Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adam8550    15

Czy może ktoś wie ile się mieści oleju do układu hydraulicznego w jumzie,i jaki olej był by najlepszy.

Kupiłem pompę po regeneracji za 20 zł. i czy to możliwe żeby ona miała wydatek oleju 72 l na min :rolleyes: wyczytałem to na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Może ma taki wydatek bo ten jumz był niegdyś koparko/ładowarką?

W Belarus/MTZ mam Superol jakiś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

do koparki mial dwie odzielne pompy z tylu zamocowane.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Uważaj tylko na kierunek obrotów pracy pompy. Bodajże w mtz-cie pompa kręci się w drugą stronę, znajomy założył taką do jumza i cały olej z hydrauliki poszedł do silnika :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trebor33    0

Pojemność układu hydraulicznego w Jumzie to 18 litrów, a dostepna ilość oleju to 16 litrów - dane z instrukcji obsługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Dzięki bardzo.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik    2

Heh,a w mojej instrukcji pisze że powinno być 22 litry, ale tam jest szkiełko i można wzrokowo zerknąć czy jest tam olej,ja mam zalany superol i jest ok,wydajność 72 l to chyba przesada bo oryginalna NSZ 32 cm3 ma wydajność 44,2 l ale możesz zamontować NSZ 50 ona jest większa i większą wydajność ma ale niewiem jaką :lol: tylko przyłącza muszą być inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anpion    7

Witam wszystkich .Jestem nowy na forum i chciałem zapytać o wspomaganie w jumzie.W moim ciągniku wspomaganie działa z taką samą siłą przy uruchomionym ciągniku jak i na holu, czyli nie działa.Jazda nim to dosłowna partyzantka.Przymierzam się do założenia orbitrola, ale chciałem zapytać czy istnieje może jakaś regulacja serwa, może trzeba w nim wymienić jakieś uszczelniacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

tak, sa zestawy naprawcze. A pompa dziala?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .Jestem nowy na forum i chciałem zapytać o wspomaganie w jumzie.W moim ciągniku wspomaganie działa z taką samą siłą przy uruchomionym ciągniku jak i na holu, czyli nie działa.Jazda nim to dosłowna partyzantka.Przymierzam się do założenia orbitrola, ale chciałem zapytać czy istnieje może jakaś regulacja serwa, może trzeba w nim wymienić jakieś uszczelniacze.

Zakładaj orbitrol u mnie jak przestało działać serwo to bez namysłu wymieniłem na orbitrol. U mnie jumz ma tura także wspomaganie było konieczne, na orbitrolu w ogóle inny komfort pracy niż na serwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anpion    7

Pompę mam zamiar kupić nową ,o ile wiem to idzie nsz10 prawa tylko na ile frezów ,na 4 czy 6?Jeśli to nic nie pomoże to zmieniam na orbitrol tylko nie wiem jaki kupić 100 czy większy?Resztę dodatków takich jak siłownik,przewody,itp........... już mam tylko nie wiem jaki orbitrol zastosować.W zeszłym roku sąsiad kupił białoruski orbitrol do bizona bo stary mu wysiadł i kierownica sama się kręciła po uruchomieniu silnika ,mało mu rąk nie połamało. NIe wiem czy tu nie będzie podobnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anpion    7

A jeszcze spytam jak się sprawuje rozrusznik z przekładnią w waszych jumzach ,bo umnie oryginał strasznie ciężko kręci ,aż przewody zasilające rozrusznik się grzeją .Chyba czas na na nowy rozrusznik z przekładnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

w jumzie olej we wspomaganiu powinien być taki sam jak w silniku tak pisze w instrukcji

serwo reguluje się śrubą która jest na wewnętrznej stronie serwa od strony ciągnika

druga regulacja to coś podobne do przykrywki znajduje się na serwie od tyłu ciągnika i jest przykręcone 4 śrubami 10 trzeba wyjąć z pod tych śrub podkładki dystansowe

zmień pompę na nsz16 daje większe ciśnienie

co do sąsiada to prawdopodobnie podłączył żle przewody też tak kiedyś zrobiłem

jak już zrobisz to wszystko to wtedy dojdziesz do tego że najlepszy jest orbitrol

jeszcze jedno białoruskie orbitrole to nie rewllacja ale mam w kombajnie 3 lata i działa

 

 

powodzenia

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anpion    7

Sąsiadowi orbitrol podłączał mechanik z SKR.Przewodów nie pomylił on sobie zęby na hydraulice zjadł ,mówił że pierwszy raz cos takiego widział ,potem zamienił ten orbitrol na regenerowany i było ok.A o pompie nsz16 mówiszna temat serwa czy z opcją na orbitrol?? z gury dzięki za poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

pompa to do serwa i do orbitrola lepsza jest 16

nie będę się upierał co do mechannika z skr ale weż od sąsiada ten białoruski orbitrol pokombinuj z podłączeniem i myślę że zadziała

wiem co mówię


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anpion    7

Marecki2922 a ty u siebie masz nsz16 i wspomaganie na orbitrol? Jak tak to jaki orbitrol zastosowałeś ? 100 czy większy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

mówi ,,palce bolą;;

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

anoion podam ci mejla do mnie wymienimy się telefonami wtedy dogadamy się na telefon

wiesz tak na pisanie to nienajlepiej

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Marecki2922 a ty u siebie masz nsz16 i wspomaganie na orbitrol? Jak tak to jaki orbitrol zastosowałeś ? 100 czy większy?

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

jumz

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

jumz 6 km

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MacRolMF
      Witam, tata dołożył do ciągnika (kubota l5450) 3 dodatkowe sekcje hydrauliczne, po podłączeniu wszystkiego i wlaniu oleju nic nie działa, podnośnik który wcześniej działał dobrze, podnosi tylko wtedy gdy kręci się kierownicą.
      Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny!
       
    • Przez bny
      Witam
      Zakupiłem Koparkę budowlaną Białoruś i mam problem.
      Podczas kopania, po kilku cyklach pracy osprzętem koparkowym, wywala uszczelkę pod główną pompą, która znajduje się od strony zbiornika oleju.
      Czy ktoś się spotkał z takim problemem, bądź ma pomysł co może być powodem?
      Pozdrawiam
      Andrzej
       
    • Przez grzech9931
      Witam,
      Mam problem z hydrauliką w ciągniku John Deere 4050. Po powrocie z pola, na drugi dzień nie działa hydraulika (ramiona, przedni tuz i zewnętrzne gniazda oraz wspomaganie). Zostały wymienione filtry oraz olej. 
      Ciągnik jak postoi dłuższy czas to po odpaleniu słabo ale delikatnie podniesie. Ale po opuszczeniu już drugi raz nie daje rady. Tak jakby brakowało oleju...
      Co mogę zrobić? ;(
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez Suchorski_15
      Witam, mam pytanie odnośnie ładowarki teleskopowej jcb 526-55 kupiliśmy ja okolo roku temu I od początku był Z nią problem, 
      Jeden z nich to właśnie hydraulika. Chodzi o to że gdy naladujemy pełną łyżkę (2.20m) np obornikiem to ma ciężko podnieść, lecz gdy wychylimy trochę łyche do wysypu odrazu podnosi Z lzejszymi ladunkami nie ma problemu. 
       
      Drugi problem jest taki że gdy uruchomimy skręt na wszystkie koła I chwilę pojezdzimy to skręty się zacinaja w sensie ze tylne koła są skręcone w prawo A przednie na wprost I trzeba od nowa je regulować co może przyczyna tych problemów? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj