Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

Bartek72511    81

Ja to pierwszy raz słyszę o takim rozwiązaniu, ale jak dla mnie to pomysł trochę lipny, i nie potrzebne kombinacje;) Na samochód to Ci wejdzie na bank, popatrz na zdjecie prasy, tam gdzie pasy ma 1,2 to to po bokach na pewno nie ma metra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Bo trochę się pomyliłem, ten samochód ma 2 metry

Mógłby któryś z uzytkowników takiej prasy zmierzyć ją dzisiaj, Te podobne wersje będą miały chyba też taką samą szerokość,

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Zna lazłem pare ofert w internecie:

Hesston 5700 http://otomoto.pl/hesston-A39582.html

 

hesston 5670 http://moto.allegro.pl/fiatagri-hesston-5670-new-holland-class-krone-i1520508695.html

 

Co myślicie o tych prasach, ta 5700 to chyba brakuje w niej 2 pasów, tak mi się na zdjęciu wydaje? Czy ta 5700 robi belki szerokie na 120, i czy też jest zmiennokomorowa? Co myślicie o tych prasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Pasy kupuje się o takiej samej szerokości jak w prasie i przeznaczone do pras (a nie zwykłe transmisyjne). Ceny są różne od 60 do 160 zł za metr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A ile metrów potrzeba do tych pras hesston, chyba mniej niż do john deer, bo czytałem, że nawet 15 metrów jeden

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubas    0

Ja mam krone 120 jestem bardzo z niej zadowolony u mnie zrobiła 6000 bel i jedno łozysko wymieniałem a jeżdzę ursus c 360 siano,słoma.Jedyną wadą to wąski podbieracz.POLECAM MAŁE ZAPOTRZEBOWANIE NA MOC I MAŁO AWARYJNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

My jak się orientowaliśmy ostatnio to transport ciężarówką ( cała naczepa do dyspozycji) to euro za kilometr, wiec cena już by Ci nie mała wyszła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matirp12    10

ja polecam Welger RP12 do C-360 daje rade bez problemu moim zdaniem

 

Edytowano przez matirp12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Z farmą będzie miała ciężki żywot (komora walcowo-łańcuchowa), lepiej szukać czegoś na łańcuchowej komorze gdyż lżej pracują (np. simpa classic lub jakaś używana krone kr) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czy 60-dziesiatka da sobie rade z prasa sipma farma II obwiazywacz siatka.

 

Kolega pracuje podobnym zestawem ale to katowanie sprzętu, robi takim zestawem ok 800bel rocznie i co 4 lata silnik do remontu się nadaje. Nie masz mocniejszego ciągnika?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adik3603    0

Witam

Ja mam prasę RIVIERRE CASALIS RC115 i w c-360 3p chodzi lekko i cicho nie potrzebuje dużej mocy ponieważ jest pasowa i na hydraulicznym docisku

bale są zwinięte tak samo mocno na początku jak i na końcu

presje nią siano, słomę, sianokiszonkę

I mogę powiedzieć ze te prasy są tanie i większość w okolicy to prasy pasowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

Witam

Ja mam prasę RIVIERRE CASALIS RC115 i w c-360 3p chodzi lekko i cicho nie potrzebuje dużej mocy ponieważ jest pasowa i na hydraulicznym docisku

bale są zwinięte tak samo mocno na początku jak i na końcu

presje nią siano, słomę, sianokiszonkę

I mogę powiedzieć ze te prasy są tanie i większość w okolicy to prasy pasowe

Jak zachowuje Ci się ciśnienie przy prasie ?

Bo mam taki problem że jak podłącze do mojej 60 prasę i nabije ciśnienia to powoli schodzi.na jednym wyjściu w ogóle nie trzyma a jak zamienię węże to schodzi ale powoli. przy c330 mam dodatkowy rozdzielacz na błotniku i na obydwóch wyjściach trzyma tak samo, nie schodzi olej, więc problem pewnie tkwi w c360. Tylko co zrobić bo prasowanie już niedługo..

Mam prasę Massey Ferguson 828, to to samo co Rivierra Casalis/Vicon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Być moze rozdzielacz. Jak prasowaliśmy Sipmą to właśnie siadł nam rozdzielacz bo przy nabijaniu olej pod ciśnieniem jest wracany do ciągnika? przynajmniej tak mi się wydaje i jeżeli rozdzielacz nie trzyma ciśnienia belki będą dosłownie flaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekSI    0

Zamierzamy zakupić prasę z firmy Metal-Fach Z 562 jak oceniacie czy 60 nie będzie miała za ciężko prasa ma być używana wyłącznie do słomy i siana w 99% nie będziemy robić na usługach. Czy te nowe prasy z 2011 mają tylko inny wygląd czy coś się jeszcze w nich zmieniło. Ile potrzeba wejść hydrauliki do tej prasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Będzie miała ciężko, czarna chmura nad ciągnikiem przy dobijaniu beli. Silnik długo nie pociągnie chyba że na niskim zgniocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

Zamierzamy zakupić prasę z firmy Metal-Fach Z 562 jak oceniacie czy 60 nie będzie miała za ciężko prasa ma być używana wyłącznie do słomy i siana w 99% nie będziemy robić na usługach. Czy te nowe prasy z 2011 mają tylko inny wygląd czy coś się jeszcze w nich zmieniło. Ile potrzeba wejść hydrauliki do tej prasy?

 

Mam taką prasę zakupioną rok temu, posiadam traktor 81 KM, lecz moją Z562 ciągam Ursusem 3512, prasa jest tak lekka, że radzi sobie przy niej nawet w jeździe pod górkę belując. dobija bardzo dobrze. stopien dobijania oczywiscie da się regulować

potrzebno jest tylko jedno wyjście hydrauliczne

Edytowano przez DrJoint

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Najproścej odpowiem -DO C 360 FAMAROL df120.18v.Badziewie,że do końca życia to będę wspominał.1 rok nie zwijała(grzebień byl zalożony od prasy z nożami),NA ZIMĘ zabrali i wymienili klapę na inną,(Mordega poprzedni rok),2011 ustawłem czujniki ,żeby w końcu wychodzily belki i łańcuchy ciągną się w piz..u,do tego otwiera się rygiel z jednej strony ,a do tego część towaru wyrzuca do góru.Zaznaczam,że raczej dbam o sprzęt,ale takie cudo to tylko do 60-siątki-(za mało mocy zeby dobić belkę i narzekać na prasę.)

Dlatego też polecam z-224 i tą którą opisałem (może przy 60-tce wytrzyma)

Edytowano przez KAROL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytusT1    0

Ja mampodobne przejscia z metal fachem nie dziala tam nic nie zdarzylo mi sie zrobic 20 bel zeb nie wysiasc albo sznurka nie zlapie i nie wiarze albo lopatka podajaca go sie zlamnie a jak juz zalozylem siatke to noz sie nie otwier i nie lapie siatki A jak sie go ustawi ze siatka przejdzie to jej nie utnie 2 razy zmieniany podbieracz sewis juz nie chce tego robić mówią ze to gów.. i kogoś z fabryki przyślą gów.. straszne odradzam wszystkim a propo nowej zmnienili kolor i wlozyli noze rozmawialem z kolesiem z serwisu o jego wrazeniach z uruchamiania tego cuda mokra trwa wszystko no nozach owiniete jak sucha i sie nie owija to mowi ze dlugo nie pochodzi bo wszystko miekie jak maslo a przy nozach wiadomo przeciazenia większe.

Edytowano przez nasil90
Pisanie z Cap Lockiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adik3603    0

atlas22

Musisz trzymać ciśnienie na docisku(docisnąć wajchę od hydrauliki do końca i nie będzie ciśnienie uchodziło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJareczek    0

Czy sześćdziesiątka poradzi sobie z taką prasą bez większych problemów?? A jeżeli nie to jaką prasę polecacie? Ważne żeby cena nie przekraczała 15 tys miała noże i w miare szeroki podbierak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj