Skocz do zawartości
ROLNIK7

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem

Polecane posty

Rafauc360    0

Witam mógłby mi ktoś przybliżyć procedure wymiany tulejek rozrusznika w c360 ?

Da rade to zrobić domowymi sposobami ile jest tam tulejek i jak się za to zabrać?

elektrotech    3

kupić nowe-... mieć wybijak... i wymieniamy ...żadna filozofia dasz rade:))))))))0

kupujemy komplet naprawczy.. niewiem ile teraz stoi ale grosze..wiecej odwagi, jak juz tulejki to i szczotki i wyczysc wirnik...

masato    1

Chyba, że szczotki będą jak nówka to nie zmieniaj. Choć raczej jak już za tulejki się zabierasz to pewnie wszystko będzie do bani.

Wiadomość z agroFakt.pl

Mendieta    0

Witam. Panowie mam pewien problem , gdyż kiedy próbuje odpalać słychać stukanie pyk , pyk nawet nie kręci silnikiem tylko takie cos. Dwa dni pozniej podchodze i lapie obraca silnikiem odpalił mi. Pozniej biore to samo i obraca , obraca i nagle zawiesza mi sie rozruch po wyłaczeniu przycisku odpalania nadal sam kręci rozrusznikiem i tak przez 3 min. Nagle poczułem że coś śmierdzi coś jakby sie kopciło odpiołem szybko kabel od akumulatora a on cały był gorący. I teraz tak za każdym razem jest że zawiesza się i kręci nawet jak sie wyłaczy odpalanie. Nie wiem co to może być czy to rozrusznik czy wyłącznik i włącznik rozrusznika? Proszę o pomoc panowie. Poniżej zdjęcia.

http://i54.tinypic.com/f0uvi9.jpg

http://i56.tinypic.com/vqhauv.jpg'>http://i56.tinypic.com/vqhauv.jpg

http://i56.tinypic.com/vqhauv.jpg

andrzej2110    531

Wymień bendyks.

Klemy nie masz zasiarczone??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Mendieta    0

Nie , nowe mam klemy i wszystko jest wporządku z nimi. Jaki koszt tego bendiks jeśli to jest to?

seweryn20    678

Jak rozrusznik nie chce się wyłączyć to prawdopodobnie w elektromagnesie w czasie pracy rozrusznika zgrzewaja się styki. Rozbierz go i wyczyść papierem ściernym albo wymień na nowe.

To że nie chce kręcić tylko tyka to też prawdopodobnie wina styków. Będą nadpalone i brudne, raz nie łączą a jak zaskoczą to się grzeją przez zwiększony opór i zgrzewają się.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Sadek    462

Stawiam na elektrowłącznik.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

LOST    7

Albo to objawy zjechanych szczotek. Ja ostatnio się tak bawiłem ze swoim 3 dni, i to, i tamto a w końcu odkryłem że szczotki nie dolegają do wirnika. A teraz ma takie obroty jakbym odpalał bizona :unsure: . Na zawsze nie zapomnę jakie miałem nerwy jak ludzie w polu robili a ja musiałem stać :P .

KPK Kumurun Team

grzegorz508    1

Awarię włącznika elektromagnetycznego wyszukasz paląc z rozrusznika "na krótko" jeśli odpali bez żadnych problemów to jest wina samego włącznika, jeżeli bedzie jak z kluczyka to jest wina bendixa.

Roki212    88

zdjęcie słabo widoczne ale po elektromagnesie wygląda jakby R11, oczyśc go z zewnątrz tam powinno być napisane na nim znaczy wybite na korpusie

Vivar    0

Witam. Posiadam oryginalny czeski rozrusznik z przekładnią planetarną do C 360. Kupiłem go jako nowy i po roku czasu mam z nim problem. Podczas uruchamiania zimnego silnika (dłuższego kręcenia) np. gdy jest mróz mam pewność, że sprzęgiełko rozrusznika wycofuje się z wieńca i kaleczy go, nawet wyrwało pół zęba z nowego wieńca. Nie ma tego problemu gdy silnik jest ciepły i wystarczy tylko na ułamek sekundy włączyć rozrusznik i silnik zapala. W rozruszniku wymieniłem już elektromagnes, bo myślałem, że to jego wina. Wieniec też jest nowy i cały czas jest problem z zapalaniem. Są potężne trzaski. Proszę o pomoc! Co może być uszkodzone w rozruszniku?

LOST    7

Jeśli uszkadza wieniec to prawdopodobnie poszedł bendiks(ten tryb który się wysuwa z rozrusznika), ponieważ słychać trzaski, itp.

KPK Kumurun Team

mazak    0

Witam!!!

Mam problem z rozrusznikiem który nie kręci ale wyrzuca gdy przytykam śrubokręt do tych 2 śrub to rozrusznik kręci nie mam pojęcia Weście po muście!!!14321409864afc7859bcd20.jpg

LOST    7

Trochę dziwna sytuacja, ponieważ jak nie wyrzuca to i nie kręci co by oznaczało że jest zepsuty automat, może coś nie łączy, lub źle podłączone?

KPK Kumurun Team

tomi382    98

Trzeba przyłożyć plusowy z kabelkiem przykręconym małą śrubką. Powinno kręcić. I naucz się pisać kolego. Jeżeli całkiem padł to zawieź do regeneracji i za krosze zrobią

wiesmag    52

te rozruszniki były bardzo ciekawe w użytkowaniu,a mianowicie LUBLIN 2 też je miał i dlatego myślę że nie jest zepsuty,otóż raz do roku trzeba go rozebrać i dokładnie wyczyścić,zbiera się trochę pyłu w elektromagnesie i tłoczysko się zawiesza(bardzo wrażliwy na zabrudzenia w tym miejscu),po wyczyszczeniu zawsze było OK.to taki sam rozrusznik MAGNETON,tylko głowicą się różni.(dodam że tłok w elektromagnesie jest osobno,nie jest wbudowany w środek,jak rozbierzesz to kapniesz o co chodzi)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez deluss
      Mam pytanie odnośnie akumulatora. Chcialbym wymienic na jeden duzy 12V. Chodzi mi oto ile najmniej moze mniec on Ah zeby odpalił c360 ? Chodzi mi tu o okresy kiedy na polu jest +10,15 min.
    • Przez rysiek100
      Witam
      Mam pytanie otóż chcę założyć deskę rozdzielczą do 360 od ciągnika 360-3P,ponieważ
      mam założony osobno wskażnik temp.od C385 i wskażnik ciśnienia oleju tylko ten jest od T25 jakie wymiary montażowe otworów są w tej desce i co tam jeszcze jest inaczej.
    • Przez maslo200
      witam  mam problem robie całą instalacje w c360  i nie wiem jak podłączyć alternator     bo nie wiem czy jest z wbudowanym regulatorem napięcia czy nie   może ma ktoś taki sam jak u mnie co to jest na foto za kosteczka nad rozrusznikiem ? za pomoc z gory dzięki 

• Przez waldek315
      jak wam długo działa włącznik do kierunkowskazów bo mi tak ok rok i nie wiem czym go zastąpić żeby tak szybko się nie psuł
    • Przez miecho123
      Witam. Mama już dosyć wiecznego klejenia starej instalacji, planuje wymienić całe wiązki na nowe. Czy ktoś orientuje sie jaki może być koszt takiej operacji.