Skocz do zawartości
Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

MFrolnik26    94

Co byście powiedzieli o prasie welger RP 12s czy dobra to prasa no bo czy klaasem 44 czy RP 12 to to oczekiwania na moc mają te same chyba obydwie to rasowe walcówki. Na co zwracać uwagę przy jej zakupie?

Jak w każdej prasie trzeba patrzeć w jakim stanie podbieracz, łańcuchy, zębatki, łożyska na walcach i czy mocno wytarte walce chociaż widziałem prasy z gładkimi walcami. Osobiście jeśli miałbym wybierać między claasem 44 a welgerem rp12s wybrałbym claasa. Kolega sprzedawał w pięknym stanie ale cenił 18tys bez siatki więc się nie zdecydowałem. Co do zestawu c360 3p i claasa to znajomy ze 2 lata temu wziął usługę prasowania kilkadziesiąt hektarów słomy i 3p dawał radę, prasował prawie bez przerwy zmieniali się tylko operatorzy.

mariuszd93    489

W takim claasie sznurek się podaje, kiedy operatorowi pasuje i można flaków narobić, więc spoko i c330 da radę :P

Miałem taką prasę kilka lat i żeby zrobić normalne bele , w dobrym tempie , to c360 jest za mikry , jak zmieniłem na Zetora 7211 to dopiero robota szła B)

Wiadomość z agroFakt.pl

PioBar    0

A wiecie jaka może powinna być wysokość tych frezów na walcach, pytam się tak około ile??

Sup321    9

Welger rp 12s jest lepsza od claasa 44 bo ma zamki na komorze i jeżeli to 12s to powinna mieć siatkę i centralne smarowanie.

rafal4610    54

i gdzieś słyszałem że Welger potrzebuje ciut mniej mocy bo ma walce o mniejszej średnicy. Ile w tym prawdy to nie wiem :P Widziałem jak gość 60-tką po remoncie silnika dobijał słome Blanchotem(to samo co Welger RP12). Traktor miał okropnie ciężko, a bele i tak flaki. Ale myśle że jeśli to przejściowe rozwiązanie to może być na ten rok czy 2

Piotrek1975    318

No i po zakupach nie będzie welgerki rp12 ani claasa 44 , decyzja padła na arobale 12 12s inaczej claas 44 tylko w czerwonych barwach zadecydował stan prasy .

Dzięki za porady.

Edytowano przez Piotrek1975

MaRoO    0

Witam jak prase polecacie tak w granicach 25-38tys? zalezy mi by miala rotor siatke sznurek centralne smarownie. prasowała u mnie by około 500bel słomy rocznie i jakies 100 sianokiszonki. Wiec co polecacie? walcową? pasową? bo do łańcuchowych nie jestem przekonany(uraz z poprzedniej prasy) :) a co do Ciagnika to mam C-385 a jak trafi sie prasa o wiekszym zapotrzebowaniu to mam Pronara 130KM. Prosze o rady i z góry dziękuje

le3o    0

Przeczytałem ten cały temat i nadal nie wiem co kupić do mojego c-360 3p :/

Jaką prasę byście poleili na siatkę do c-360 3p na początek pożniej dokupiłbym mocniejszy ciągnik ale narazie na początek 3p by musiał wystarczyć no i oczywiście maksymalnie do 15 tys.:/

Edytowano przez le3o

Baartekk    4

Przeczytałem ten cały temat i nadal nie wiem co kupić do mojego c-360 3p :/

Jaką prasę byście poleili na siatkę do c-360 3p na początek pożniej dokupiłbym mocniejszy ciągnik ale narazie na początek 3p by musiał wystarczyć no i oczywiście maksymalnie do 15 tys.:/

Kumpel chwali łańcuchowa Krone rc 125

Dodam ze przed zakupem próbował pasówke i mówi ze ta idzie o wiele lżej, i spokojnie 60-iątka sobie z nią radzi :)

askakonik    0

U nas drugi sezon chodzi 60-tka z hesstonem 5540 - robimy tylko dla siebie więc ok 150 bel słomy, 100 sianokiszonki i 100 siana. Bele ładnie zbite, porównywaliśmy z belami sąsiada (robi JD 550 i MTZ 82) i są równie ciężkie i tak samo zbite. Ciągnik radzi sobie bez problemu, z tym, że bele robimy maks 120-130 cm, bo przy większych (160) był problem z układaniem na przyczepach.

Ferdek07    62

nowa czy używana? z nowych metalfach z562 to było by aż nadto, lekko by ciągnik nie miał ale myślę że na twardym terenie sobie by jakoś radził, w końcu c330 zielonkę dowożę taką prasą hehe

bzykuu    5

Moim zdaniem i z tego co wyczytałem w tym temacie to najlepszymi i najbardziej znanymi prasami do c-360 są : Krone 125, Hesston 5650 i JD 550.

3pek    0

Też szukam prasy rolującej do c 360-3p i po przeczytaniu całego tematu już sam nie wiem co robić, możecie coś doradzić cenna tak do 24 tys.

bartek1992    34

U nas drugi sezon chodzi 60-tka z hesstonem 5540 - robimy tylko dla siebie więc ok 150 bel słomy, 100 sianokiszonki i 100 siana. Bele ładnie zbite, porównywaliśmy z belami sąsiada (robi JD 550 i MTZ 82) i są równie ciężkie i tak samo zbite. Ciągnik radzi sobie bez problemu, z tym, że bele robimy maks 120-130 cm, bo przy większych (160) był problem z układaniem na przyczepach.

jak ustawiasz zgniot w tej prasie, ja też mam te prasę dopiero pierwszy sezon ?

Ferdek07    62

co nie za czepisz to pojedziesz najwyżej mniejszy zgniot nastawisz ja z 562 metalfach do c 330 czepiam i też coś ukręci hehe,

michu123    2

Tematy połączone

Witam

Szukam prasy rolującej do małego gospodarstwa a mianowicie mam 15 ha i ursusa c 360 niechce go zamęczać więc chcę coś mniejszego . Cena najlepiej do 12 000 zł jaką bardziej byście polecili zmienno komorową czy zwykłą ja jestem bardziej przekonany do zmienno komorowej ponieważ podobno lepiej zbijają bele szukałem już kilka były nawet w cenie a oto one http://allegro.pl/pr...3421186483.html co byście powiedzieli na takie już 2 na wsi ma je 3 lata i jak narazie bardzo chwalą podobno lekko idą . Aha i na co zwracać uwagę przy wyborze takiej lub innej prasy i co sądzicie do bel jest lepszy sznurek czy siatka?

z góry dzięki za odp pozdrawiam

Edytowano przez KRISTOFORn

bratrolnika    1893

co nie za czepisz to pojedziesz najwyżej mniejszy zgniot nastawisz ja z 562 metalfach do c 330 czepiam i też coś ukręci hehe,

tylko mi chodzi o to żeby robić ładne belki, a nie kapcie co mi się stodole rozlecą, albo jeszcze na przyczepie, a nie mam też zamiaru zmieniać ciągnika tylko po to żeby sprasować raz w roku 7ha słomy i 2x3ha siana

askakonik    0

bartek1992 - zgniot ustawia się małymi sprężynami - z przodu komory. Tak obrazowo: jak staniesz z przodu prasy to masz przed pasami belkę, po lewej i prawej stronie są sprężyny. Jeśli je poluzujesz - rozkręcisz to zwiększysz zgniot, jeśli dociągniesz to zgniot zmniejszysz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtii
      dałem pompe wtryskową do naprawy,przywiozłem naprawioną , zamontowałem ,i nie chce zapalić :-[
      jak ustawić kąt wtrysku.bez momentoskopu? odpwietrzyłem dobrze,próbowałem metodą prób to ustawić i nic , nawet się nie odezwie
      pompa i wtryski są po naprawie ,co robić??
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez Skwarus
      Witam, jak powinien wyglądać ten dolny walec w tej prasie? Niedawno kupiłem i są na nim przyspawane takie "ceowniki" ale wydaje mi się że jest on zbyt ślizgi bo prasa po kupnie zrobiła 70 bel bez problemu a teraz co chwilę przy rozpoczynaniu bela przestaje się obracać i zapycha się za rotorem, jeśli miał ktoś podobny problem z zapychaniem prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu
      Pozdrawiam
    • Przez 120
      Witam mam na sprzedaż prasę niemkę wysokiego zgniotu FORTSCHRITT K 454.
      Stan dobry, brak sprężyny i siłownika hederu. Stoi już kilka lat, była sprawna do czasu przejścia na okrągłe bele. Na części, albo przy odrobinie serca dalej posłuży.
      Więcej informacji pod nr telefonu 783-791-390
      lub email Wojtass_@op.pl.
      Cena :2 tyś zł (przepraszam za błąd)
      Rynarzewo/ kujawsko-pomorskie
      Transport własny, można na kołach(instalacja oświetlenia sprawna)
      Pozdrawiam
      Wojciech