Skocz do zawartości
Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

rafal4610    54

@dawidgruby9 no nie wiem czy tak dobrze... W zeszłym roku sąsiad belował 7211 + RP12 i bele były extra zbite. Teraz belował c360 po remoncie i bele są słabo zbite ;) Już siadają w stercie :/

lukasz20    0

@jerzy86 temat zapalania się pasów w prasach pasowych był kiedyś wałkowany. Odsetek takich przypadków, że to pas się zapalił jest znikomy prędzej łożysko itp. Wyobraź sobie jakie by musiało być tarcie gumy o np słomę żeby się zapaliła.

dex1988    7

Witam

Czy z tą http://moto.allegro.pl/prasa-welger-rp12-rotacyjna-2-1-samozbierajaca-i2184725285.html prasą ursus c360 będzie miał lekko?

I czy lepiej kupić prasę walcową czy łańcuchową, która będzie lepsza głównie do prasowania sianokiszonki (około 150-200 bel rocznie).

p.s.

Na co zwracać uwagę przy kupnie prasy - tego welger'a co powyżej ?

Wiadomość z agroFakt.pl

rafal4610    54

zwróć uwage czy na wałkach frezy są bardzo wytarte. Możesz też zerknąć na łańcuchy i ew. łożyska na wałkach. Więcej nie ma co sie psuć w tych prasach :D

dex1988    7

zwróć uwage czy na wałkach frezy są bardzo wytarte. Możesz też zerknąć na łańcuchy i ew. łożyska na wałkach. Więcej nie ma co sie psuć w tych prasach :D

a tak mniej więcej ile te frezy powinny mieć grubości (od ilu liczy się że są wytarte)

rafal4610    54

nie wiem ile powinny mieć ale nie dużo ;) Ja jak oglądałem prasy to niektóre miały całkiem wytarte te frezy :D Wtedy ta prasa już swoje wyprasowała :P

andre6704    0

Dużo ludzi szuka prasy do c360,kupują ,prasują i chwalą się że chodzą lekko.prasowałem róznymi zestawami i według mnie c360 nawet dobry to sporo za malo żeby zrobić dobry balot. Niektorzy chwala krone bo naczytali sie w instrukcjj ze wystarczy tylko 34km Przeciez krone nie rozni sie budowa od pras cararo morra czy maskara i pobor mocy musi byc jednakowy.Co do stanu uzywek to krone kazda malowana albo ruina a tamte orginal i mechanicznie tez niezle Do c360.moze mala pasowka zdala by najlepiej egzamin jesli bedo dobre pasy.

decybel8    0

witam to jakie modele pras pasowe polecacie do c-360 ma prasować głównie słomę i siano oczywiście przeczytałem temat i wiem już o jd 550 kronie 125

mariuszd93    489

Zależy ile chcesz wydać na tą prasę? JD550 to dobra prasa więc warto kupić .

Ja używam pasówki VICON RV187 i też bardzo dobra maszyna . W sianie i słomie c360 poradzi sobie gorzej w sianokiszonce :(

mariuszd93    489

Claasa pasowej nie kupisz za tą kwote a walcowa to ROLLAND 44. tylko nie wiedziałem czy też wchodzi w grę? Chodzi ci o pasową czy jakąkolwiek? Pasowa najlżej chodzi więc do c360 według mnie to nic innego tylko pasowa.

jaco512    39

@decybel z NH są nast. modele: 640, 644, 648, 650, 654, 658 prod. do 2002r. Modele Hesstona: 5650, 5670H, 5670auto (pr. do 1992r), 5820, 5850, 5880, 5920, 5930, 5950, 5980

Reno1    134

Najlepsza do c360 jest krone 10-16s sąsiad ma tako i 60 bez problemu chodzi a bele sianokiszonki zbija na maksa polecam bo ja terz mam ale chodzi w renówce 103-54tx 93km.

mariuszd93    489

10-16 i c360 daje radę? :blink: Bestia nie traktor :D :lol: . To tak jak z tym pługiem 4 skibowym na ciężkiej ziemi na 3 biegu :lol:

rafal4610    54

4 skiby i 3. bieg to w podorywce 60-tka idzie :D A w głebokiej na 2. biegu. Co do prasy to sąsiad miał Krone KR120 a teraz zmienił na jakąś Fort i 60-tka zbija sianokiszonke jak głupia. Bele są zbite że po Metal Fach i 80KM są troche gorzej zbite(przynajmniej po wyglądzie po owinięciu folią).

ollo82    1

witam mam zamiar kupic prase new holland 654 i mam male pytanie jakie ona ma zapotrzebowanie na moc -czy uciagnie ja c-360?

Edytowano przez milanreal1

ollo82    1

a czemu jesli mozna wiedziec?a ursus c-385 da rade? amoze sipma 279/1 bedzie lepszym wyjsciem

Edytowano przez ollo82

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtii
      dałem pompe wtryskową do naprawy,przywiozłem naprawioną , zamontowałem ,i nie chce zapalić :-[
      jak ustawić kąt wtrysku.bez momentoskopu? odpwietrzyłem dobrze,próbowałem metodą prób to ustawić i nic , nawet się nie odezwie
      pompa i wtryski są po naprawie ,co robić??
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez Skwarus
      Witam, jak powinien wyglądać ten dolny walec w tej prasie? Niedawno kupiłem i są na nim przyspawane takie "ceowniki" ale wydaje mi się że jest on zbyt ślizgi bo prasa po kupnie zrobiła 70 bel bez problemu a teraz co chwilę przy rozpoczynaniu bela przestaje się obracać i zapycha się za rotorem, jeśli miał ktoś podobny problem z zapychaniem prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu
      Pozdrawiam
    • Przez 120
      Witam mam na sprzedaż prasę niemkę wysokiego zgniotu FORTSCHRITT K 454.
      Stan dobry, brak sprężyny i siłownika hederu. Stoi już kilka lat, była sprawna do czasu przejścia na okrągłe bele. Na części, albo przy odrobinie serca dalej posłuży.
      Więcej informacji pod nr telefonu 783-791-390
      lub email Wojtass_@op.pl.
      Cena :2 tyś zł (przepraszam za błąd)
      Rynarzewo/ kujawsko-pomorskie
      Transport własny, można na kołach(instalacja oświetlenia sprawna)
      Pozdrawiam
      Wojciech