył: 14.9R30 (380/85R30)

03

Przód: 360/70R20

Tył: 420/70R30

do czego ma być używany ciągnik??

 

 

a orientuje się ktoś czy jest możliwa taka kombinacja opon:

Przód: 360/70R20

Tył: 14.9R30 (380/85R30)

 

bo te 420/70R30 to boję się czy podczas orki nie będą mi deptać skiby, póki pługa nie zmienię na inny a narazie na to się nie zanosi. Teraz mam korpus ok 35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dziś oglądałem u dealera ten ciągnik TD5020 i powiem wprost, że nie zrobił zbyt pozytywnego wrażenia na mnie:

minusy jakie zauważyłem:

-przedni napęd - wydaje się trochę słaby jak na ciągnik o mocy 70 KM

-poszerzenia błotników - bardzo słabe spasowanie plastików na błotniku (dziury na składaniach)

-duża ilość kabli, które przy złączkach mają zbyt krótkie pancerze osłaniające instalację (przez co kable przy wtyczkach mogą ulec przetarciu lub przerwaniu np podczas mycia myjką wysokociśnieniową)

 

Czy jakiś użytkownik podzieli lub rozwieje moje obawy?

Edytowano przez semos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

z tymi kablami to też mi sie nie podoba mogły by być w jakiejś koszulce aż do samej obudowy danego urządzenia naszczeście takie niedopracowanie jest tylko w przypadku tylnej wycieaczki i silniczków przy zbiorniczku do płynu spryskiwaczy.

a co do osi wcale nie jest taka słaba mocniejszą przednią oś ma td5030 kl.II a 5020 ma kl.I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ogólnie w tym modelu co oglądałem, prawie każdy kabel miał za krotki pancerz ochraniający instalację (braki ok. 1cm przy złączkach)

 

Ogólnie jak na ciągnik za tą kasę pod względem jakości wykonania nie przypadł mi do gustu.

 

Na plus zaliczam rozmieszczenie dźwigni w kabinie - na pierwszy rzut oka zdawać by się mogło, że wszystko jest dość fajnie w zasięgu ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a w tej cenie co innego można kupić?? zetor, ursus, farmtrac, i chyba nic innego w tej mocy,czyli nie wiele do wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek543    0

Co do ceny to jak ja w tamtym roku rozglądałem się za ciągnikiem 70 konnym to ich ceny różnych marek byly zbliżone do siebie. Proponuję, zajrzeć do tego tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32104-ceny-ciagnikow-20102011/ Powinny tam być ceny do modeli, jakie Cię interesują. Co do tego NH to generalnie ciągniczek u mnie dobrze się sprawuje. Aczkolwiek było kilka awarii, ale tylko jedna spowodowała, że musialem z pola wracać, gdyż zawór od hydrauliki sie zaciął, że nie można było podnieść podnośnika. Na drugi dzień przyjechał serwisant stuknął młotkiem, i wszystko znowu dzialalo, ale na drugi dzień znów sie zblokował, to wtedy wymienił zawór na nowy i jak do tej pory jest ok. Kolejną usterką to była cieknąca sprężarka, lecz przyczyną tego był źle polożony przewód. Jeszcze chcialbym zwrócić uwagę na głośniki, po ok. 70 mth jeden z nich przestał grać, oczywiście zadzwoniłem do serwisu, zapytać się,czy są na gwarancji, a ci odpowiedzieli, że tak, ale na pewno przyczyną jest to, że ciągnik pracuje w zapyleniu, który osadza sie na membranie, potem do cewki, i ją niszczy, więc nie uznali mi.

Edytowano przez krzysiek543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

ha ha ha a ciągnik gdzie ma pracować na polu a tam zawsze unosi sie bardzo dużo pyłu (kurzu) tak wiec to jest dobra wymówka serwisanta.

 

ja miałem to samo z głośnikami w nowej proximie po 300 mth i ojciec powiedział że muszą to naprawić przecież ciagnik wiadomo w jakich warunkach pracuje :blink: :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Student0609    0

Nawiązując do opon to gwarantuję Ci, że 420/70/30 nie będą gniotły skiby. Ja ma Nh TD5030 i z tyłu oponki 16.9/34 (420/85/34), czyli reasumując szerokość mają tą samą co Ty zasugerowałeś, początkowo też miałem pług na korpusach 35 i nie bylo żadnego problemu. Jedyne co, to po zakupie zwróć uwagę na rozstaw przednich kół bo w wielu przypadkach przód jest szerzej rozstawiony na gwiazdach niż tył co powoduje że podczas orki ciągnik nie pójdzie Ci prosto w brużdzie. Wystarczy obręcze przestawić na gwiazdach tak, żeby przód zrównał się z tyłem (w instrukcji jest kilka kombinacji) i jest wszystko oki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

do którego gniazda podłączacie hydraulikę jedno-sekcyjną (siłowniki jednostronnego działania) w swoich NH TD?

 

gniazda są w takim układzie:

 

1-2 (jeden rozdzielacz)

1-2 (drugi rozdzielacz)

 

 

Oraz drugie pytanie czy u was też tak macie że po zatankowaniu do pełna zbiornika paliwa wskaźnik pokazuje tylko 3/4 stanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
    • Przez Mr_WW
      Witam, dzisiaj rano przy odpalaniu nh td5.85 pojawily się dwa błędy: 3003 i 14016. Przez pierwsze 5 sekund po odpaleniu wszystko było ok a potem obroty szybko wzrosły z 900 do około 1400 i tak się utrzymywały i wtedy też pojawiły się te kody błędów. Wyłączałem i włączałem silnik jeszcze z 3 razy i za 3 już było wszystko ok. Zastanawiam się co mogło być przyczyną? czy może to że było małe napięcie na aku, bo ciągnik stał ze 2 tygodnie i do tego był mróz z -6C ? Wcześniej takie błędy się nie pojawiały i generalnie nie było problemów przy odpalaniu.
      Zerknąłem sobie w internety i wyszło że 3003 to:
      Accelerator Pedal Signal - SOURCE LOW czyli Sygnał pedału przyspieszenia – ŹRÓDŁO NISKI
      lub:
      Foot Throttle Sensor -Signal Below Range Min. czyli Nożny czujnik przepustnicy – sygnał poniżej zakresu min.
      14016 to:
      The ADIC 5 volt reference voltage is too high - above 6 volts czyli Napięcie odniesienia ADIC 5 V jest zbyt wysokie – powyżej 6 V
      lub:
      Engine shutdown activated czyli Aktywowano wyłączenie silnika.
      Podsumowując mi to wygląda na zbyt niskie napięcie i świrowanie komputera z tego powodu chociaż z drugiej strony ciągnik nie miał większych problemów z odpaleniem... Może ktoś z was miał taką sytuacje?
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj