Zaloguj się, aby obserwować  
Nitram92

Zetor 7245/7745 vs ursus 934

Polecane posty

piotr301976    1

obecnie posiadam mf255 i ok 15 ha przymierzam się do drugiego ciągnika.biorę pod uwagę kilka opcji ,początkowo myślałem o traktorze bez przedniego napędu ( zetor 7211,7711) ale stwierdziłem ,że 4x4 będzie bardziej funkcjonalny.moja zasobność portfela oscyluje w okolicach 35-40 tyś dlatego brałem pod uwagę u914 zetor 7245,7745.podobają mi się mf z serii 30xx, ale przeraża mnie awaryjność skrzyni biegów.proszę o wyrażenie opinii ,wszelkie sugestie mile widziane.pozdrawiam :P


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ja posiadam zetora 8045 (identyczny jak 914, tylko troche lepsza kabina) i ciągam nim agregat aktywny 3m z nabudowanym siewnikem, kosa 2.6 m i tura 4*35 cm. Żaden zetor tej mocy nie dał by sobie rady z tym siewnikiem. Ważne jest żeby ciągnik miał dużo obciązników z przodu, bo bez nich miałby cięzko podnosić 4 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
obecnie posiadam mf255 i ok 15 ha przymierzam się do drugiego ciągnika.biorę pod uwagę kilka opcji ,początkowo myślałem o traktorze bez przedniego napędu ( zetor 7211,7711) ale stwierdziłem ,że 4x4 będzie bardziej funkcjonalny.moja zasobność portfela oscyluje w okolicach 35-40 tyś dlatego brałem pod uwagę u914 zetor 7245,7745.podobają mi się mf z serii 30xx, ale przeraża mnie awaryjność skrzyni biegów.proszę o wyrażenie opinii ,wszelkie sugestie mile widziane.pozdrawiam :P

Na 15ha to co najwyżej Zetor 7245. Kupisz coś większego i będziesz nim robił góra 100mth rocznie... bez sensu. Popieram decyzje o 4x4. Dużo masz ornych? Moim zdaniem o U914 można zacząć myśleć przy 40ha. A co do MF'a to wiem napewno że nie warto pchać sie w tanioche, znajomy kupił 3060 za grosze i teraz próbuje wyprowadzić go na prostą, wrzucił kupe kasy a i tak jest bez rewelacji z tego co widze. Lepiej dać troche więcej za zadbany ciągnik. Poszukaj forumowicza o nicku katator, on ma fajnego 3060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

mam ok 2 ha łąk reszta to orne 3 i 4 klasa. mfa255 używałbym tylko do siania nawozów i zboża bo do zwijki może być trochę za słaby,przede wszystkim chodzi mi o czas bo pracuje nie tylko w gospodarstwie.czy duża różnica jest w spalaniu pomiędzy 7745 a 914 bo co do ceny to myślę że jest na tym samym poziomie


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Jak sprawny 914 to od 4 litrów do 11 na motogodzinę. Średnio oscyluje koło 6 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Ja wybrał bym U934 jest silniejszy od zetorka więcej waży na pewno nie bedzie miał ciężko z agregatem uprawowo siewnym 2.5m i w pługu obrotowym 3 skibowym a zetor już bedzie miał cieżej od niego będzie miał co robić zależy tez jaką ten U934 bedzie miał skrzynie czy wolna czy szybką? jak do transportu lepsza szybka. Mi bardziej podoba się ursus ładniejsza maska, kabina może troche mało miejsca do pasażerów.


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co innego zapina sie do zetora 72-77 a co innego do u-934 a to cenowo inna bajka i trzeba mieć to na uwadze ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1201    0

nie bierz zetora jest to pijak na paliwo miałem styczność z obydwoma ciągnikami przy zbieraniu balotów zetor

pracował z dwoma przyczepami a do gospodarstwa jechał tylko 3km po równym i był ciągle gaszony a ursus nie był gaszony i cały czas ganiał po polu pod koniec dnia ursus miał w zbiorniku 15l a do zetora było dwa razy dolewane po 20l a na początku miał w zbiorniku 25l więc sobie porównaj a w 914 zbiornik ma podajże 90l


ursus C-362
Claas Dominator 78
i nowy nabytek John Deere 6120 premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Następny nawiedzony...-ciekawe ilu takich tu jest-były już różne ankiety,rankingi-może by tak urządzić sondę pt."Czy Zetor to pijak ?"-warunek konieczny do uczestniczenia w tej sondzie-posiadanie Zetora-a nie że ktoś,gdzieś ,kiedyś coś usłyszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaro - kijem Wisły nie zawrócisz...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Może i nie zawrócę-ale przynajmniej będę sam z sobą w porządku że jednak próbowałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
"Czy Zetor to pijak ?"

Zetor to złodziej! I pijak, bo każdy pijak to złodziej! :P

 

@kamil

Jeśli dobrze rozumiem...

Ursus: 90-15 = 75 litrów

Zetor: 25+20+20 = 65 litrów i jeszcze coś zostało z tych ostatnich 20 dolanych... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13
nie bierz zetora jest to pijak na paliwo miałem styczność z obydwoma ciągnikami przy zbieraniu balotów zetor

pracował z dwoma przyczepami a do gospodarstwa jechał tylko 3km po równym i był ciągle gaszony a ursus nie był gaszony i cały czas ganiał po polu pod koniec dnia ursus miał w zbiorniku 15l a do zetora było dwa razy dolewane po 20l a na początku miał w zbiorniku 25l więc sobie porównaj a w 914 zbiornik ma podajże 90l

Dokładnie jak kolega @jaro napisał następny nawiedzony :P ,Ja posiadam 2 zetory i jakoś nie narzekam ze palą bardzo dużo , po prostu pali tyle ile musi spalić w czasie wykonywanej przez niego pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Właśnie stanąłem przed takim wybotem no i mam prawdziwy dylemat, miałby ten ciągnik zastąpic zetorka 7211 (cena do 40tys). Ciągałby zestaw uprawowo-siewny 3m, gruber 9łap 2.2m z 2 wałkami, pług 4x45 lub 3x40 na spreżynach, 2 przyczepy o ładowności łącznej 10 ton po polu w żniwa, rozrzutnik 2 osiowy. Pola mam bardzo oddalone od siebie (ok. 10km). Na ok. 20 użytków rolnych klasa ziemi 4-6 glina i piach, a przy tym spore górki. Chciałbym poznac spalanie zarówno 1 jaki i drugiego ciągnika. I jak jest w kabinie 934 bo nigdy w nim nie jechałem. Prosze o wypowiedź zrówno posiadaczy zetora 7745 jak i posiadaczy jakiegoś ursusa **34.

Z góry dziekuje

Pozdrawiam Dawid777 :D

http://www.allegro.pl/item791441577_ursus_934_okazja.html

oglądałem go i nawet ładny tylko wielki strasznie

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B149104 ten nawet niedaleko mnie. Co byście wybrali? :)

Edytowano przez Dawid777

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jeśli masz jeszcze coś do pomocy do lekkich prac to bierz ursusa jest cięższy i dużo lepiej zniesie ciężkie prace (wez pod uwagę zetora 8245 jeśli masz sentyment do zetora i chyba mają szybką skrzynie) A jeśli ma to być jedyny traktor to raczej zdecydowałbym się na zetora 7745T.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jest jeszcze c330 do oprysków, nawozów i tak w obejściu. Są 8245, ale strasznie picowane na handel. Ojciec boi sie że ursus będzie palił 2 razy więcej niż 7745 :D Czy to możliwe w takiej samej pracy np. z pługiem 4x45?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie możliwe, litr, góra dwa różnicy na godzinę, jeśli wogóle... Podejżewam że spalnie będzie podobne. Jaki masz ten agregat u/s? Ten pług 4x45 to na kołkach czy resor lub inne zabezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Oglądałem dzisiaj 7745 za 44tys złamałem się :) Wygląd straszny, pogięty, tur ze 2m łyżka, leje się ze wszystkiego i cena... bez tura oczywiście, pług na kołkach ten 4 skibowy, a może 1 skibe dokupie do fraugde na sprężynach i może będzie chodził też w 4 skibowym na sprężynach. Agregat myślałem nad kongskilde taki 3m z wałem i równarką z przodu i wałem z tyłu, a w środku zęby. To ten 934 którego oglądałem to bajka podług tego 7745, widziałem ładnego 6245, ale chyba za słaby do tych maszyn. Handlarze mają przywieźc z Niemiec 8540 za 50tys to się zobaczy, ale z drugiej strony, tego 934 kupie za 38tys a reszta zostaje na maszyny... Co wy byście zrobili? :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Obejrzyj tego 8540 pojeździj jednym i drugim to zdecydujesz który byś wolał. U mnie w RSP maja ursusa 1634 to ładnie im chodzi ale te zetory też mają dobrą opinię. A jak z rocznikami?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Handlarze mają przywieźc z Niemiec 8540 za 50tys to się zobaczy, ale z drugiej strony, tego 934 kupie za 38tys a reszta zostaje na maszyny... Co wy byście zrobili? :D

Użytkownik @Gago ma na sprzedanie 9540, i bedąc na Twoim miejscu szukając ciągnika marki zetor/ursus ok 50tys zł nie mógłbym przegapić okazji i tego nie obejrzeć Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Zetor 9540 + pług Gregoire Besson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ale za duży ten zetor dla mnie to 95KM :) Max dla mnie to 80 no góra 85, myśle że już 934 jest za duży, no przynajmnie za wysoki :) Nie wiem jak z komfortem w tym ciągniku, żeby nie było tak jak w c360 :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

za duży nie za duży, ja bym przynajmniej pojechał i zobaczył jak może wyglądać ciągnik za 50tys, bo do pługa 4x45 wcale za duży nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

ciągnik może być za mały, nie może być za duży jak to mówią. Lepiej większy szybciej zrobisz, więcej czasu na inne sprawy będziesz miał, pola dojdzie czy coś a ten zetor 9540 od Gaga to będzie dobry, on ma mniej motogodzin niż nasza forterra z 2004 roku. Naprawdę warto taki ciągnik kupić bo kupujesz maszynę niewyeksploatowaną od 1 właściciela a nie handlarza co tylko pomaluje wypicuje i ceni złoma jak nówkę. Sąsiad ma 10540 i nikt go nie szanuje tam ostro ciągnik dostaje w piec i chodzi cały czas, nic mu się nie psuje chyba że coś połamią lub uszkodzą umyślnie przez niechlujstwo i nieuwagę bądź też %. Twarde maszyny ta seria 7540-10540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

9540 za duży a już 8540 w sam raz? Przecież to praktycznie jeden i ten sam ciągnik, tak samo jakbyś powiedział że 934 w sam raz a już 1034 niewiadomo jak za duży, a różnica tylko ten świstak z boku :D

Ogólnie trochę dziwne argumenty podajesz, a to że za wysoki no chyba że chodzi o miejsce postoju że się nie zmieści to tak bo w przeciwnym razie interesowała by mnie na pierwszym miejscu zwrotność, ewentualnie masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj