Polecane posty

areknn    6

Dzięki chłopaki :) Jutro jedziemy do orki Mam nadzieje ze damy rade :)

 

Jeszcze jedno pytanko Czy jak jest mało paliwka to mruga jakas dioda czy tylko wskazówka to wskazuje będąc na czerwonym polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

tego się doczytałem ale myślałem że coś zacznie mrugać jak juz mało paliwka będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

Z tego co wiem to serwis wgrywa oryginalne oprogramowanie od większego modelu a firmy tuningowe modyfikują istniejące oprogramowanie + testy na hamowni [czy serwis je robi, ciężko mi powiedzieć].

 

Ale jako ciekawostkę dodam że u mnie w okolicy serwis wgrywał nowe oprogramowanie do Agrotrona M to ponoć licznik mtg się właścicielowi wyzerował :rolleyes:

 

no nie całkiem tak jest

ja miałem "wgrany" program w serwisie od k120 w moim k100

koszt 4tyś zł

ale nie widiałem poprawy

zamówiłem na swój koszt hamownie

i sie okaało ze jest 101hp czyli seriia

kasa oddana

 

teraz mam wgrany nowy soft z serwisu z niemiec i mam o 27hp wiecej i 53nm i łeb wyrywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Tematy połączone

 

Witam, czy możecie mi coś powiedzieć na temat tego ciągnika? Co słyszałem o nim i mnie to zainteresowało że może mieć amortyzacje osi i kabiny i szybką skrzynie 50km/h.

 

Posty połączone

Więc nikt mi nic nie może powiedzieć o tym ciągniku??

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Moc to 99 km. Nie można w nim mieć bodajże wersji PL ale za to w wersji B może być amortyzowana oś przednia jak i kabina ( mechanicznie lub pneumatycznie ). Posiada EHR, radar, EH rewers 24/8 biegów, klimatyzacjię manualną jak i automatyczną. Co do awaryjności psuje się jak każdy ciągnik innych marek. W normalnych warunkach dużo nie spali. Tylko jeśli miał by być nowy to chyba zostaje seria 5 bo tego już zamówić się raczej nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ale jeszcze stoją na placu i dilerów ostatnie sztuki. To jakie są różnice między wersją A a wersją B? Jaka jest jego cena podstawowa, i jakie są dopłaty za kabinę amortyzowaną mechanicznie czy pneumatyczną i za amortyzowaną przednią oś? I czy te amortyzacje to dobra sprawa? Dają coś?

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

wersja B ma osobny zbiornik do hydrauliki tj, podłaczasz stary sprzet na hydraulike to ci zabrudzi oleju w skrzyni tylko jest osobny układ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Na pewno wersja A nie posiada w standardzie klimy, nie ma oddzielnego bodajże zbiornika na olej do hydrauliki. Jeśli chodzi o oś to już odpada bo srewis ci tego nie zamontuje bo stracisz gwarancję. Jedyne co to kabinę i to chyba tylko z amortyzacją mechaniczną bo sutek będzie taki jak z ośką, stracisz gwarancję. A kabina Daje sporo. Jak kupowałem K420 to wyjściowo 205 tyś netto. Jak dla mnie wyjściowo kosztował 190 tyś netto więc tyle pewnie co K410.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ale stoją na placu z amortyzowaną przednią osią, kabiną, z lub bez. I pytam was posiadaczy czy to coś daje, mam rozumieć że 2 występują amortyzacja kabiny, mechaniczna i pneumatyczna? Biorę jeszcze pod uwagę John Deere 6230 i Claasa Ariona 410.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zarówno amortyzacja osi jak i kabiny dają bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Tak kabina może być amortyzowana mechanicznie ( mówiąc krótko z tyłu dwa niewielkie amortyzatory, belka stabilizująca, a z przodu dwie takie gumowe tulejki ) a pneumatyczna ma zamiast tych dwóch amortyzatorów poduchy które napełniają się powietrzem a czy z przodu są tulejki takie gumowe to nie wiem. Ja mam kabinę amortyzowaną mechanicznie i jest fajnie acz kolwiek jeśli jest i z tym i z tym to bierz bo szybko się przekonasz że było warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Najgorsze te duże pieniądze, bym chętnie wziął. Ogólnie Deutz-Fahrem się zacząłem od kilku dni interesować bo tak w ogóle nie brałem go pod uwagę. Brałem po uwagę John Deere i Claasem. No w John Deere w tej klasie można aby oś amortyzowaną. Dlatego proszę was mówicie mi wszystko o tym ciągniku. Jak się spalaniem, jak ze zwrotnością. Wykonanie, komfort pracy, ciągnik ma być pomocniczy dlatego chce go na mniejszych kołach, opryskiwacz, rozsiewacz nawozów, prace z ładowaczem, czasem wózek świński. Mam do 10km w pole i kiepskie drogi wiec chyba amortyzacja by się przydała.

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, czy może mi ktoś powiedzieć czy warto dopłacić do przedniej amortyzowanej osi w tym ciągniku. I jakie by było najodpowiedniejsze w nim ogumienie do spraw pomocniczych, prace z ładowaczem, opryski, rozsiewacz nawozów, trochę transportu itp??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

A jaką produkcją zajmuje się twoje gospodarstwo i jakie masz ziemie ( chodzi o to czy jest mokro ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Produkcja to trzoda chlewna,(świnie). A glebę mam różną, a mokro to rzadko kiedy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Piters182 jak masz możliwość wziąć ciągnik z amortyzowana przednia osią to bierz. Znajomy na Sapard kupił ciągnik standard. 3 lata temu na PROW wziął drugi ale z amortyzowana osią. Powiedział, że jakby dało rade do starego amortyzacje założyć to nawet jakby 20 tys kosztowała to by założył ;) Do ładowacza wyłączasz amortyzacje a na transport włączasz i śmigasz aż miło. Dopłać tę dychę za amortyzację, ciągnik kupujesz raz na 10 lat, później będziesz żałował :)

 

Pozdro


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Dzięki wielkie za poradę. Właśnie się tak zastanawiam z tą osią bo mam jeszcze w planach kupić rozrzutnik i przyczepę i pieniędzy się robi mało. Żeby ta oś coś działała, pewnie w ładowaczu nie robi wielkich cudów bo i tak ładowacz oś dogniecie, ale bez żeby ładnie działało. Zastanawiam się jeszcze co do rozmiaru ogumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ładowacz nic nie dogniecie bo oś ma poziomowanie zależne od obciążenia ale do ładowacza do lepiej wyłączać. Różnice poczujesz w transporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Do K410 fajne jest ogumienie 440/65R28 przód i 540/65R38 tył.

Bierz oś amortyzowaną nie będziesz żałował. Jeszcze flaszkę postawisz :D


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Chodzi mi o to że może być podobny komfort w jeździe jak ma się ładowacz, z miękką osią lub bez. Tak czy siak ładowacz dogniecie przód i nie będzie tak trzęsło, dlatego pytanie czy oś jest potrzebna gdy ma się ładowacz. A przy jeździe bez ładowacza to rewelacja powinna być. Ten rozmiar kół co mi podałeś Michufarmer jest dość duży jak na ciągnik pomocniczy, tak mi się wydaje. Ja rozmyślam między 420/70R24 przód i 480/70R34 tył, a 480/65R24 przód i 540/65R34 tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Już wszystko wybrałem, jeszcze się gryzę jaki felgi wybrać, czy spawane czy skręcane, może mi ktoś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Orzech334
      Witam . Posiadam df
      k90 od dwóch lat .W zeszla zime nie było problemu z ogrzewanie a teraz nie grzeje. Wąz dochodzący do zaworu sterującego przy nagrzewnica jest goracy a nagrzewnica jest zimna. Wiec wymieniłem zawor. Do tego nowy termostat i dalej to samo .... 
      Posiadam panel manualny.
      Prosze o pomoc .Kazda sugestja bedzie pomocna 
       
    • Przez Saper95
      Witam.
       Mam problem z deutz fahrem. A więc podczas zmiany biegów(nie zależnie z którego na który) po wciśnięciu sprzęgła zanim zmienię bieg ciągnik bardzo szybko zwalnia.  Czego może to być. przyczyna? Z góry dziękuję. Dodam jeszcze że teraz wyskoczył mi błąd 14 i kluczyk
    • Przez GRPakosz
      NH z silnikiem 6 cilindrowym wolno ssąca. 
    • Przez Orzech334
      Witam . 
      Posiadam Deutz Fahra Agrotron K90 okazało sie że padla uszczelka pod glowica, wiec ciągnik pojechał do naprawy. Dzisiaj bylem zobaczyc jak pracuje bo juz go poskladali i ciągnik zaczął kopcic.Glowica po planowaniu .zawory dotarte , nowe wnetrze turbiny.regenerowane byly wtryskiwacze. Dodam ze przed wymiana ciągnik nawet jak był zimny to nawet dymku nie puścił. A teraz kopci na niebiesko....;/ .co moze byc przyczyna ? Zle wyregulowane zawory ? Ciagnika nie odebrałem i nie mam zamiaru płacić ani złotówki póki ciągnik nie przestanie kopcic.Prosze o opinie i pomoc.
       
    • Przez kocik62
      deutz agrotron 6.30s wyświetla się blad FC i nie ma biegów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj