Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

Gogisiov    9

U mnie w wiosce jest claas rolland 44 i chodzi z c-360 i radzi sobe bez problrmu czy to w sianie czy w słomie :) myślę że powinna sobie śmiało poradzic sześćdziesiątka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Aby miała noże to byś musiał brać rollant 46 bo te starsze nie miały o ile się nie mylę, ale do 360 to nie ma sensu, bez noży by ostro dostawała, a z nożami to już w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

44 nie miała noży i z tego co pamięta to podbierak też nie najszerszy bo 140cm. C360 w prsie z nożami nie da sobie rady napewno.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

C-360 ze zwykła belarka stało czy zmiennokomorową ma problemy a co tu mówić o prasie z nożami. Mniejszego ciągnika niż 80KM szkoda zapinać chyba ze do transportu :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJareczek    0

Różne są wypowiedzi ale chciałem zapytać się ostatecznie czy znacie jakąś prasę z nożami której da rade C-360? :) do 15 tys oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Czytaj ze zrozumieniem, C-360 jest za mały do prasy z nożami, chyba że chcesz zamęczyć ciągnik. Możesz wybierać: prasa z nożami + większy ciągnik lub C-360 i prasa bez noży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Może dała by z bulem radę z Krone KR 130 z rotorem ... Najlepiej to sobie kup jakiegoś Ursusa c-385 lub podobnego za grosze i do tego jakaś prasa z nożami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

u mnie w wiosce też śmiga C-360 & Rollant 44 i jeździ na 3 szosowej :o dziwi mnie to trochę ale ciągnik za ciężko nie ma, tylko przy dobijaniu redukuje do 2 i potem znów na 3 i jedzie dalej, tylko trochę szkoda mi tego ciągnika :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do 15 tys to mozna kupic belarke z nozami ale co z takiej przeciez to bedzie zlom albo czegos nie bedzie miala ale jesli chcesz ciagac 360 claasa to walkowa 44 bardzo popularna prasa do malych ciagnikow albo claas 16 pasowy malo ich jest ale przy niej 60 nie bedzie tak obciazona jak przy 44 . do 60 mozna jeszcze podczepic krone kr125 ale to juz lancuchowa lecz napewno lepsza niz sipma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

umnie pracowala c360 z claasem rollantem 44 na zarobku to nawet dawala rade bele byly nawet rowne i dobrze zbite


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

tak tylko ile tą 60 porobisz?? dobija belki tak do 200 albo 220 i zrób w sezonie 100 bel kiszonki i ok 100 słomy i nie daje ci więcej niż 3 sezony i silnik do roboty. taka prawda. kumpel ma mf255 i rolandzika 44s i kupił MTZ-ta bo ferdzio już zdechł. Tak więc jak ktoś wyżej napisał kup sobie tą 80-tkę czy coś w tym stylu i dopiero będzie przyjemność z pracy a nie męczarnia sprzętu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Krone 130 z nożami mogło by być jak by traktor nie dał rady to noże można zawsze je schować jednak myślę że 60 sobie poradzi może prędkość nie będzie imponująca ale 3 polowa i zbierasz spokojnie. KR 10-16 ciągam znacznie większym ciągnikiem jak 60 ale ta prasa chodzi super lekko więc myślę że 130 będzie podobna . Jak dorobię 3 wyjście hydrauliki do 60 spróbuję podpiąć tą prasę jestem prawie pewien że da radę i na ciasnych kawałkach będzie dużo lepiej chodzić jak ciężki ursus. Największy problem jest w cenie bo za tą kasę nie wiele kupisz prasa będzie strasznie zużyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Dlaczego polska ? bo brana na PROW i kasy niestety nie starczy na inną. Dlaczego do 360 ? Bo kupuje też ciagnik 80 KM jednak będzie miał tura wiec w tym samym czasie mogę zbierać. Wpisaną mam bodajrze Unia DF 1,8 ale zastanawiam się która jest lepsza czy unia czy warfama czy metal fach czy sipma. Prasa będzie przeznaczona zarówno do słomy jak i siana i sianokiszonki (owijarkę też chce kupić). Wiem ze najlepsza byłaby z rotorem jednak wydaje mi się że 60 nie da rady. Z drugiej strony przeciez będę miał większy ciągnik więc czemu nie tylko czy ten rotor tak naprawde mi się przyda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Na rotor to i te 80 km może czasami nie wystarczyć.Jeżeli prasa ma być głównie pod C-360 to lepiej o nim zapomnij.Ja mam Metal-Fach z tego roku i chodzi przy Zetorze 64km i powiem Ci,że daje radę chociaż bywa niekiedy,że ma ciężko.jednak ani razu jeszcze prasa mi go nie zatrzymała.Ogólnie dobra maszyna prosta w obsłudze i budowie. To tyle, na temat innych ...to sąsiad ma Z 279\1(Sipma)-mam co do niej trochę mieszane uczucia po bliższym zapoznaniu się.O pozostałych to się nie wypowiadam bo nie miałem z nimi żadnego do czynienia.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

nie myślełem jeszcze o niej (feraboli) pierwsze słysze... Odnośnie rotora to tak naprawdę nie wiem czy mi sie przyda chciałbym żebyście mi powiedzieli po co jest tak dokładnie ten rotor (rozumiem że do lepszego zagęszczenia beli), ale czy gra jest warta świeczki ? Mam ok 6 -7 ha łąki +3 ha lucerny i żyto będzie czy to bedzie pomocne (rotor)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

sam rotor to szybciej przenosi materiał do komory, po prostu go wpycha tam, a rotor z nożami to dodatkowo sieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

@aster453 a ile bel rocznie będziesz zbierał że chcesz belować i jednocześnie zbierać ? Jak masz brać traktor 80KM to do niego podpinaj prase ;) Zawsze lepiej zbijesz, mniej traktor przeciążysz i komfort lepszy ;) Ja jak zwoziłem w tym roku słome to 1 przyczepą(10 rolek) przez dzień zwiozłem 80 rolek ale późno zacząłem, długa przerwa na obiad. Myśle że 100 można śmiało zwieźć, a jakby zapiąć 2. przyczepe to już można poszaleć ;) Ja mam forda 65KM i nim beluje i nie wyobrażam sobie belowania c360(choć też mam). To zupełnie inna bajka ;)

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Jeśli chodzi o słomę to zbieram ok 30 - 40 przyczep słome (w balikach - kostkach). Nie wiem ile to będzie w belach. Ok 15 przyczep siano z pierwszego koszenia i 10 z drugiego wszystko do tej pory małe baliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo123    4

witam ja mam unie famarol 1.8v pracuje z ursusem c 360 i daje rade polecam bo dobra praca zobacz sobie w mojej galeri film i Zdjęcia to sam zobaczysz jak sobie daje rade. A co do tego rotora to on rozprowadza zbierany materiał po całej komorze zwiania, a tnie to siekacz, siekacz to masz w famarol 1.8 vd...

Edytowano przez wojo123

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Ale pracuje na najmniejszym zgniocie więc bela nie jest chyba najlepiej ściśnięta i na dworze jak jest przechowywana to ja przeleje tak ? Po co są te różne rodzaje zgniotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy86    9

Ja mam starego welgera rp15 i chcę zamienić na coś mniejszego. Zastanawiałem się nad prasą pasową ale oglądając ogłoszenia znalazłem kilka sztuk w których pasy się zapaliły.

Wiecie może od czego one się palą i czy często to się zdarza? Boję się o ciągnik ohmy.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj