Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
a-za-ZO-9    0

Do c360 najlepiej CARRARO,KRONE.Są to prasy łańcuchowe i 60-dziesiątka spokojnie daje radę.

 

A ile % by wtedy mógł dostać?

Bo tak myślałem że jak dać 25-30tyś za taką 4-5lat to jak by wziąć nową za 50tyś na zwrot toi wyjdą te same pieniądze a prasa nowa ^^

A co mam kupić 20 letnią i jak czas do prasowania to bym ją remontował?prasowała by rocznie ok 50ha

 

 

Mi nie chodzi o Z 224/1 tylko o np.Z 279/1

 

A czym się różni spima od warfamy poza ceną?

 

Warfama praktycznie różni się nazwą firmy a części nadają się z sipmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

Jakoś nie mam przekonania co do starych Np. JD chociażby ceny części a trafić na dobrą to jal w totka <_<

http://tablica.pl/of...dIEf.html������

 

jak myślicie 3p da radę z nią na własny użytek?

 

nie ma najmniejszych szans zeby 3P dalo sobie rade w tej sipmie zapotrzebowanie na moc to min 80KM na prase z nozami

kupno nowej prasy do takiego ciagnika to wedlug mnie tez glupi pomysl lpeiej kupic jaks uzywke do 20tys i ciagnik jakis mocniejszy bo c360 w sianokiszonce ci dlugo nie pochodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Na sipmie jak i na warfamie bez noży zapotrzebowanie ma moc na tabliczce znamionowej pisze że jest 40kw czyli chyba około 55km a noży przecież nie trzeba używać..

A znajdź mi jakiegoś JD 10letniego blisko mnie?bo te 550 które najbardziej zachwalają to mają po 20-25 lat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

W Sipmie te 40 kW dotyczy zwykłych łańcuchowych pras, z rotorem i nożami jak piszą powyżej to przynajmniej 80-90 koni. Poza tym 3p ma ok. 35 kW, z tego na WOM dostępne jest ok. 30 kW, przy takich obciążeniach silnik po 1-2 sezonach będzie do remontu. Wejdź sobie w galerię i pooglądaj z jakimi prasami pracują takie ciągniki. Co do JD, przecież to nie jedyna marka pras, masz do wyboru NH, Vicony i jeszcze kilka innych, które są lepiej wykonane niż nasze krajowe robione na ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Witam czy 3P dałby sobie radę w prasie sipma farma czy lepiej kupić classica prasa używana do 30 tyś i czym się różni sipma farma od sipmy farmy II ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Witam.

Panowie planuje kupić prasę ale nie bardzo wiem jaką bo, mam na razie 3P i jeszcze przez ten sezon nic mocniejszego nie kupie. jaką polecicie żeby 3P nie zajeżdzić ale za rok bedzie śmigała z renią 110-54. Doradżcie co wybrać ma być do słomy i siana i sianokiszonki a gotówka na nią przeznaczona to 15 - 20 tysi max.

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

nie lepiej pooczekac ten sezon i pozniej kupic cos z nozami skoro ma robic sanokiszonke??

tylko ze masz troche ograniczony budzet i moze byc ciezko o dobra prase z nozmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bopietras    3

Claas 46 bez roto cut sąsiad ma i robi mf 255 albo claas 44 u mnie chodzil wczesniej z c 360 zbytnio nie zdychał.Ale jak u Ciebie na sezon to dasz rade :) Albo Krone 130 ewentualnie 125. Sipmy nie rozważałeś czasmi jak mi sie coś zepsuje to troche ząluje że nie mam polskiej prasy :mellow:

 

A i ktoś wstawil Sipme z roto. Nie polecam bo to nie dopracowany sprzęt. Jak z roto to tylko zachodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skorzystam z tego tematu.... Jeżeli ktoś posiada sprężyny naciągające pasy w sipmie Z 230 to z chęcią zakupie... Piszcie na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbys    0

wlasnie zakupilem prase hesston 5650 ltyko mam problem z podlaczeniem sterownika czy wik ktos jak go podlaczyc do instalacji ciagnika johndera prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian29    0

Panowie doradzcie jaką prase kupić do Zetora 5011? trochę mniej koni niż w c360 ale to podobna siła ciągnika (45KM). Chcę pomóc ojcu w zakupie, maksymalny koszt to 20 tys zł

 

W roku maksymalnie będzie robione około 350 -400 bel.

Edytowano przez Adrian29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

@Adrian, warto pomyśleć nad pasową, np. JD 545, Hesston 5650, 5670, Vicon, NH. Można prasować belki o takiej średnicy jaka nam odpowiada, zgniot dopasować do mocy ciągnika, Claas z linku powyżej to nieporozumienie, belki 90 cm do sianokiszonki będą nieopłacalne, po za tym ciężko będzie o ewentualne usługi; walcowe mają większe zapotrzebowanie na moc, większe straty materiały na polu, bardziej złożoną konstrukcję (więcej zębatek i łańcuchów do smarowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek-6160    11

nie rozumiem takich ludzi kto zaczepia prase rolującą do c 360 taka moc że hohoho a takie komentarze że idzie i nie ma cięzko to szkoda czytać

Edytowano przez ferdek-6160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian29    0

Panowie dzięki za porady. Od razu jednak zaznaczę że sianokiszonka nie jest belowana. Tylko siano i słoma. Nie znam się na sprzęcie rolniczym kompletnie ale trochę wyczytałem w necie i z tego wynika że do takich maluchów najlepiej brać prasę łańcuchową.

Myślałem na prasą Krone 130 (nie wiem tylko jak z częsciami) albo polska Warfama Z 543, chodz w cenie 20 tys raczej niemożliwe będzie znaleźć coś z tego modelu.

Zależało by ojcu również na aparacie wiążacym siatką - tylko że mi się wydaje że w tych pieniążkach to tylko sznurek niestety.

Edytowano przez Adrian29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

nie rozumiem takich ludzi kto zaczepia prase rolującą do c 360 taka moc że hohoho a takie komentarze że idzie i nie ma cięzko to szkoda czytać

 

 

A co tutaj jest do rozumienia. Każdy dziobie tym co ma. Może akurat nie stać jego na zakup całego kompletu i prasy i ciągnika do niej. Nie każdy ma takie możliwości finansowe.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28
Adrian29 ja 5 lat temu kupiłem deutz-fahra gp 2.30 własnie do c-360 i fakt że trochę ciężko miał przy belowaniu ale dwa lata spokojnie dawało rade trym zestawem robic.jeśli chcesz żeby ciągnik miał lekko to tylko prasę łańsuchową krone i bez problemu będzie takim zestawem robota szła.ja za swoja prase dałem 17500 i miała owijanie siatką i w stanie dobrym była.teraz beluje case 845 i spokojnie z nia sobie radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Panowie doradzcie jaką prase kupić do Zetora 5011? trochę mniej koni niż w c360 ale to podobna siła ciągnika (45KM). Chcę pomóc ojcu w zakupie, maksymalny koszt to 20 tys zł

 

W roku maksymalnie będzie robione około 350 -400 bel.

 

Polecam klasyk gatunku w tym przedziale cenowym Krone kr125 jeśli nie potrzebujesz szerokiego podbieracza. Jak dobrze poszukasz znajdziesz z siatką, posiadam taka prasę i pracuje z ursusem 3512, prędkości zawrotnych nie osiągam ale na własne potrzeby daje radę.

np.

http://otomoto.pl/krone-kr125-A275031.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj