Gość Profil usunięty

Jaka prasa do c360 [połączone]

Polecane posty

wojtas972    11

Panowie dzięki za porady. Od razu jednak zaznaczę że sianokiszonka nie jest belowana. Tylko siano i słoma. Nie znam się na sprzęcie rolniczym kompletnie ale trochę wyczytałem w necie i z tego wynika że do takich maluchów najlepiej brać prasę łańcuchową.

Myślałem na prasą Krone 130 (nie wiem tylko jak z częsciami) albo polska Warfama Z 543, chodz w cenie 20 tys raczej niemożliwe będzie znaleźć coś z tego modelu.

Zależało by ojcu również na aparacie wiążacym siatką - tylko że mi się wydaje że w tych pieniążkach to tylko sznurek niestety.

warfame w starszym roczniku kupisz za 20 ale ciężko znaleźć bo raczej mało spotykana prasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian29    0

No właśnie koledzy, a czym tak naprawdę różni się Krone 130 od 125. Tylko szerokością podbieracza i ogólnie wymiarami? na stronie Krone widziałem też że chyba rocznikowo 125tka została wcześniej wycofana z produkcji.

A czy kolor ma znaczenie? bo widziałem kilka pras Krone 130 w kolorze czerwonym. Zobaczyłem też że użytecznym wynalazkiem może być MiniStop czyli wyrzutnik bel..ale to chyba montowane od modelu 130.

No i to pewnie potwierdzicie, szukać Krone 130 ale bez literki S ?- bo to z rotorem i nożami czyli do mocniejszych ciągników.

Co do sprawy funduszy i czy kogoś stać na lepszy zakup- tu nie chodzi o pieniądze, po prostu do obrobienia 35ha przez starszego rolnika nie potrzeba super sprzętu. Chodzi tylko o pozbieranie dobrodziejstwa z łąk, bez uzależnienia od osób świadczących takie usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

z ta prasa krone 130 to zetor morze miec troche cieżko.lepiej jakoś pasową poszukaj np riviere cassalis lub jd 550.new hollada serii 650 nie polecam bo na pewno nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

@Adrian a nie myślałeś nad np. JD 550 Ja planuję właśnie taką do swojego 3P .

 

 

Sorki post wysłany w tym samym czasie co kolega wyżej, no ale tak samo myślimy :D

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak poradził by sobie taki 360 3p lub Farmtrac 555dt z prasą Metal-fach / Warfama Chodzi mi o te nowe, ich zapotrzebowanie wynosi 48 km tyle co mają 555dt i 3p. Pracuje może ktoś z takim zestawem jak sie sprawdza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ale przy prasach zapotrzebowanie mocy jest podawane chyba na WOM, więc te traktory mogą być za słabe. Zresztą moc min. nie gwarantuje dobrego zbicia bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Jak poradził by sobie taki 360 3p lub Farmtrac 555dt z prasą Metal-fach / Warfama Chodzi mi o te nowe, ich zapotrzebowanie wynosi 48 km tyle co mają 555dt i 3p. Pracuje może ktoś z takim zestawem jak sie sprawdza ?

 

w mojej okolicy są prasy warfama pomarańczowe z 543 bodajże i chodzą z farmtracami 74 lub 78 KM. jeden gość co tym zestawem prasował surową zielonkę mówił że brakuje mu mocy przy dobijaniu. w sąsiedniej wiosce chodzi ta prasa z ciągnikiem ok 60KM i szczerze to szału nie ma w słomie. kij przez środek balota przejdzie swobodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To że kij przejdzie przez bele, świadczy głównie o operatorze :D nie o prasie ani o traktorze zwłaszcza jeśli ma 60 koni :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Ja odpiszę na post że 3p niby ma tyle koni ile jest wymagane w mf więc po kolei, to jest moc na WOM, dodatkowo 3p nowe nie jest, i do takich rzeczy z 3 cylindrami nie podchodź. No i tu jest podawane tak że do minimalnego zbicia beli po jeździe po płaskim suchym polu i z niską prędkością. Żeby wydajnie i ładne bele robić to trzeba minimum 70KM i z 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie miałem wątpliwości do 3 cylków, a taki farmtrac 570DT ma 4 cylindry bodajże turbo 66km 4x4 Powinien iść z podanymi prze zemnie wyżej prasami. Albo nie brac nowego na dotacje i kupic 912 lub 914 Ursusa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

Jak poradził by sobie taki 360 3p lub Farmtrac 555dt z prasą Metal-fach / Warfama Chodzi mi o te nowe, ich zapotrzebowanie wynosi 48 km tyle co mają 555dt i 3p. Pracuje może ktoś z takim zestawem jak sie sprawdza ?

muj kuzyn zaczepił 3p do matal-fach 543 to powiem tak robił ale to była meczarnia,nastepnie zachaczył u-902 to już bylo lepiej ale robota poszła dopiero jak zachaczył 1014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne że potrzebowała aż 100km może 902 była tyle wymęczona bo według mnie 66 km powinno wystarczyć na nowym ciągniku bo u nas ciągną te prasy metal-fach nowymi 65km+, albo starszymi 80km typu 912 itp. I bardzo dobrze im idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

902 jest rok po kapitalce.a te 66 koni wystarczy ale dla siebie ale nie jak ktos chce na usługach robić i od balota kasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

muj kuzyn zaczepił 3p do matal-fach 543 to powiem tak robił ale to była meczarnia,nastepnie zachaczył u-902 to już bylo lepiej ale robota poszła dopiero jak zachaczył 1014.

Po pierwsze primo :D nie ma takiej prasy metal-fach 543 :P

 

po drugie primo :D bzdury piszesz traktor typu zetor 72** ,77**[ czyli 66-73 kM ] nie ma problemu w prasowaniu ani metal-fachem ani warfamą z543 :P w tempie bardzo dobrym

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian29    0

A więc praktycznie już zdecydowałem jaką prase kupic do ciągnika Zetor 5011 (45KM): albo pasowa John Deere 545 albo łańcuchowa Krone 125.

Myślę że to jest szczyt możliwośći dla tak małego traktora.

Aa i doradźcie czy szukać używki u handlarzy czy może na lokalnym rynku wśród rolników. Zależy mi by kupić prasę do pierwszych sianokosów.

Edytowano przez Adrian29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

radził bym Ci od rolnika

 

brak argumentacji +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez Marcin91

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Każda jest od handlarza :D jeśli z tych 2 modeli to od nowości u nas żeby była to nie sądzę ;)

-kupisz od rolnika to będzie znaczyło tylko że jesteś już którymś tam użytkownikiem i prawdopodobne że zaczyna szwankować jesli ją chce sprzedać ,

-kupisz od handlarza świeżo sprowadzoną , to na 90 % jesteś drugim użytkownikiem

Tak naprawdę to najważniejszy jest stan


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

@bartek ja też ruszam po niedzieli w poszukiwania prasy i uwierz będę szukał tylko po handlarzach .

To z tego powodu że od "chłopa" nie kupisz nic dobrego no może trafi się wyjątek ale ciężko, za to od handlarzy można trafić na na fajną prasę bo jak kolega wyżej napisał możesz być drugim właścicielem , na zachodzie sprzedają głównie prasy bo zamieniają na nowe a te jadą do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja też jak kupowałem prase pod uwage brałem głównie sprowadzone. Powód ? Powód jest prosty. Po prostu większość Polaków to "fachowcy" i coś poprzerabiają że później ładu sie nie dojdzie. Nie mówie o wszystkich, ale jak widze co niektórzy wyprawiają to głowa mała. Znajomy kupił kombajn od Polaka, który użytkował go kilka lat i sprzedał bo niby kupuje większy. W sezonie rozleciało mu sie łożysko na młocarni. Jak rozkręcił to sie okazało że było włożone Ruskie łożysko i dane jakieś tulejki i podkładki. Pewnie org. łożysko wydało sie właścicielowi za drogie i postanowił sobie obniżyć koszty

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Za swoją krone kr125 długo się rozglądałem, ceny bardzo zróżnicowane od 12 do 22 tys (bez siatki). Brałem też pod uwagę podobne modele np carraro mascar itp najważniejszy był stan i na to głównie zwracałem uwagę. Byłem u wielu rolników i szczerze mówiąc to prawie każdy pozbywał się prasy bo była bardzo wyeksploatowana i wymagała napraw. Oczywiście zdarzają się wyjątki ale nieliczne, handlarze również kombinują jak mogą więc trzeba uważać, dokładnie oglądać i nie wierzyć we wszystko co mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Siema

Mam na oku dwie prasy do mojego 3P i teraz która? class 44s cena 17 tyś i JD 580 cena 25-26 tyś w której lepiej radził by sobie mój ciągnik , wiem że w żadnej nie powinien chodzić no ale co poradzić ze dwa sezony będzie musiał.

Co wy myślicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reno1    398

Powiem tak ja bym kupił JD 580 po pierwsze JD jest zmienno-komorowa i ciągnik by mniał lżej a class jest stało komorawa więc 3p miała by bardzo ciężko chociaż różnica w cenie jest sporo to kup Jd to i belki będe ładniejsze.Umnie sąsiad np ma krone 10-16s i 3p śmiga bez problemu ponieważ jest zmiennokomorowa.

 

 

Pozdrawiam :)

Edytowano przez Reno1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioBar    0

3p będzie może miała lżej z jd, ale do do eksploatacji to wg. mnie już lepszy class, z jd strasznie trudno o części i są drogie, class też nie jest tani, ale u mnie w okolicy jest ich więcej.

Ja właśnie zastanawiam się też w tych pieniądzach pomiędzy jakimś classem, a krone, tylko, że tych krone strasznie mało ciekawych na allegro;/ A co wy polecacie?

Edytowano przez PioBar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Co byście powiedzieli o prasie welger RP 12s czy dobra to prasa no bo czy klaasem 44 czy RP 12 to to oczekiwania na moc mają te same chyba obydwie to rasowe walcówki. Na co zwracać uwagę przy jej zakupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj