Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartek1992    145

Dzięki za odpowiedz. Otóż u mnie jest odwrotnie jak dociągnę sprężyny to lepiej zbija, a jak kupiłem i były poluzowane to po pewnym czasie bele na polu robiły się płaskie, dokręciłem te dwie śruby prawie na max i jest ok. A powiedz mi jeszcze ile razy przesuwasz prowadnicą jak owijasz bele i na jaką prędkość ustawioną ?

Edytowano przez bartek1992

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

Na sianie i sianokiszonce jedno przejście sznurków (owijam na 2 sznurki), na słomie dwa razy, lub zatrzymuję co jakiś czas - mam przerobiony sterownik, żeby można było zatrzymywać prowadnice. jeśli chodzi o prędkość to nawet nie wiem, że ją się jakoś ustawia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To ile razy bela jest owinięta sznurkiem?

Edytowano przez Marinkoland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

Witam.

Poszukuję małoawaryjnej i prostej w budowie prasy zwijającej robiącej belki minimum 80-90cm do c360 do 15 tysięcy.

Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

do 60-ki krone łańcuchowa powinna być dobra chociaż ja deutz fahra walcową ciągałem swoją 60-ka dwa lata ale trochę cieżko miała przy niej i za 15 tysięcy może być trochę za mało na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

@Buszido W tej cenie co napisałeś to np. Hesston 5670, JD 545 lub 550, MF 822 lub odpowiednik Vicon. Szukaj zwracając uwagę bardziej na stan niż markę prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

@mariuszd93, tyle to i ja wiem :P Bardziej chodziło mi o to czy części z KR 125 (bardziej popularna) pasowały by do KR 100 (mniej popularna) ;)

Edytowano przez Buszido007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pytasz czy w ogóle są jakieś różnice , a teraz zgrywasz cwaniaka że wiesz :P:D .

Niektóre części na pewno sa takie same , ale na pewno nie wszystkie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@mariuszd93, oj tam :P

A c360 dałaby rade z Kr 100?

W moich stronach znajomy ciąga KR125 c360 3p i twierdzi że daje sobie radę , w KR100 będzie lżej bo i komora mniejsza , więc myślę że da się robić , nie będzie to na pewno robota wyczynowa , raczej na swoje potrzeby .

 

@semos za takie pieniądze , to można kupić np jd 550 w super stanie,lub inną pasówkę i robota nieporównywalnie lepsza niż Claasem ,wiem bo miałem claasa 44s a teraz mam Vicon rv187

 

@buszido odnośnie filmiku to śmiech mnie porywa jak patrzę z jaką łatwością gość wbija widły w belkę :D :lol: :P i to nie od dna tylko z boku , świadczy to o baaaaaaaaaaaaaaardzo kiepskim zgniocie beli :P

Edytowano przez mariuszd93
  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

ja w tym roku z przymusu belowałem 60-tką z moją Gallignani. Zgniot ustawiłem jak dla Forda i wio. Ku mojemu zdziwieniu nawet ładnie to szło. Na równym to i na 2. biegu zdarzało sie dobić. Ale niestety pod góre na 1. biegu było strasznie ciężko. Siano też belowałem i nawet ładnie szło. Jeśli ktoś planuje robić tylko siano i słome to myśle że ten zestaw zdaje egzamin. W sianokiszonce w ogóle tego zestawu nie widze. Jak ktoś ciekawy jak wyglądają bele to w galerii mam foto słomy, tylko że po Fordzie, ale jak mówiłem na tym samym zgniocie biłem 60-tką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

@mariuszd93,Ale zgniot pewnie jest regulowany wiec myślę że to kwestia ustawienia.Wiadomo, do sianokiszonki musi być ustawiony większy zgniot niż do słomy czy siana ale napewno będzie miała lżej 60tka z KR100 niż z KR125, prawda?

Dobry zgniot potrzebny by mi był tylko do sianokiszonki z wiadomych względów a słoma czy siano nie musi być aż tak bardzo zbita.

Zależy mi też na tym, aby prasa robiła ładne, okrągłe kulki.

Co jeszcze proponujecie jeśli nie KR 100 do 60tki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@Buszido jeśli bela jest luźna nie będzie ani ładna , ani okrągła , przynajmniej nie pozostanie ładna i okrągła długo od zrobienia .

zgniot jest regulowany , chodzi mi o to że skoro c330 ciągnął tą prasę i narobił takich luźnych bel , to wcale nie świadczy o tym że prasa potrzebuje mało mocy.......

Piszesz że tylko do sianokiszonki potrzebujesz dobrego zgniotu, uzyskać dobry zgniot w słomie czy sianie , jest o wiele lżej niż w sianokiszonce ..

Ja ostatnio przekonałem sie o zaletach pasówek, i też nie potrzebują dużo mocy


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

O JD 550 pisałem 2 wypowiedzi wcześniej , Mf i df pasowe są w zasadzie bardzo podobne do Vicon , mam Vicona rv187 i jestem zadowolony , robię nią zetorem 7211 lub ursusem1224


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Każda z tych zachodnich pasówek ma jakiś sterownik , w mojej tylko regulacja zgniotu jest mechaniczna , zaworem .

pozostałe ustawienia[średnica , gęstość owijania, rodzaj owijania, miękki rdzeń itp] ze sterownika


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ustawia się żeby bela nie była twarda od samego środka , w sianokiszonce strasznie ciężko jest rozwijać jak się zwinie bez miękkiego rdzenia

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj