Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

rafal4610    142

znajomy ma krone 125 i beluje słome i sianokiszonke i c360 nie mam lekko... Przy dobijaniu to go z daleka słychać i widać jak dymi :o Tylko on nie żałuje ibije ile c360 da rade :D Teraz zapiął tą prase do mf 3080 bo mówił że szkoda c360 męczyć. Chyba że nie będziesz mocno zbijał to da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Krone kr125 jest bardzo lekka w pracy, mam taką prasę i kiedyś prasowałem nawet c-330. c-360 to spokojnie będzie dawała radę. Twój znajomy to chyba przesadzał z tym dobijaniem tej sianokiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

On mówi że jak zbijać to zbijać a nie później kiszonka pleśnieje bo nie jest zbita ;) Słome tak samo bo nie okrywa pryzmy i mu nie mokną tak bardzo. Co to za bela jak nie jest dobrze zbita? To flak a nie bela i później trudno do obory ze sterty przywieźć bo sie rozpada :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

c-330 i c-360 to nie ciągniki do pras i wmawiać sobie można bo ktoś wrzucił filmik jak c-330 śmiga z krone lecz to jest czysta abstrakcja:D gdzie do solidnego balota takiego kuca :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Każdy orze jak może, nie każdy ma duży ciągnik. Ja jeszcze żadnego balota z sianokiszonki nie wyrzuciłem. Najlepiej to doświadczyć jak to jest na własnej skórze, a nie sobie coś wyobrażać, jak to co nie którzy robią, a wogóle takiego zestawu nie mieli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Miałem taki zestaw ze sipmą 276/1 i sie bidulkę dojechało na śmierć :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ja jak jezdzilem w zeszlym sezonie u znajomego pronarka Z500 to normalnie do "60" podczepilismy prase i heja w pole :lol: Ale to byl tylko jeden dzien bo zetor nawalil i nie bylo innej mozliwosci.Znajomy i ja stwierdzilismy ze jego "60" jeszcze nigdy nie dostala tak po garach jak przy prasie :lol: Najgorzej stekala przy dobijaniu belki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Pisząc zestaw miałem na myśli tylko i wyłącznie C-360+Krone kr125. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Pan tomi382 ma racje Ursus C-360 do prasy się nie nadaje podczas gdy ma chodzić zestaw z sianokiszonkach !

 

Musi być coś większego np. C-385 bo ma jakieś 74KM albo coś nowszego U-912 - tu już jest 81 KM. I nie ma co tu opowiadać, że C-330 dobrze zbije sianokiszonkę bo jest to nie prawda - opowiadają bzdury ! c-360 może jeszcze ale jest to zapewnie też żyłowanie traktora !

 

Ursus 360 przy prasie to może przy sianie, słomie ! A C-330 to możesz sobie potraw dla bydła na wieczór codziennie pozbierać trochę jak się nie chce ładować ręcznie na przyczepkę :lol:

 

Przysłowiowa 80-tka to w cenie 360 jest :)


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
Napisano (edytowany)

Perip do mnie nie na Pan bo na Pana trzeba mieć "wygląd i pieniądze" ;)

Pisałem gdzieś że prasowałem sipmą 276/1 na 2 szosowej słomę dokładnie żeby było szybko ale przy dobijaniu silnik stawał :D to wtedy się wiedziało że trzeba puscić sznurek :mellow:

Mokrą trawe zrobilismy na próbę żeby zabrać z pola bo szkoda łąki to jechałem 3 lub 2 polową bo nie dawała rady. Na wiosnę przeszła kapitalny remont bo lało się z silnika jak z rynny. Co chwilę puszczały sruby z "ósemki i wymienialiśmy simeringi bo olej uciekał ze skrzyni na sprzęgło, dwa razy wymieniane sprzęgło z powodu zaolejenia i wielokrotnego przypalenia bo wciskasz sprzęgło wałek staje a z pełną komorą ruszyć wałkiem bez przypalenia nie było mowy i doczekałasię generalki i doszliśmy do wniosku ze wiecej wyniosą remonty jak to paliwo wcale nie zaosczędzone bo c-360 cały czas na max obrotów. A szóstka elegancko szybko i niewielkich obrotach płynie z nią na polu. MTZ 82 też świetnie sobie radzi B) i mało pali więc wszelkie bajki typu c-330 to traktuje jakby tego posta nie było B) a c-360 to wielce współczuje właścicielowi ze tak się męczy nieświadomie :P

EDIT Perip nie masz do mnie daleko to wpadnij moze byś konia kupił albo kucyka ;)

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Po pierwsze Sipma, a Krone to są wogóle inne prasy. Sipma (120x120) potrzebuje jakieś 20KM więcej od kr125, wiem zaraz się odezwą znawcy, że nieprawda. Kiedyś sąsiadowi się zepsuł Zetor i prasowałem jego Sipmą, więc wiem co piszę, w sianokiszonce prawie ją zagotowałem. C-360 to słaby ciągnik, ale z kr125 to zgrany duet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

@tomi382

 

Ta święta prawda ! Bajki opowiadają nie którzy jak by wcale nie pracowali podczas prasowania takimi prasami i zestawami !

 

Szukam Ursusa U-912 myślę, że da sobie radę z moją nowo nabytą Sipma Z-279/1 z blokadą mechaniczną !

 

Konie to nie ale zapytam znajomego z Wrocławia bo szukał konia jesienią i nie mam pojęcia czy kupił czy nie - zapytam. Z ja bym kupił cielęta - byczki mięsne :D


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Akurat PeriplPl prasowałeś takim zestawem i wiesz wszystko najlepiej. A skoro masz Sipmę to bez awaryjnej pracy pozostaje tylko życzyć :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Nie pracował na własnej skórze, bo dopiero w tym sezonie będzie własnym sprzętem prasował (poprzednio wynajmowałem zestaw prasa-traktor-owijarka) i facet nie przyjeżdżał C360 tylko Belaruem 920,3 a ma C360 i przed zakupem 820 i opowiadał jak próbował C360 prasować sianokiszonkę trochę morką jeszcze bo chciał zdążyć przed deszczem to C360 gasła a klapa to sama się otwierała i tak się nadenerwował, że zrobił 5 belotów i pojechał do domu - a trawa zmokła i przeznaczył ją na siano.


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

@wertus Srały muchy będzie wiosna :) O Sipmie ludzie puścili popyline i każdy to powtarza. Jak ktoś przesmaruje ją raz przed całym sezonem w którym robi minimum 1tyś bel to się nie dziwie. "kto smaruje ten jedzie" zawsze sobie to powtarzam, czy dziennie ma zrobić 5 czy 50bel to zawsze najważniejsze elementy trzeba przesmarować. Poczciwa 60 da rade z łańcuchowa nawet z hydrauliczną blokadą komory. Tylko silnik musi być zdrowy co jest rzadkością u większości rolników kompletujących taki zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Prawda prawda :D - plusika masz @Dodi

Ursus C360 jest Ursusem ale nie u wszystkich takim samym :D

Jeden ma silnik od Zetora, drugi skrzynie a jeszcze jeden musi remont silnik przeprowadzić bo ciśnienie sprężania ucieka :D a jeszcze jedne przestawia pompę wtryskową i modernizuje rozrząd :lol:

 

Smarować smarować i smarować a się pojeździ lata ! - jest takie sformułowanie w reklamach leków - " przed użyciem zapoznaj się z ulotka, albo skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceuta" to w przypadku prasy tak samo jest - instrukcje obsługi i tam wszystko jest opisane jak co i po ilu smarować jak ma być wyregulowane podzespoły prasy :D jak się nie czyta to ma się potem efekty i opinie, że Sipma Polska to złomy.

 

P.S. Konstrukcja Sipma jest wykonana z grubszych profili oraz blach niż zachodnia prasa !


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Ta "popylina" co tak ją ludzie puszczają o Sipmie to skądś się wzieła. U mnie sąsiad ma z 2006 roku kupował nową i jak widzę jak się męczy to szkoda mi go. Robił już wszystko od podbieracza po przekładnię kątową. Równie dobrze można nazwać "popyliną" stwierdzenie, że Sipma to sprzęt, który może konkurować z niezawodnością z zachodnimi maszynami :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Jednak kupiłem prasę firmy Morra . Prasa ma regulację dyszla i zaczepu (dyszel i zaczep może obrócić się o 180 st) jest lekka ma zamki , posiada 1 węża i ogólnie to jest stworzona do c-360 . Gdyby c-360 miała za ciężko to prasę zapinam do belarusa 52 (ma 65KM) i problem z głowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTO0808    1

Witam mamy w zamiarze kupić prase do naszej sześćdziesiątki i tu moje pytanie jaką prase wybrać żeby się nie zamęczyć ciągnika, na co zwracać uwagę przy kupnie prasy?

Zastanawialiśmy się nad Krone KR 125 lub 130 czy to dobry wybór?(Jeśli by mógł ktoś napisać coś o tej prasie jak z awariami i częściami).

Fundusze na to przeznaczone są niewielkie max. 15 tyś.

Prosze o podpowiedzi pozdrawiam Czazal ^^

czesc ja szescdziesiatko ciagalem prase walkowo welger rp12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtra987    0

Witam mamy w zamiarze kupić prase do naszej sześćdziesiątki i tu moje pytanie jaką prase wybrać żeby się nie zamęczyć ciągnika, na co zwracać uwagę przy kupnie prasy?

Zastanawialiśmy się nad Krone KR 125 lub 130 czy to dobry wybór?(Jeśli by mógł ktoś napisać coś o tej prasie jak z awariami i częściami).

Fundusze na to przeznaczone są niewielkie max. 15 tyś.

Prosze o podpowiedzi pozdrawiam Czazal ^^

 

Ja ci polecam JD550 umnie chodzi z C 360 3P i siana potrafi dobic na maksa , belki w sianie 120 na 140 i bez problemu robi . Słomy jeszcze nie prasowałem bo kupiłem ją po żniwach a dałem za nia 15 tysiecy

Prasa jest zmiennokomorowa 120/90-180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Rozglądnij się wokoło siebie i zobacz jakie sąsiedzi mają !

Porozmawiaj z jednym, drugim, trzecim wytłumaczą Ci co i jak dlaczego i będziesz bardziej zorientowany :rolleyes:

 

Ja tak zrobiłem ! Sąsiedzi i znajomi w okolicy mieli Sipma to ja też kupiłem Sipma-e. W razie czego będzie można sobie czego w gestii sąsiedzkiej razem coś wskórać jak się coś popsuje jednemu czy drugiemu (nie są to nowe maszyny i mają prawo nawalić podczas najważniejszych prac polowych).


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel675    0

Własnie jestem na kupnie prasy ... najlepiej żeby była do 60tki .Prasa miał by głównie chodzić w kiszonce ale prasowała by tez siano i słomę z 12 ha .

 

Co myślicie o JD 550 ?? Chodzi mi głownie czy zwinie sianokiszonkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

JD to dobry wybór. Zwinie "wszystko" i ma dobry zgniot. Na forum jest kilku użytkowników którzy ciągali JD C-360, zajrzyj do galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj