Polecane posty

areknn    6

Mój deutz to K410 wersja B Mam pługi 4 obrotówki rozstawione na 4x40 cm gleby średnie Pracowałem tym pługiem New hollandem T5060 105 KM i tam pracowałem na II zakresie ale w deutz po jeżdzie próbnej zauważyłem że trzeba bedzie jezdzić chyba 1 stąd moje pytanie na jakich biegach wykonujecie orkę i ile tak mniej więcej spala W new Hollandzie było to około 15 l /ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

Ostatnio poczytałem troszeczkę o neew hollandach z serii T5000 i wielu użytkowników skarzy sie na brak mocy przy pługu obrotowym Z tego co piszą udaje im się uzyskać predkość 6 km /ha i na więcej brak mocy Ciekawi mnie jak wyglada sytuacja w Agrotronie K410 lub podobnym Czy równiez odczuwacie brak mocy przy pługu obrotowym ? Piszczie z jaką prędkościa udaje wam się orać Czy to też bedzie 6km czy moz wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

Miło słyszeć żę dobrze sie sprawują Ja właśnie złożyłem zamówienie na k410 Mam go mieć na koniec września i jak przeczytałem że jest mułowaty to troszeczkę się zaniepokoiłem choć jezdząć po placu nie zauważyłem tego Ciekawi mnie na jakim biegu wykonujecie orkę Na 1 czy na polowych na najwyższym zakresie i jak spala w orce zimowej w 4 obrotowej

Mam K 420 i naprawdę jest mułowaty .Miesiąc temu mierzyłem go na hamowni na WOM i niemile mnie zaskoczył-za te pieniądze spodziewałem się więcej-podobno ta skrzynia z Powershift zabiera tę brakującą moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

90KM na Wom-ie, a przy kupnie mówi się , że to ciągnik 112KM

Edytowano przez beniu33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wszystko zależy w jakiej normie jest podawana moc, bo wg ECE R24 K410 ma 99KM mocy maksymalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

Wielka szkoda bo ciągnik bardzo mi się podoba i już go będę odbierał od dilera Rzeczywiście, jest spadek mocy na Womie ze 112 km na 90to troszeczkę dużo Przed wyborem ciągnika sporo czytałem miedzy innymi testy ciagników w Top Agrar i każdy ciągnik czy to będzie John Deere czy New Holland po deutza przy badaniu mocy na Womie nie ma tych deklarowanych np 100 km tylko 80 -90 Zdaje sobie sprawę z tego lecz miałem nadzieję że ten spadek mocy bedzie mniejszy Hmm moze lepszym wyborem byłby John Deere 5100r no ale juz za póżno na zmianę

 

Właśnie patrzę na ten test i wynika z niego że max moc Agrotron k 410 osiąga już przy 1650 obr /min ale z 99KM deklarowanych przez producenta osiąga podczas testu na womie tylko 77 KM Mało to troszeczke szczególnie za te nie małe pieniądze jakie on kosztuje Jedynie takie pocieszenie że po gwarancji będzie mozliwość zwiekszenia mocy na 112 KM czyli jak kolega po teście napisał 90KM Inne ciągniki też nie grzeszą mocą uzyskaną wobec deklarowanej np John deere 6230 po teście 83 KM New hooland T5060 87 KM Proxima 10541 89 KM Jedynie Massey 5455 Z Dyna 4 z tego co piszą wg testu osiaga 107 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Mówisz że mało mocy. Sporo firm podaje moc max silnika i to w dodatku gołego. Do tego doliczyć klimę, chłodnice np. oleju, intelcooler mocy po prostu ubywa. Druga sprawa też ważna to normy o których było wspomniane. Jest ich bodajże ze 30 jak nie więcej i ilość koników można łatwo i szybko dopasować. Kiedy ja kupowałem swojego DF też się tego obawiałem że nie będzie miał powera. U mnie sprawdza się dobrze. Z głęboszem mandamu ( 3 łapy ) na około 60 cm pracowałem z prędkością około 5km/h. Pola nie były wcześniej poddawane takim zabiegom. W sieczkarni dwurzędowej też daje sobie dobrze rade. Bardziej natomiast odczuwa zestaw z kosiarkami, problem z rozpędzaniem acz kolwiek 24 km/h z górki poleci. A co do ciebie to poczekaj aż nim troszkę popracujesz i wtedy się przekonasz jak to z tym mitem jest :D JD ponoć dużo palą a ich użytkownicy mówią co innego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

podcepiony- Ja jak kupiłem swojego to drugiego dnia pojechałem podorywać po groszku mandam 2.6m i byłem załamany traktor szedł max 8km/h- 1h, teraz po 1tys godzin latam 10-12km/h z 3m mandamem :lol: Z agroplusem było podobnie, na początku nie było mowy żeby na pusto pojechał więcej niż 28km/h, w ogóle nie miał siły na wyższych biegach niż 5l teraz lata 39km/h na 5h i nie czuć żeby miał jakoś ciężko.

Wracając do k420 i wpisu tam wyżej, że na hamowni wyszło 90KM, jestem pod wrażeniem, że u mnie te 90KM pociągnie 5km/h głębosza 5łap na 45cm, ale też się zastanawiam nad zwiększeniem mocy bo jednak maszynki trochę na wyrost są albo oczekiwania z dnia na dzień wzrastają :P

Kiedyś głęboszowałem u sąsiada na takiej totalnej glinie miejscami prędkość spadała do 0, i zauważyłem, że podczas jazdy na max obciążeniu i tempomacie na 1700obr, kiedy włączyłem klime na 3, wyraźnie było słychać na obrotach silnika taki spadek mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

A w K420 da się jeszcze podnieść moc? W K 410 można wgrać oprogramowanie z K 420 a do K 420 to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

Można, choćby od k430.

Użytkownik lamboR6 zwiększał moc nie dawno, fotka jest gdzieś w galeri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

Hmm K 430 jest na common railu a K 420na pompowtryskiwaczach Ciekawe czy to by sie udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

areknn - ja mam K420 :)

 

Sam też zastanawiam się nad zwiększeniem mocy w swoim i zapewne po gwarancji tak się stanie. Rozmawiałem z dilerem na ten temat i jeśli oni to będą robić to taka zabawa kosztować mnie będzie 1000 zł brutto. Koników ma mieć 127.

 

DFKujawy - A po ilu mtg zauważyłeś taką przemianę z mułowatego DF na zwinnego DF ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

Z tego co mi powiedziano przy badaniu na hamowni , to aby zwiększyć moc w moim K420 należy zgrać oprogramowanie i na nim wprowadzają swoje poprawki. Pytanie do "podcepiomy"-za taką usługę w serwisie krzyknęli Ci tylko tysiaka?

A z jaką prędkością ciągniecie 3 m bierny zestaw uprawowo-siewny . U mnie max 10,5 km/godz., 2 bieg na M,prawdą jest to ,że trochę lepiej już jedzie niż gdy miał 50mtg, bo wtedy 9 km/godz było max, więc dużo racji ma

DFkujawy,tylko czy muszę czekać aż do 2000mtg żeby byc zadowolonym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z tego co wiem to serwis wgrywa oryginalne oprogramowanie od większego modelu a firmy tuningowe modyfikują istniejące oprogramowanie + testy na hamowni [czy serwis je robi, ciężko mi powiedzieć].

 

Ale jako ciekawostkę dodam że u mnie w okolicy serwis wgrywał nowe oprogramowanie do Agrotrona M to ponoć licznik mtg się właścicielowi wyzerował :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Pytanie do "podcepiomy"-za taką usługę w serwisie krzyknęli Ci tylko tysiaka?

 

 

 

Tak.

 

kris14 - czy sprawdzają na hamowni tego nie wiem ale na pewno zapytam. Czy serwis zrobi to lepiej ? W Lubelskim za bardzo chyba takich firm i nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

podcepiomy- Trudno powiedzieć, tak pewnie po 500już była duża różnica.

Ja ciągam uprawowo siewny 10-12km/h, dość ciężki zestaw bo ponad 2tony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

Dziś odebrałem swojego K 410 Ma 10 mtg Teraz pytanie Docierać go czy może iść do pługa do lzejszej orki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

podobno silniki deutz sie dociera w taki sposob ze daje im sie w palnik ile dala firma... wtedy podobno sie dobrze uszczelniaja i dopasowuja wszystkie podzespoly :) ja tak robilem i jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Dziś odebrałem swojego K 410 Ma 10 mtg Teraz pytanie Docierać go czy może iść do pługa do lzejszej orki?

 

 

Można :) Moje Lambo jak i DF przeszło taką ścieszkę zdrowia i jest ok. :) Ale jeżeli miał by pracować pod dużym obciążeniem dość długo to zrób mu na biegu jałowym odpoczynek 5-10 min, niech troszkę odsapnie :P I bezawaryjności ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Orzech334
      Witam . Posiadam df
      k90 od dwóch lat .W zeszla zime nie było problemu z ogrzewanie a teraz nie grzeje. Wąz dochodzący do zaworu sterującego przy nagrzewnica jest goracy a nagrzewnica jest zimna. Wiec wymieniłem zawor. Do tego nowy termostat i dalej to samo .... 
      Posiadam panel manualny.
      Prosze o pomoc .Kazda sugestja bedzie pomocna 
       
    • Przez Saper95
      Witam.
       Mam problem z deutz fahrem. A więc podczas zmiany biegów(nie zależnie z którego na który) po wciśnięciu sprzęgła zanim zmienię bieg ciągnik bardzo szybko zwalnia.  Czego może to być. przyczyna? Z góry dziękuję. Dodam jeszcze że teraz wyskoczył mi błąd 14 i kluczyk
    • Przez GRPakosz
      NH z silnikiem 6 cilindrowym wolno ssąca. 
    • Przez Orzech334
      Witam . 
      Posiadam Deutz Fahra Agrotron K90 okazało sie że padla uszczelka pod glowica, wiec ciągnik pojechał do naprawy. Dzisiaj bylem zobaczyc jak pracuje bo juz go poskladali i ciągnik zaczął kopcic.Glowica po planowaniu .zawory dotarte , nowe wnetrze turbiny.regenerowane byly wtryskiwacze. Dodam ze przed wymiana ciągnik nawet jak był zimny to nawet dymku nie puścił. A teraz kopci na niebiesko....;/ .co moze byc przyczyna ? Zle wyregulowane zawory ? Ciagnika nie odebrałem i nie mam zamiaru płacić ani złotówki póki ciągnik nie przestanie kopcic.Prosze o opinie i pomoc.
       
    • Przez kocik62
      deutz agrotron 6.30s wyświetla się blad FC i nie ma biegów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj