Zaloguj się, aby obserwować  
bracinio

Jaki TUR do john deere 5080m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bracinio    0

Witam mam w zamiarze kupno john deera 5080m wraz z turem przeglądam forum w tym celu lecz im wiecej czytam tym mam wiekszy mentlik głowie .Może ma ktoś takiego johna czy tez o mocy 80KM ,TUR u mnie chodziłby głównie przy załadunku słomy ,załadunku obornika ,nawozu ,przy sianokiszonce by nie pracował zalezałoby mi tez na tym by ułożyc cztery warstwy bali słomy wiec w miare wysoko by musiał podnosic.Miałem od począdku kupic oryginalnego john deera ale są drogie wiec zastanawiam sie nad polskim turem myslałem o takich firmach jak Metal-Fach bądź Hydramet. I jeszcze jedno ,czy ktos moze wie jak jest z mocowaniami tura jezeli ciągnik ma rame tak jak to jest w john deere z góry dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

Polecam tur 6 z pol-mot warfama. Dziś byłem u delera john deere i stały jaski z takimi turami naprawde ładnie sie prezentują.

A bele słomy ułożysz 4 warstwy prawie każdym poprostu 2 ostatnie bele podnosisz jednoczesnie a cena coś nieco ponad 20 tys za ramke z amortyzacja a kolor free. Nie jestem fanem pol-motu ale ten ładowacz pasuje do john deere.


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Mi dealer JD mówił że jeśli chodzi o tura to moja decyzja czy chce orginał czy metal-fach - różnica ceny, może i jakości ale ma chodzić i zakładają sami model ładowacza pasujący do ciągnika i pod kolor ciągnika (zielony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bracinio    0

KACZOR12 oglądałem na necie je i troche o nich czytałem i piszą ze są stosunkowo lekkie w stosunku do turów innych firm, a jak jest z jego odpinaniem montowany jest na jakies bolce czy jak ?masz u siebie samopoziom i amortyzator drgan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Można śmiało zakładać tura jaki nam się podoba. Jak brałem swoją emke to była możliwość wzięcia jakiegoś polskiego ale zdecydowałem się na JD. 20 a 25 tyś to nie jest duża różnica, tym bardziej że Jd da w standardzie samo poziom, amortyzację, szybko złącze ( jedną wajchą spinasz przewody od hydrauliki i elektryczne i ani kropli oleju) i ogólnie jest dużo lepiej dopracowany od polskich. Sąsiad non stop coś przy swoim w dżojstiku lutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bracinio    0

rafftti a ten TUR JD ile cie wyniósł z oporządzeniem tzn .chodzi mi o łyżke i krokodyl .Dawno emke brałeś ? jakiej mocy ile cie wyniosła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bracinio    0

Dziś troche podzwoniłem i sie troche dowiedziałem o cenach i wyposażeniu

POL-MOT TUR 6 kosztuje netto17,570zł w tym jest samopoziom,stabilizator drgan i euro ramka,za multi złącze trzeba dopłacić 1000zł ,za łyżke 2m 1650zł,krokodyl 1,8m 4760zł

HYDROMETAL

za AT 20 zazyczyli sobie 17,300 netto ,za łyżke 2m 2000zł , za krokodyla 1,8 m 3400zł

za AT 30 trzeba dać 18800 zł netto ,za łyżke 2m 2000zł , za krokodyla 1,8 m 3400zł

za multi złącze 1500zł , obydwie wersje w za tą cene majo samopoziom,stabilizator drgan i euro ramke

porozmawiałem troche z dealerem i powiedział ze dolna rama jest skopiowana z quicka a góra z john deera

jutro zadzwonie do Metal-fach,i do hydramet i co mi zaoferowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

to prawda jest on podobny do wielu zachodnich turów

 

 

KACZOR12 oglądałem na necie je i troche o nich czytałem i piszą ze są stosunkowo lekkie w stosunku do turów innych firm, a jak jest z jego odpinaniem montowany jest na jakies bolce czy jak ?masz u siebie samopoziom i amortyzator drgan ?

 

zapinanyjest na dwa takie bolce blokujące wyjmujesz je unosisz ładowacz jego siłownikami do góry tymi do wychyłu osprzętu i odjerzdzasz niby proste ale jak go mamy to go jeszcze nie odczepialisimy

a amortyzacja drgani jest bardzo widoczna tylko jak byś zamawiał z ich osprzętem i bysi chciał z euroramką to im dokładnie powiedz bo do nas przywiezili z innym mocowaniem też podobnym ale troche innym tłumaczyli się tym że niebędzie problemu z pożyczaniem osprzętu dla sąsiada

a chwytak to bel też polecam bardzo dobr solidny i nie rwie balotów ten z siłownikiem w sirodku

Możesz też im zasugerowaci żeby ci zamontoowali takie eurozłocza do osprzętu zapinane pod cisinieniem bo latem przy wysokiej temperaturze olej w siłownikach się nagrzewa i wytwarza cisinienie

do krokodyla też nic nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Sprzęty brałem w kwietniu tj. 5070M i 533 miał być 5080 i 583 tylko że mi agencja ograniczyła ale nie narzekam. ładowacz mnie kosztował 25 tyś a osprzęt brałem wafarmy. Diler mi tak zaproponował. Stwierdził że do ładowacza warto dołożyć i wziąść JD ale jeżeli chodzi o osprzęt to niema sensu. W osprzęcie jak Ci się coś urwie to pospawasz i dziabie a ładowacz jest dużo bardziej skomplikowany i może być problem z naprawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj