Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alamo    1514
U mnie c360 pracuje z mf 450 słome beluje na 4 biegu,bele 140x140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Da rady,równe pole i buta jej hehe.Może pokaże filmik za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

No to czekamy na ten film..... Powiedz jeszcze jakie masz pokosy? Jeśli z "ekologicznego owsa" o plonie 1t/ha koszonym np. Claasem z hederem 2m to może uwierzę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Moze być fajny film belowanie przy prędkości 15km/h :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

w nierównym terenie 1200,przy tych obr.ciągnik czuje prasę ale idzie spokojnie puszczając lekkiego dymka,na równym terenie wchodzę na 1400-1600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci sipme z 279/1 farme 2 bardzo dobrze sprawdza sie w c360 tylko musisz dorobic 3 wyjscie jesli chesz mieć hydraulicznie podnoszony podbieracz (Super sprawa) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z-230 to mój sąsiad miał i ciągle mu sie bale rozwalały po tej prasie. nie mogl nawet ich zwieść z pola :rolleyes:

a jak sie zamyka klapa to wszystko chodzi :)

dobre sa prasy z Hesston tylko ze maja maly podbieracz ale ma owijanie podwojnzm sznurkiem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liroy23    0

Hej,

 

Chcę zakupić KR125 i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wiązanie. Automatycznie czy jakoś ręcznie??

dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Co sądzicie o prasie HESSTON 5670 i RIVIERRE CASALIS RC112 czy c-360 da rade w sianokiszonce z tymi prasami zależy mi na prasie zmienno komorowej żeby słomę do stodoły prasować w małe bele a w stóg w duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ojciec mojego kumpla ma rivierre casalis rc112 i ciąga ją mf235 i daje radę całkiem dobrze więc c360 powinna dać sobie radę tylko oczywiście z rozsądkiem trzeba jeździć, żeby dobra bela była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

porównując hesston 5670H + c-360 (mam taki zestaw) z riverre rc 115 + universal coś ok 50 KM (znajomego) mogę śmiało powiedzieć że hesstonka zrobi bardziej zbite bele, łatwiej się prasuje bo ma karbowane pasy, owijanie na 2 sznurki... belki zwija od 80 do 160 cm. rivierka ma pasy gładkie, znajomemu strasznie się rwały w tym roku. ciągnik trzytłokowy z nią non stop chodził na gazie w podłodze. przy konkretnym zgniocie woda w mojej 60 praktycznie ma ponad 90 stopni i ciągnik dobrze dostaje po tyłku. prasowałem w tym roku słomę na biegach od 1R do 3 szosowej-ale słomy wtedy praktycznie nie było i pole równe. jak ktoś pisze że prasuje na 4 biegu i obrotach 1200-1500 to chyba powietrze po asfalcie, albo zgniot taki że ręka wejdzie do połowy balota. do tego ciągnika tylko lekka prasa pasowa i zgniot proporcjonalny do mocy ciągnika. sianokiszonka? jeżeli nie z surowej zielonki i belka nie zawielka to się zwinie. w innym przypadku wyjdzie naleśnik a nie belka. ludzie nie piszcie głupot że prasa ma zapotrzebowanie mocy 30 KM-tyle to potrzeba żeby ją na pusto po polu jeździć. do dobrego i wydajnego prasowania trzeba ciągnik ok 80 KM. naraziłem się niektórym tym postem-wiem ale słabo mi się robi jak niektóre głupoty ludzie piszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtyla28    13

A ta prasa rivierre casalis 112 ma jakąś regulację wysokości podbieracza? Też myślę nad nią do c-360 ze względu na cenę niektóre są po 5 tyś do drobnego przeglądu czy polecacie coś innego prasa musi być w miarę lekka bo z łąkami różnie raz sucho raz mokro.

Edytowano przez wojtyla28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

oj za 5 tyś dobrej rivierki chyba nie dostaniesz jak widzę na allegro to po 9- 12 tyś są w miarę ja bardziej skłaniam się ku HESSTON 5670

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

za swoją hesstonke dałem niecałe 9 tys, tyle że sznurka nie podaje na automacie i owijam na manualu. ok 10 tys na dobrą hesstonkę trzeba wydać. rivierke oglądałem za 8,5 tys to trzeba było cały podbierak robić i pasy wymienić. za 5 tys chyba tylko z 230 się kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj