Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

rafal4610    142

@dawidgruby9 no nie wiem czy tak dobrze... W zeszłym roku sąsiad belował 7211 + RP12 i bele były extra zbite. Teraz belował c360 po remoncie i bele są słabo zbite ;) Już siadają w stercie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@jerzy86 temat zapalania się pasów w prasach pasowych był kiedyś wałkowany. Odsetek takich przypadków, że to pas się zapalił jest znikomy prędzej łożysko itp. Wyobraź sobie jakie by musiało być tarcie gumy o np słomę żeby się zapaliła.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

Witam

Czy z tą http://moto.allegro.pl/prasa-welger-rp12-rotacyjna-2-1-samozbierajaca-i2184725285.html prasą ursus c360 będzie miał lekko?

I czy lepiej kupić prasę walcową czy łańcuchową, która będzie lepsza głównie do prasowania sianokiszonki (około 150-200 bel rocznie).

 

p.s.

Na co zwracać uwagę przy kupnie prasy - tego welger'a co powyżej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

zwróć uwage czy na wałkach frezy są bardzo wytarte. Możesz też zerknąć na łańcuchy i ew. łożyska na wałkach. Więcej nie ma co sie psuć w tych prasach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

zwróć uwage czy na wałkach frezy są bardzo wytarte. Możesz też zerknąć na łańcuchy i ew. łożyska na wałkach. Więcej nie ma co sie psuć w tych prasach :D

a tak mniej więcej ile te frezy powinny mieć grubości (od ilu liczy się że są wytarte)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

nie wiem ile powinny mieć ale nie dużo ;) Ja jak oglądałem prasy to niektóre miały całkiem wytarte te frezy :D Wtedy ta prasa już swoje wyprasowała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andre6704    0

Dużo ludzi szuka prasy do c360,kupują ,prasują i chwalą się że chodzą lekko.prasowałem róznymi zestawami i według mnie c360 nawet dobry to sporo za malo żeby zrobić dobry balot. Niektorzy chwala krone bo naczytali sie w instrukcjj ze wystarczy tylko 34km Przeciez krone nie rozni sie budowa od pras cararo morra czy maskara i pobor mocy musi byc jednakowy.Co do stanu uzywek to krone kazda malowana albo ruina a tamte orginal i mechanicznie tez niezle Do c360.moze mala pasowka zdala by najlepiej egzamin jesli bedo dobre pasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
decybel8    0

witam to jakie modele pras pasowe polecacie do c-360 ma prasować głównie słomę i siano oczywiście przeczytałem temat i wiem już o jd 550 kronie 125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Zależy ile chcesz wydać na tą prasę? JD550 to dobra prasa więc warto kupić .

Ja używam pasówki VICON RV187 i też bardzo dobra maszyna . W sianie i słomie c360 poradzi sobie gorzej w sianokiszonce :(


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Claasa pasowej nie kupisz za tą kwote a walcowa to ROLLAND 44. tylko nie wiedziałem czy też wchodzi w grę? Chodzi ci o pasową czy jakąkolwiek? Pasowa najlżej chodzi więc do c360 według mnie to nic innego tylko pasowa.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

@decybel z NH są nast. modele: 640, 644, 648, 650, 654, 658 prod. do 2002r. Modele Hesstona: 5650, 5670H, 5670auto (pr. do 1992r), 5820, 5850, 5880, 5920, 5930, 5950, 5980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reno1    398

Najlepsza do c360 jest krone 10-16s sąsiad ma tako i 60 bez problemu chodzi a bele sianokiszonki zbija na maksa polecam bo ja terz mam ale chodzi w renówce 103-54tx 93km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

10-16 i c360 daje radę? :blink: Bestia nie traktor :D :lol: . To tak jak z tym pługiem 4 skibowym na ciężkiej ziemi na 3 biegu :lol:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

4 skiby i 3. bieg to w podorywce 60-tka idzie :D A w głebokiej na 2. biegu. Co do prasy to sąsiad miał Krone KR120 a teraz zmienił na jakąś Fort i 60-tka zbija sianokiszonke jak głupia. Bele są zbite że po Metal Fach i 80KM są troche gorzej zbite(przynajmniej po wyglądzie po owinięciu folią).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

witam mam zamiar kupic prase new holland 654 i mam male pytanie jakie ona ma zapotrzebowanie na moc -czy uciagnie ja c-360?

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

a czemu jesli mozna wiedziec?a ursus c-385 da rade? amoze sipma 279/1 bedzie lepszym wyjsciem

Edytowano przez ollo82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj