Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

dex1988    7

Witam

Jaką prasę belującą najlepiej wałkową (pasowa nie wchodzi w grę) kupić do c360, tak żeby spokojnie dawała redę. Co do ceny to tak góra 18tys.

Myślałem o jakiejś Blanchot-Welger albo Sipma FARMA w grę wchodziłby też DEUTZ-FAHR i KRONE ale te to raczej za taką cenę trudno znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

Do c 360 to polecam Łańcuchową. bedzie miała w miare lekko bo w walcówce przy dobrym zbicu to długo nie najeździsz. Z polskich to najlepiej sipma a z zachodnich to krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

w sumie to we wszystkich prasach co napisałem widziałem 60-tki i jakoś bele robiły, a co do łańcuchowej to też bym nie chciał takiej kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Jaką kupisz to i tak dasz c-360 spokojnie rade z tych czterech.

 

Moim zdaniem najlepsza jest welger, zbija najlepiej z tych czterech. U mnie od czterech lat nie miała żadnej awarii a obrabiam sporo łąk + drugie tyle usługi.

 

Z krone łańcuchową z okolicy chodzi ursus c-330 i c-355 120-150cm i daje rade

z deutzem wujo roluje c-355 też daje rade oraz facet z okolicy c-360

swoim welgerem roluje zetorem 7211 i raz wujek pożyczał do c-4011 i też ładnie zbijał

Jeszcze inny wujo ma welger i zbija c-360 3-p

 

Wiadomo raczej ursusem 100% możliwości z żadną z pras nie wykorzystasz ale może kiedy będziesz miał większy ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

co do tych pras welgera to jest jakiś model żeby były 2 kółka przy podbieraku bo ja tylko z jednym ciągle widzę

 

p.s.

dało by rade samemu takie kuło z drugiej strony zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

nie piszcie mu o sipmie warfamie i metalfachu bo do 18tys. nie kupi dobrej albo żadnej a za ta kasę to welger rp12 albo claas rolland 44s


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

Jaką kupisz to i tak dasz c-360 spokojnie rade z tych czterech.

 

Moim zdaniem najlepsza jest welger, zbija najlepiej z tych czterech. U mnie od czterech lat nie miała żadnej awarii a obrabiam sporo łąk + drugie tyle usługi.

 

Z krone łańcuchową z okolicy chodzi ursus c-330 i c-355 120-150cm i daje rade

z deutzem wujo roluje c-355 też daje rade oraz facet z okolicy c-360

swoim welgerem roluje zetorem 7211 i raz wujek pożyczał do c-4011 i też ładnie zbijał

Jeszcze inny wujo ma welger i zbija c-360 3-p

 

Wiadomo raczej ursusem 100% możliwości z żadną z pras nie wykorzystasz ale może kiedy będziesz miał większy ciągnik

 

już widze 4011 z welgerem i jeszcze ładnie zbija...albo c330 z krone... człowieku czy ty wiesz o czym ty pisesz?! Dlaczego koniecznie chcesz walcową?? Do takiej prasy to potrzeba dużo koni. Sąsiad ma claas roland 44 i kiedyś zwijał c360 ale to było katowanie sprzętu... Teraz zwija mtz 82 i też ma ciężko. Drugi sąsiad ma krone 125 albo 120 i też beluje c360 ale też na dobijaniu to tą c360 z daleka słychać i w tym roku zaprzęgał mf 3080 i mówił że teraz to robota idzie. Do c360to najlepiej zmiennokomorową i najlepiej pasową a nie walcówke;) Możesz też jakąś nh zmiennokomorową łańcuchową bo w stało komorówce to potrzeba więcej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

nikt nie mówi ze bele będą na największym zgniocie, że bele będą piękne oraz że 360 będzie miała lekko ale będzie sobie radziła z claasem i welgerem bo nie wiem jak z innymi i belki będą jako takie nie każdy ma ciągnik 80 koni do prasy i musi robić 60 sam robiłem kiedyś to wiem jak jest, może poprostu chce walcową bo jest prawie bezawaryjna w porównaniu do pasowej może boi się o zatarte łożysko i co za tym może iść zapłon tylko chce sobie uprościć prace z kostek na bele


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Kolego rafal4610 chyba źle mnie zrozumiałeś.

 

Co do c-4011 wuja to nie powiem była po remoncie a w ogóle to ładnie zbijał belki jak na możliwości ciągnika. Nie powiem pod koniec przy dobijaniu jak ja normalnie zetorem zbijam trzeba było sprzęgło wciskać bo przygasał ale można ustawić zgniot do możliwości ciągnika.

 

Co do c-330 i krone to prasa była kupiona do c-355 ale tamten ciągnik stał cale sianokosy w garażu rozpołowiony to gość c-330 zbijał nawet szybko a pod końcem trochę dymił ale żeby ciężej jak przy orce miał nie wygłądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

może poprostu chce sobie uprościć prace z kostek na bele

a żebym to ja chociaż kostkę miał, wszystko na sucho zbieram (luzem), a bele to tylko ze słomy i jak pogoda nie za bardzo to sianokiszonkę mi sąsiad robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Ja polecam Claas Rollant 34 lub jej odpowiednik czyli Arobale 1209 - będzie idealnie współpracować z Twoim ciągnikiem (prasa walcowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek6820    0

do 360 to carraro sobie kup. ja mam taka i 4 sezony sprawowala sie dardzo dobrze i ciagnik ma lekko, ladne bele robi i bierz z siatka. polecam ten sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

z własnego doświadczenia to polecam claasa 44 albo 34, mieliśmy taką i chodziła z 3p, co prawda lekko nie miał i wydajności za wielkiej nie było ale bele ładne, jak nie claas to welger rp12 np taka:

http://otomoto.pl/prasa-welger-rp-12s-12-s-rp-200-rp200-krone-claas-vicon-deutz-simpa-A16502.html

albo taką http://moto.allegro.pl/prasa-welger-rp-12s-12-s-krone-claas-sipma-i1352844093.html tylko musiałbyś się potargować trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,co wy się tak podniecacie na punkcie pras walcowych?

Przecież ona nie nadaje się do słomy, tylko do siana i kichy!!!

U jednego jak przyjechał w południe prasować welger rp 15 z u-900 to zjechał z pola, bo była za sucha słoma i belka zatrzymywała się pod koniec w komorze i w nocy kończył... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ja tam zawsze byłem za łańcuchowymi bo ich jedyny minus to hałas ale w kabinie nie słychać więc prawie jak pasówka :rolleyes: Pasówki nie neguje bo nie pracowałem taką ale musi mieć karby na pasach. A walcowe to jakoś więcej minusów zbierają. Osobiście wolę żeby hałasowała jak nie prasowała (mniejsze zło) ale mówię ze w kabinie nie słysze tego hałasu. Ktos pisze o 4011 z krone 120x150 to ubaw po pachy, nazbierac pełną komorę i owinąć to każdy głupi potrafi ale zbicie musi być jakieś minimalne bo szkoda prasować, Za te pięniądze kolego nie zawojujesz to albo JD pasowa lub Sipma na łańcuch plus inne polxkie łańcuchowe. Bo brać starą zachodnią i wytłuczoną to kurer nie nadąży części wozić o ile dostaniesz do starej zachodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

nie rozumiem skąd to uprzedzenie do pras pasowych?? :rolleyes: najlepiej jechać do kogoś kto takim zestawem prasuje zważyć belę słomy a później zważyć belę po walcowej... Nie przekonuje każdy chwali swoje ale jeszcze dymiącej jak parowóz 360 z pasówką nie widziałem co innego ze stałą komorą...


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co do karbowanych pasów to chyba tylko JD ma karbowane pasy, inni producenci mają pasy o drobnej strukturze które to karbami raczej nazwać nie można i ludzie jakoś tym pracują, sam w prasie pasowej mam gładkie pasy i jakoś na razie( maże mało nią zrobiłem bo zaledwie 60 bel ale kupiona na końcu sezonu) to nie przeszkadzało

co do tego że walcowe się nie nadają do słomy to też bajka bo każdy użytkownik walcówki powie że robota idzie bez większych problemów, sami mieliśmy claasa 44 i w słomie problemów nie było, bele owszem stawały ale 4 przez 6 lat użytkowania, a słoma była robiona w upalne dni w samo południe (wilgotność słomy 12% bo mierzona więc suchutka), inni też robią walcówkami i to nie małe ilości słomy i na inny typ komory nie chcą zmieniać (większość z nich zaczynała od pras łańcuchowych), a poza tym w łańcuchowych też potrafi bela stanąć w komorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

ja rok temu też stałem przed dylematem kupna prasy i znajomy co handluje maszynami powiedział że do 65KM to prawie jak do c360 i albo łańcuchowa lub pasowa. Polecił mi gallignani stało komorówke pasową i nie narzekam na nią. Zbijam na średnim zgniocie i sąsiad szpilą i c360 nie mógł podnieść a po warfamie mówił że były lżejsze. Ja bym polecił właśnie gallignani bo to idzie na welgerze i naprawdę bezawaryjna prasa. W tym roku zwinąłem z 10 ha łąk, 1ha na sianokiszonke, i ze 25ha słomy i nie miałem żadnej awarii tylko 2 razy pas sie urwał ale pasy są stare i na wiosne musze jeszcze 2 wymienić. To jest pasowa stałokomorowa i pasy idą podobnie jak łańcuchy w łańcuchowych i nie ma dużego naporu i bardzo sie nie rwą:rolleyes: Odradzam tylko hesston bo podobno straszna lipa... Jeszcze te nowsze fiat agri hesston to sa lepsze ale i droższe. Ja miałem do kupna za 8500zł hesston 5540 z nowymi pasami ale znajomy odradzał bo podobno trudno zacząć rolke i wogóle nie ładne robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

w łańcuchowych też potrafi bela stanąć w komorze

 

Tego jeszcze nie słyszałem :) :lol: Ani w Sipmie 276/1 ani w krone KR160 bela nie stanęła. A są to prasy dwóch różnych epok :rolleyes: A rafal4610 kiedy co się komu urwało bo z to też mnie dziwi że można urwać :):) W Sipmie czasem zrywałem łańcuch ale ten który był od napędzania komory łańcuchowej z przekładni. Ale o żeby główny to naprawdę cuda na kiju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a ja widziałem takie przypadki własnie w sipmie, jeden to była claasic w sianokiszonce a drugi przypadek widziałem farma II w słomie więc też jest możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

A rafal4610 kiedy co się komu urwało bo z to też mnie dziwi że można urwać ;):o

 

chodzi o pasy bo czasami pod naporem sie rwą;[ Sąsiad raz zerwał łańcuch w krone ale była bardzo wytłuczona i cały dzień sie męczył z łańcuchem ;) Ja mam tą pasówke stałokomorową i rzadko sie pasy rwą a sąsiad ma zmiennnokomorówke i często mu sie rwą pasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj