Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

MFrolnik26    214

Co byście powiedzieli o prasie welger RP 12s czy dobra to prasa no bo czy klaasem 44 czy RP 12 to to oczekiwania na moc mają te same chyba obydwie to rasowe walcówki. Na co zwracać uwagę przy jej zakupie?

 

Jak w każdej prasie trzeba patrzeć w jakim stanie podbieracz, łańcuchy, zębatki, łożyska na walcach i czy mocno wytarte walce chociaż widziałem prasy z gładkimi walcami. Osobiście jeśli miałbym wybierać między claasem 44 a welgerem rp12s wybrałbym claasa. Kolega sprzedawał w pięknym stanie ale cenił 18tys bez siatki więc się nie zdecydowałem. Co do zestawu c360 3p i claasa to znajomy ze 2 lata temu wziął usługę prasowania kilkadziesiąt hektarów słomy i 3p dawał radę, prasował prawie bez przerwy zmieniali się tylko operatorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W takim claasie sznurek się podaje, kiedy operatorowi pasuje i można flaków narobić, więc spoko i c330 da radę :P

Miałem taką prasę kilka lat i żeby zrobić normalne bele , w dobrym tempie , to c360 jest za mikry , jak zmieniłem na Zetora 7211 to dopiero robota szła B)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioBar    0

A wiecie jaka może powinna być wysokość tych frezów na walcach, pytam się tak około ile??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Welger rp 12s jest lepsza od claasa 44 bo ma zamki na komorze i jeżeli to 12s to powinna mieć siatkę i centralne smarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

i gdzieś słyszałem że Welger potrzebuje ciut mniej mocy bo ma walce o mniejszej średnicy. Ile w tym prawdy to nie wiem :P Widziałem jak gość 60-tką po remoncie silnika dobijał słome Blanchotem(to samo co Welger RP12). Traktor miał okropnie ciężko, a bele i tak flaki. Ale myśle że jeśli to przejściowe rozwiązanie to może być na ten rok czy 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

No i po zakupach nie będzie welgerki rp12 ani claasa 44 , decyzja padła na arobale 12 12s inaczej claas 44 tylko w czerwonych barwach zadecydował stan prasy .

Dzięki za porady.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaRoO    0

Witam jak prase polecacie tak w granicach 25-38tys? zalezy mi by miala rotor siatke sznurek centralne smarownie. prasowała u mnie by około 500bel słomy rocznie i jakies 100 sianokiszonki. Wiec co polecacie? walcową? pasową? bo do łańcuchowych nie jestem przekonany(uraz z poprzedniej prasy) :) a co do Ciagnika to mam C-385 a jak trafi sie prasa o wiekszym zapotrzebowaniu to mam Pronara 130KM. Prosze o rady i z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
le3o    0

Przeczytałem ten cały temat i nadal nie wiem co kupić do mojego c-360 3p :/

 

Jaką prasę byście poleili na siatkę do c-360 3p na początek pożniej dokupiłbym mocniejszy ciągnik ale narazie na początek 3p by musiał wystarczyć no i oczywiście maksymalnie do 15 tys.:/

Edytowano przez le3o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Przeczytałem ten cały temat i nadal nie wiem co kupić do mojego c-360 3p :/

 

Jaką prasę byście poleili na siatkę do c-360 3p na początek pożniej dokupiłbym mocniejszy ciągnik ale narazie na początek 3p by musiał wystarczyć no i oczywiście maksymalnie do 15 tys.:/

 

Kumpel chwali łańcuchowa Krone rc 125

Dodam ze przed zakupem próbował pasówke i mówi ze ta idzie o wiele lżej, i spokojnie 60-iątka sobie z nią radzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

U nas drugi sezon chodzi 60-tka z hesstonem 5540 - robimy tylko dla siebie więc ok 150 bel słomy, 100 sianokiszonki i 100 siana. Bele ładnie zbite, porównywaliśmy z belami sąsiada (robi JD 550 i MTZ 82) i są równie ciężkie i tak samo zbite. Ciągnik radzi sobie bez problemu, z tym, że bele robimy maks 120-130 cm, bo przy większych (160) był problem z układaniem na przyczepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nowa czy używana? z nowych metalfach z562 to było by aż nadto, lekko by ciągnik nie miał ale myślę że na twardym terenie sobie by jakoś radził, w końcu c330 zielonkę dowożę taką prasą hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzykuu    5

Moim zdaniem i z tego co wyczytałem w tym temacie to najlepszymi i najbardziej znanymi prasami do c-360 są : Krone 125, Hesston 5650 i JD 550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3pek    0

Też szukam prasy rolującej do c 360-3p i po przeczytaniu całego tematu już sam nie wiem co robić, możecie coś doradzić cenna tak do 24 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

U nas drugi sezon chodzi 60-tka z hesstonem 5540 - robimy tylko dla siebie więc ok 150 bel słomy, 100 sianokiszonki i 100 siana. Bele ładnie zbite, porównywaliśmy z belami sąsiada (robi JD 550 i MTZ 82) i są równie ciężkie i tak samo zbite. Ciągnik radzi sobie bez problemu, z tym, że bele robimy maks 120-130 cm, bo przy większych (160) był problem z układaniem na przyczepach.

 

jak ustawiasz zgniot w tej prasie, ja też mam te prasę dopiero pierwszy sezon ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

myślę że da sobie rade


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

co nie za czepisz to pojedziesz najwyżej mniejszy zgniot nastawisz ja z 562 metalfach do c 330 czepiam i też coś ukręci hehe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu123    2

Tematy połączone

 

Witam

Szukam prasy rolującej do małego gospodarstwa a mianowicie mam 15 ha i ursusa c 360 niechce go zamęczać więc chcę coś mniejszego . Cena najlepiej do 12 000 zł jaką bardziej byście polecili zmienno komorową czy zwykłą ja jestem bardziej przekonany do zmienno komorowej ponieważ podobno lepiej zbijają bele szukałem już kilka były nawet w cenie a oto one http://allegro.pl/pr...3421186483.html co byście powiedzieli na takie już 2 na wsi ma je 3 lata i jak narazie bardzo chwalą podobno lekko idą . Aha i na co zwracać uwagę przy wyborze takiej lub innej prasy i co sądzicie do bel jest lepszy sznurek czy siatka?

z góry dzięki za odp pozdrawiam

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

co nie za czepisz to pojedziesz najwyżej mniejszy zgniot nastawisz ja z 562 metalfach do c 330 czepiam i też coś ukręci hehe,

tylko mi chodzi o to żeby robić ładne belki, a nie kapcie co mi się stodole rozlecą, albo jeszcze na przyczepie, a nie mam też zamiaru zmieniać ciągnika tylko po to żeby sprasować raz w roku 7ha słomy i 2x3ha siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

bartek1992 - zgniot ustawia się małymi sprężynami - z przodu komory. Tak obrazowo: jak staniesz z przodu prasy to masz przed pasami belkę, po lewej i prawej stronie są sprężyny. Jeśli je poluzujesz - rozkręcisz to zwiększysz zgniot, jeśli dociągniesz to zgniot zmniejszysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj