ROLNIK7

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem

Polecane posty

antonio86    39

tulejki mozna dokupic prawie w każdym większym sklepie rolniczym koszt kilkanaście złotych,ale sprawdż tez tryb na rozruszniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

jak wymienić to wszystkie, 5 tulejek, sprawdź uzębienie więńca i zespołu sprzęgającego :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

powód-zużyta zębatka rozrusznika wymień i po sprawie-być moze bedziesz musiał wyprofilować wieniec na kole zamachowym jesli są deko podniszczone co do tulejek -koszt 8 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greeduz123    0

Witam mam pytanie czy można podłączyć rozrusznik bez elektromagnesu ponieważ kiedy próbuje odpalić swoja 30 to nie idzie i a akumulatory są naładowane wiec mam pytanie czy można podłączyć rozrusznik bez elektromagnesu jeśli tak to jak gdzie plus a gdzie minus bo słyszałem że minus mam podłączyć tam gdzie te kable wychodzą od szczotków rozrusznika a minus do obudowy obojętnie czy tak i czy to jest bezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Jeżeli zadajesz takie pytanie, znaczy, że nigdy tego nie robiłeś i radziłbym Tobie odpuścić taką próbę, bo zamiast wydać 80zł na elektromagnes wydasz o wiele więcej. :)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

można tylko że nie na długo jak siądzie cewka ta to bierze się pręta,klucz czy co tam pod ręką i zwiera nim te 2 śruby w cewce (do jednej dochodzi prąd a z drugiej odchodzi do rozrusznika jak ktoś rozbierał to wie że wlaśnie w cewce-elektromagnesie jest właśnie łącznik ich )

 

a jak działa ta cewka jak damy prąd na nią (ta najmniejsza śrubka) to elektromagnes działa i przesuwa kolo bendixu a jednocześnie zwiera te 2 śruby wspomniane wcześniej załączając silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greeduz123    0

a jak mogę podłączyć bezpośrednio ten rozrusznik bez tego włącznik itd. bo morze kabel jakiś felerny wiec jak mogę bez pośrednio podłączyć rozrusznik do akumulatorów minus do masy a plus gdzie przytknąć żeby na chwilę włączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

jesli elektrowlacznik jest zepsuty to przy zapalaniu slychac charakterystyczny dzwiek-taki stuk,cyk, czy jak to nazwac,jesli go nie slychac to wina jest gdzie indziej.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greeduz123    0

to u mnie właśnie tak słychać taki stuk a rozrusznik ani nie drgnie wiec jak go podłączyć bezpośrednio ak. i rozrusznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Próbowałeś palić zwierając kluczem dwie śruby przy wyłączniku elektromagnetycznym? ;)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartollini    1

Może głoszę herezje ale u mnie w c360 jak słychać stukot a rozrusznik nie kręci to przeczyszczam styki na klemach i działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greeduz123    0

nie próbowałem palić tym kluczem to te dwie śruby gdzie do jednego jest przyłączony plus a do drugiego kable od szczotków akumulatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Nie wiem co to "szczotki akumulatora", ale ok. Tak, zwierasz te dwie śruby.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

idziesz do sklepu kupujesz nowy i po problemie,nie pamietam ile kosztuje ze 40 zl,odkrecenie rozrusznika i przelozenie to kilka minut i na pare lat masz spokuj,oczywiscie moze byc tez wina klem,obejrzyj,dokrec wyczysc. jak trzeba kup nowe 4 zl z groszami


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

odpalanie na krótko tz zwarcie śrób na cewce jest oczywiscie ratunkiem na chwilkę -po jakims czasie sróbunek zostanie wypalony i zostaniesz z niczym... nie kombinuj tylko

 

wykręc rozrusznik - zdejmij osłone szczotek sprawdzić stan szczotek i wyczyscić wirnik-pole stykowe co do zasilania niema znaczenia korpus rozrusznika mam masę albo misnus w przypadku alternatora lub plus na masie jesli jest prądnica .zwierając sróby na cewce rorusznika podajesz bezpośrednio prąd do rozruchu ..Nic nie piszesz o stanie akumulatora ale i tez przyczyna może być brak styku na akumulatorach-czyścimy klemy i stan kabli od rozrusznika i kabel masowy-krótki TO NA POCZATEK jesli to nie pomoze buierzemy się za sam rozrusznik jak wyżej pisałem.Miałem kilka przypadków ze uzwojenie na cewce-lutowanie miało tz zimny lut i był podobny objaw -ale aby to wykluczyć odkrec rozrusznik -podaj masę od traktora do korpusu rozrusznika i zasilanie do sewki -tz suwka jesli cewka bedzie działała dobrze rozrusznik bedziesz musiał trzymac mocno bo bedzie nim rzucało wiec jesli tak bedzie to cewka dobra bo bedzie wysuwała bendiks-zębatkę .Jesli to nie pomoze to robimy to co na poczatku pisałem..jesli to nie pomoze to albo stojan rozrusznika albo wirnik.... jesli niemasz doświadczenia a to widac -oddaj komuś do sprawdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zrób to tak jak ma być a nie kombinuj, robisz to na lata. Palenie na zwarcie styków, w najlepszym razie zniszczysz rozrusznik i parę kluczy do reszty a w najgorszym nie wyrzucisz biegu i capek wjedzie ci na plecy. Przeczytaj dokładnie co pisze Elektro i tak zrób.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Palenie na zwarcie ma na celu sprawdzenie, czy uszkodzony jest wyłącznik elektromagnetyczny czy rozrusznik. Nie propaguję takich metod, i przepraszam, że nie napisałem że ma to zrobić umiejętnie i jednorazowo. ;)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Kolego stukot słychać jak elektromagnes jest ok!

Jeśli naciskasz starter i kontrolki przygasają to napewno klemy(mogą być ciasno dokręcone,ale poznasz po tym ,ze się grzeją -papier ścierny i wyczyścisz)

jak kontrolki czy światła nie przygasają to walnięty rozrusznik-ale jak jest stukot to elektromagnes na 100% ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greeduz123    0

a wiec tak akumulatory są naładowane ale jak włączam to on tylko cyka a ani nie drgnie nieraz ruszy i jak chodzi to się strasznie grzeje tam gdzie idą te kable od szczotków i tak ledwo ledwo obróci raz wałem w koło a potem się męczy tak jakby chciał a nie mógł a jeszcze jedno i kable od akumulatorów co idą do rozrusznika i masy też się grzeją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

no to wiesz...rozkręcaj rozrusznik i do roboty sprawdz czy na tulejkach nie zapieczony .. i to co pisalem ...a rozrusznik ciepły???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati685    0

Witam. Mógłby mi ktoś wytlumaczyc jak zabrać sie do rozebrania rozrusznika w C360 3P? Dziękuje z góry za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masato    1

Tam nie ma się za co zabierać. Po prostu rozbierz. Nie ma w nim nic trudnego. Najlepiej zabierz do jakiegoś znajomego mechanika, niech przy Tobie rozbierze i już będziesz wiedział. Chyba, że chcesz sobie poskładać kilka razy jak coś pominiesz, nie zauważysz uszkodzenia itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

z tyłu rozrusznika masz szpilki-odkręcasz i sciagasz po kawałku -potem zawleczka od bendiksa i zębatka schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Dzień dobry. Chciałabym sobie doświetlić pole widzenia za traktorem. Chciałabym to zrobić bezpośrednio z aku kablem 2x1.5 po drodze bezpiecznik potem jakiś włącznik, i tym kablem na tył kabiny tam zdobić ala kostkę która pozwoli mi rozgałęzić już do dwóch lamp LED 60w. Czy coś takiego można zrobić żeby to działało i się nie grzało? Co sądzicie o tym  tylko jaki by bezpiecznik zastosować.😃
    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj