Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

tomi382    99

Bo zmiennokomorówka trzyma ciągle pasy pod obciżeniem ale musiały być sparciane i trzymane pod chmurką bo nie mogą się zerwać tak poprostu, co do łańcucha to jak natłukła ileś tysięcy bel to czemu się dziwić, niemcy wyssali z niej wszystkie soki a polak się męczy. Zdecydowanie prasa od nowości w Polskich rękach wytrzyma dłużej i urwanie łańcucha to tylko >1% w całej historii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Do c-360 to jest kilka ciekawych pozycji Jd 550, Krone kr125/kr130, Welger Rp12, Carraro lub inaczej Mascar Corsa, Galligani, Sipma Z-279/1, Warfama z-543. Co do tych włoskich to szukałbym zadbanego egzemplarza, z częściami różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Ech widzę że w tym temacie spory nigdy nie zanikną ;) Pas żeby pękł to musi być nie wiem nacięty naderwany bo nigdy tak po prostu się nie zerwie co innego łączenia na spinkach ale to też rzadkie przypadki. Fakt pasy najlepiej jak są karbowane nie popuszczą zwijanej masie ani trochę. Podkreślam to jeszcze raz każdy będzie chwalił swoje a sąsiad ma walcówkę i widziałem co się stało z belką słomy prasowanej w południe jak spadła z przyczepy...po prostu się rozsypała.

 

@rafal4610 a Twoja gallignani ma stały rozmiar beli 120x120 ale pasy w komorze są na początku przy sobie i zwija od samego rdzenia tak? Jak stałem przed wyborem prasy prawie już 3 lata temu to dzięki temu forum zdecydowałem się na JD 550 zrobiła u mnie ponad 1000 bel bez żadnej awarii jestem z niej bardzo zadowolony, a oferował mi też facet gallignani sam miał taką u siebie i bardzo polecał zdecydowaliśmy się na JD i nie żałujemy


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

moja jest stało komorowa 120x120 i dobija jak stało komorówka czyli na koniec beli. Jest to troche wada ale za takie pieniądze to lepszej nie mogłem znaleźć;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Byłem przekonany że ma max i jedyny rozmiar beli 120x120, a że dobija jak każda zmiennokomorowa od środka beli ;[


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Też szukam żony (zielonej) dla Ursusa C-355 :D

Ale oglądałem parę w okolicach 15-17 tys. zł roczniki 1994-1997 - same dojechane - do małych naprawa ! Ale części są w sklepach i rozsądnych cenach - to ważne!

Ja szuka prasy Sipma po 2000 r. Farma/Farma II ;) 23-25 tys. zł ciężko coś kupić jest...


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Byłem przekonany że ma max i jedyny rozmiar beli 120x120, a że dobija jak każda zmiennokomorowa od środka beli :D

to jest zwykła stało komorówka tylko że pasowa ;) Tam jet kilka "grup" pasów o dł. ok. 170cm każdy. Jak na wiosne bd zmieniał pas to zrobie fotke i wstawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

@rafal4610@

 

A jak się sprawuje tak prasa stało-komorowo-pasowa ?


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

chodzi bez zarzutów. Mam ją dopiero jeden sezon ale nie narzekam. Ciągnikiem 65KM zbijam że nie mogą szpilami podnieść ;) Nie miałem żadnych awarii tylko pasy są kiepskie i sie kilka razy urwały a tak po za tym to super prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

To super, że Ci się spisuje :D świetnie

 

Ja tam muszę poszukać jednak coś nowszego ze pras Sipma (2001-2003) (bo będzie mi służyć aż do emerytury)

..tylko nie wiem czy C-355 uciągnie w sianokiszonce Z-569/1 >? Jak Panowie myślicie ? Może ktoś już takiego faktu doświadczył ?


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Uciągnąć to uciągnie, ale będzie to katowanie ciągnika. Dużo lżej chodzi Z-279/1 i lepiej taką prasą dobijesz sianokiszonkę(szukaj z zamkami mechanicznymi). Ja na twoim miejscu to szukałbym coś zagranicznego, nie wiem czy jest sens kupować starą, dojechaną Sipmę(zielone są bardzo awaryjne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Hehehe zobaczymy czy C-355 dla radę sobie z prasą Z-279/1 z zamkami w sianokiszonce ! bo taką zakupiłem... i przekonam się na własnej skórze

Będę jak "Pogromcy mitów " z Discovery :D - czy obalę mit, że poczciwa 60-tka da radę sobie z tą prasą w sianokiszonce :D


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Spokojnie da sobie rade. Ja na twoim miejscu dorobiłbym sobie wyjść hydraulicznych z tyłu. Ja przerobiłem w 60 na 4 i zaworem trójdrożnym zmieniam sobie pary z komory na podbierak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hawkblizyce    0

Witam. Co sądzicie o prasie jd 570 czy by ltz 55a dał sobie radę przy belowaniu. Ma 55KM ale u nas są górki (wyż. krakowsko-częstochowska) Myślę np o takiej: http://moto.allegro.pl/prasa-rolujaca-john-deere-570-1997r-nie-540-550-i1403548000.html Czy do owijania elektr. wystarczy aku 12V? Ewentualnie mamy jeszcze mf 65 posiadający silnik 60 KM (chyba) ;) Co możecie powiedzieć o jej sprawności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Wszystko zależy jak duże chcesz robić bele, im większa tym będzie miał ciągnik ciężej. Sąsiad robi Jd550 c360-3p, ale bele 120x120 to spokojnie daje radę. Do owijania powinno wystarczyć zasilanie 12v, większość pras tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hawkblizyce    0

Interesują mnie bele 120X120 to standard, ale się boję że zamęczymy LTZ-a :unsure: z tą prasą, i czy owijanie elektryczne jest lepsze od owijania hydraulicznego? Czy komputer będzie pasował do mojego traktora (gniazdo)? Mam przy nim 2 wyjścia hydrauliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Komputer podłącza się zazwyczaj pod gniazdo od zapalniczki, takiej jak w samochodzie 12v. LTZ nie będzie miał w niej tak źle, a powiedziałbym że lżej jak w łańcuchowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

ojj... już mam na podwórku swój nowy nabytek i jak podczepiłem co C-355 i chciałem spróbować maszynę to za słomę się zabrałem prasować z sterty - i nie ma traktor tak lekko jednak! a co dopiero w sianokiszonce... myślę że Sipma pasuje bardziej do U-912 albo C-385 - coś o większej masie i mocy pod maską - mówię o sianokiszonce


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Kolego i wkońcu poznałeś prawdziwe oblicze. W każdym temacie powtarzam że do siana i sianokiszonki tylko 80KM a w słomie jest ciężko z 50KM. Lecz mnie nikt nie słucha a szkoda. A Ci co prasują małymi ciągnikami nie wiedzą co mogą ciągniki 80KM i jak sprawniej idzie praca a jaką sipmę dokładnie kupiłeś:)

A ile wyjść hydraulicznych potrzeba? Kupujemy pierwszą prasę zwijającą no i trzeba się trochę dowiedzieć.

Zwykle potrzeba dwóch wyjś a rzadkością są trzy przewody zasilające

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

c360 da rade tylko znajomy ma podobną i tam jest hydrauliczny docisk pasów i mówił że jak da większe ciśnienie to pasy pękają bo są gładkie a nie karbowane. Do tego u niego potrzeba 4 wyjścia hydrauliczne. 1 i 2 do klapy bo nie ma zamków, 3 podbieracz, 4 docisk pasów i dał za nią 8 tys zł ale do tego rozdzielacz 3 sekcyjny, przewody itp. to go drogo wyszła i mówił że drugi raz by jej nie kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

A co myślicie o prasach marki krone?Chcę zapiąć c-360 do takiej prasy. Na razie miałem włoską prasę Omas LP 100 jest to prasa która robi bale 100:120cm, jest fajna ale nie ma zamków tylko na siłownik klapę. C-360 przy tej prasie nie czuł żadnego obciążenia. P Więc chcę kupić coś zamkami i najlepiej na siatkę. Cena do 25tyś.No i krone mi pasowałoby. Mam przyczepę samozbierającą z tej firmy. Ma 22lata ale jest taka że niektóre nowe przy niej wysiadają. Ma 35m3, podbierak 2m, regulację szybkości posuwu (ale posuwu nie da się wyłączyć), rotor bierny(ma przy podbieraku takie tarcze)Ma też swoje wady np.ręczne podnoszenie podbieraka, wolny posuw. Ale powiem wam że to jest w sam raz dla c-360. Ten jej układ zbierający składany do tyłu dzięki któremu mogę c-360 zbierać na 3 przy obrotach 1600 i to wały które mieszczą się ledwo pod maską. Mogę zbić tak że siano na przyczepie jest ubite jak w kostce i c-360 tego nie czuje. I w tej przyczepie to niema że się zatka gdy jest za dużo to podbierak lekko się podnosi i przepuszcza to czego nie zbierze. Ale gdy tylko zauważę że jest za dużo to chwilka 3,4s postoju i gaz. Mam pytanie jak ona zbiera. Chodzi mi o prasy 120,125,130?I ogólnie o tych prasach?

PS.Nie ma ktoś strony do krone gdzie są dane techniczne tych pras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj